کد خبر: ۱۳۵۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۱ - ۲۸ دی ۱۳۹۸
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس:
مصیب امیری گفت: عمده گردشگران خارجی ورودی به استان فارس از اروپا ،آسیا،خاورمیانه و همسایگان ایران هستند و رخدادهای اخیر تاثیر چندانی بر صنعت گردشگری فارس نخواهد گذاشت.
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: رخدادهای اخیر و تنش‌های میان ایران و آمریکا نمی‌تواند تاثیر چندانی بر صنعت گردشگری این استان داشته باشد.

رخدادهای اخیر تاثیر منفی بر گردشگری فارس نخواهد گذاشت
مصیب امیری،افزود: حوادث اخیر و تنش‌هایی که بین ایران و آمریکا رخ داده تاثیر چندانی بر گردشگری نخواهد گذاشت و اندک تاثیرات آن نیز مقطعی، گذرا و در کوتاه مدت خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر بنا به دلایلی تعداد گردشگران خارجی تحت شرایطی خاص در مقطعی هم افت و خیز داشته باشد می توان با اتکا بر گردشگری داخلی و استان گردی بر مشکلات این حوزه فائق آمد.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس در ادامه سخنان خود گفت: ممکن است براثر هر رخدادی صنعت گردشگری بصورت مقطعی تحت تاثیر قرار بگیرد اما در استان فارس اکنون وضعیت اینگونه نیست.

وی اضافه کرد: بسیاری از گردشگران استان فارس از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد این استان می شوند و تحت عنوان گردشگر سلامت شناخته می شوند.

رخدادهای اخیر تاثیر منفی بر گردشگری فارس نخواهد گذاشت

افزایش تعداد گردشگران خارجی فارس در ۱۰ ماهه سال ۹۸

امیری اظهار داشت: در ده ماهه سال گذشته ۲۸۶ هزار و ۲۰۰ نفر گردشگر خارجی وارد فارس شدند که از آثار تاریخی این استان بازدید کردند و این در حالی است که در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۹۷ هزار و ۲۶۶ نفر گردشگر خارجی وارد این استان شدند که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۴ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: عمده گردشگران خارجی که امسال از آثار تاریخی و فرهنگی فارس بازدید کرده اند به ترتیب از کشورهای فرانسه،ایتالیا، آلمان،اسپانیا ،چین،هلند ،ترکیه ،سوئیس،پرتقال و ژاپن بوده اند.

چین به صدر آمد

او با اشاره به لغو روادید بین ایران و چین،گفت: سفر اخیر وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ایران به کشور چین باعث شده روند ورود گردشگران چینی به کشور و خصوصا استان فارس تسهیل شده و رشد یابد بگونه ای که ورود گردشگران چینی در آذرماه امسال به فارس از جایگاه پنجم به جایگاه نخست گردشگران خارجی در این استان تبدیل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس،افزود: عمده گردشگران خارجی ورودی به استان فارس از اروپا ،آسیا،خاورمیانه و همسایگان ایران هستند و رخدادهای اخیر تاثیر چندانی بر صنعت گردشگری فارس نخواهد گذاشت.

رخدادهای اخیر تاثیر منفی بر گردشگری فارس نخواهد گذاشت

وی به ساخت هتل و اقامتگاه در استان فارس طی سالیان اخیر اشاره کرد و در ادامه گفت: از دیرباز وجود مراکز تخصصی درمانی و پزشکان ماهر در فارس ظرفیتی مهم گردشگری سلامت را در این استان ایجاد کرده و همواره بصورت سنتی هم بسیاری گردشگران از کشورهای حاشیه خلیج فارس و عمان وارد فارس می شوند.

امیری با اشاره به هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز و جامعه هتلداران فارس گفت: در گذشته گردشگران خارجی سلامت با واسطه به مراکز درمانی این استان مراجعه می کردند اما اکنون گردشگران خارجی بدون واسطه به این مراکز مراجعه کرده و در حال حاضر مراکز درمانی برای هر گردشگر خارجی پرونده سلامت تشکیل می دهند و بعد از ترخیص از بیمارستان هم با این افراد در ارتباط هستند تا از روند سلامت آنها مطلع باشند.

رخدادهای اخیر تاثیر منفی بر گردشگری فارس نخواهد گذاشت

وی با اشاره به راه اندازی پرواز روزانه مسقط-شیراز در سالهای اخیر،گفت: در ۱۰ ماهه امسال حدود ۴۰ هزار نفر گردشگر خارجی سلامت از کشور عمان وارد این استان شدند و در مراکز درمانی مورد مداوا قرار گرفته اند.

او عنوان کرد: تلاش بر این است که بحث گردشگری سلامت نیز علاوه بر گردشگری تاریخی در این استان توسعه یابد./ ایرنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: