کد خبر: ۱۳۵۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۵ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
بازدید برخی مسئولان از رویداد تولید محتوای دیجیتال در سراسر کشور به صورت آنلاین؛
همزمان با برگزاری رویداد بزرگ 48 ساعته تولید محتوا فضای مجازی بسیج در سراسر کشور، مانیتورینگ این رویداد در مقر کنترل و مانیتورینگ در حال انجام است که برخی از مقامات و مسئولان فضای مجازی کشور در حال بازدید آنلاین از این رویداد هستند.
همزمان با برگزاری رویداد بزرگ 48 ساعته تولید محتوا فضای مجازی بسیج در سراسر کشور، رصد این رویداد در مقر کنترل و مانیتورینگ در حال انجام است که برخی از مقامات و مسئولان فضای مجازی کشور در حال بازدید آنلاین از این رویداد هستند.

در همین راستا ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، امیر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور، منصور امینی، مسعود بصیری، مسئول بسیج رسانه از این مرکز بازدید کردند.

 

بازدید سردار سلیمانی از رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج در کرمان

همچنین سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین امشب با حضور در تالار سرو کرمان از روند برگزاری رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در استان کرمان بازدید کرد.

وی از روند فعالیت تیم های تولید محتوا در این رویداد بازدید و از نزدیک با شرکت کنندگان در این رویداد گفتگو کرد.

در این بازدید افراد شرکت کننده در این رویداد به تشریح اقدامات خود پرداخته و در ارتباط با محصولی که در این رقابت تولید می کنند توضیحاتی ارائه کردند.دشمن می خواهد با استفاده از فضای مجازی شکست های حقیقی خود را توجیه کند
سردار سلیمانی گفت: زمانی که ترامپ وقیحانه از دستور ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سخن گفت، تصور می کرد پیروزی بزرگی کسب کرده اما این اقدام بزدلانه خدشه بزرگی به حیثت آمریکا وارد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از راه آرمان، سردار غلامرضا سلیمانی شامگاه چهارشنبه در اولین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در کرمان اظهار کرد: انجام این رویداد اقدام خوبی است که در سراسر کشور در حال انجام است.

وی افزود: هنرنمایی جوانان انقلابی در عرصه فضای مجازی می تواند این باور را تقویت کند که در عرصه فضای مجازی و دیجیتال هم می توانیم توانمندی های عظیمی را به دست آوریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: این عرصه در کشور ما برای جوانان یک عرصه جدید محسوب می شود اما جوانان میهن اسلامی ما توانایی انجام آن را دارند، ذکاوت و هوشمندی برادران و خواهران ما نوید بخش سرعت حرکت بیشتر در این عرصه نسبت به سایر کشورها است.

سردار سلیمانی مطرح کرد: امروز دشمن به واسطه عملیات های روانی متعدد هجمه زیادی تحت عنوان جنگ نرم به کشور وارد می کند البته از این عرصه فضای مجازی می توان برای خنثی سازی نقشه های دشمن در زمینه های متعدد استفاده کرد.

وی ادامه داد: دشمن با استفاده ار عملیات های روانی متعدد می خواهد در روحیه جوانان ما خلل ایجاد کرده و نا امیدی را در جامعه القا کند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: نقشه های متعدد ترامپ همچون تهدید به حمله نظامی علیه ایران، ایجاد بلوا در فتنه آبان ماه در فضای مجازی با شکست مواجه شد.

سردار سلیمانی ابراز کرد: زمانی که ترامپ وقیحانه از دستور ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سخن گفت، تصور می کرد پیروزی بزرگی کسب کرده اما این اقدام بزدلانه خدشه بزرگی به حیثت آمریکا وارد کرد.

وی گفت: نقشه های آمریکا نقش بر آب شد و دیدید که عشق به سیدالشهدای مقاومت، دوستداران آن سردار شهید را در سراسر جهان همراه با در دست داشتن عکس های حاج قاسم به خیابان ها کشاند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: دشمن می خواهد همه شکست هایی را که در فضای حقیقی بر او تحمیل شده با استفاده از گسترش فضای مجازی توجیه کرده و در بین مردم ما یاس و نا امیدی را حاکم کند.

سردار سلیمانی اذعان کرد: ما یک کشور ثروتمند و قدرتمند هستیم، مردم ما با شرافت هستند و در دنیا مشابه ندارند و مثل حقیقی آن را درتشییع پیکر پاک شهدای مقاومت به نمایش گذاشتند.

وی یادآور شد: در زمان ارتحال امام خمینی (ره) همه مردم ایران برای تشییع به تهران آمدند اما تشییع پیکر سردار دلها در همه کشور برگزار شد و معتقد هستیم بیش از ۲۵ میلیون نفر در این مراسم شرکت کردند از این رو دشمن بداند که نمی تواند این روحیه مقاومت مردم ایران را نادیده بگیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: عمده تورمی که در کشور وجود دارد همچنین کاهش ارزش پول ملی متاثر از فضای مجازی است چرا که به واسطه این سیاست دشمن قصد نا امید کردن ملت ایران را دارد.

سردار سلیمانی تصریح کرد: در جریان برگزاری این رویداد بزرگ در حوزه فضای کسب و کار، فرهنگ و اقتصاد محصولات متعددی در کشور در حال تولید است و امیدواریم در این بین استعدادهای زیادی کشف شود.

ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی در کنفرانس ویدئویی با شرکت‌کنندگان در دومین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال سازمان فضای مجازی بسیج سراسر کشور ضمن عرض سلام و خداقوت به همه شرکت کنندگان در این رویداد 48 ساعته اظهار داشت: امروز در مرکز کنترل بسیج درباره برگزاری دومین رویداد بزرگ تولید محتوای سازمان فضای مجازی بسیج، حاضر شده ایم تا از زحمات و تلاشهای بسیجیان سراسر کشور در حوزه تولید محتوا در سه حوزه بازی های رایانه ای، انیمیشن و تولید نرم افزار موبایلی بازدید کنیم.


وی در ادامه افزود: امسال استقبال خوبی از این رویداد بزرگ تولید محتوای دیجیتال سازمان فضای مجازی بسیج صورت گرفته که 1500 نفر در قالب 500 تیم گزینش شده به لحاظ توانمندی در این رویداد شرکت کرده اند که شاهد شکل گیری رقابت فشرده تولید محتوا در این سه حوزه هستیم.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی ضمن تبریک به مدیران و برگزارکنندگان این رویداد خاطرنشان کرد: امروز شاهد یک اقتصاد بزرگ فرهنگی در دنیا هستیم و رقابت فشرده ای در صحنه فضای مجازی جهان در حال شکل‌گیری است که خوشبختانه کشور ما به دلیل برخورداری از جوانان که درصد قابل توجهی از جامعه را تشکیل می دهند و همچنین برخورداری از نظام آموزشی نسبتا مناسب و همچنین انگیزه و عزم ملی حرف های زیادی برای گفتن در عرصه بین الملل دارد.

فیروزآبادی در ادامه افزود: همه این ظرفیت ها در کشور فضایی را خلق کرده است که بشارت دهنده آینده روشنی برای حوزه فضای مجازی در کشور است که در این فضا کشور بتواند در مقابل توطئه هایی که وجود دارد استوار باشد.

وی بیان داشت: امروز محتواهای ما از اپ استورها حذف می شود و وقتی مردم می خواهند احساسات خود را برای شهادت سردار سرفراز کشورمان شهید سلیمانی بیان کنند، پیش از آنکه محتوایی شکل بگیرد، آنها را حذف کرده و صفحات فعالان فضای مجازی بسته می شود که این رفتار زننده ای است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در ادامه افزود: در تاریخ بشریت سابقه نداشته است که یک متن را در فضای مجازی به طور کامل حذف کنند؛ گاهی در برخی از کشورها اقداماتی نظیر فیلترینگ و یا حذف بخشی و مقطعی صورت گرفته اما این اقدام اخیر در حذف و مسدود شدن کامل اکانت ها و صفحات فضای مجازی به خاطر ابراز علاقه به سردار شهید سلیمانی در طول تاریخ و در همه دنیا بی سابقه بوده است.

فیروزآبادی همچنین عنوان کرد: در یک سال گذشته شاهد حذف اپلیکیشن ها از گوشی های کاربران بودیم به طوری که بدون رضایت و مجوز، اپلیکیشن هایی از روی گوشی حدود 30 میلیون کاربر ایرانی حذف شد؛ ده ها هزار صفحه اینستاگرامی و حساب کاربری توئیتری بسته شد که دسترسی میلیون ها فالوور و پیرو به محتواهای این حساب های کاربری از بین رفت.

وی همچنین گفت: در چنین فضایی ما باید محتوای بومی خود را داشته و سکوهای مناسبی برای پخش این محتواها تهیه کرده و این محتواها را در فضای جهانی مجازی به همه مخاطبان خود در سراسر دنیا ارائه کنیم. ما در مرکز ملی فضای مجازی از ایده نهضت تولید محتوا حمایت می‌کنیم.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در ادامه افزود: از اینکه این محتوای تولید شده بر روی سکوهای ایرانی به همه مردم دنیا ارائه شود نیز حمایت خواهیم کرد بازدید امروز از این رویداد به ما روحیه داد که این تصمیم را با همکاری فعالان فضای مجازی در سراسر کشور در حوزه تولید محتوا، کاربری فعال، سکوسازی  و استفاده عموم از این محتواها عملی سازیم.

فیروزآبادی در پایان تاکید کرد: به همه شرکت کنندگان در این مسابقه این وعده را می دهیم که بعد از این مسابقه تلاش خواهیم کرد که برندگان این مسابقه امکان عرضه مناسب‌تر تولیدات خود را بر روی سکوهای ارتباطی از قبیل اپراتورهای تلفنی و اپ استورهای ملی ارائه دهند تا به شکل گیری کسب و کارهای نوپای تولید محتوا در مرکز ملی فضای مجازی کشور کمک کرده باشیم.

 

آمادگی بسیج رسانه برای حمایت از تولیدات دیجیتال سازمان فضای مجازی بسیج

در ادامه مسعود بصیری ضمن بازدید از مرکز رصد و مانیتوریگ رویداد 48 ساعته تولدی محتوا در سراسر کشور اظهار داشت: سازمان فضای مجازی بسیج در و سال اخیر اقدامات خوبی در حوزه ارتقاء شبکه سازی و نهضت تولید محتوا انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج رسانه آماده همکاری برای توسعه این رویداد و فعالیت آماده همکاری با سازمان فضای مجازی بسیج بوده اظهار داشت: حمایت از ایده‌‎های جوانان که در این رویداد حاضر شدند باعث شناسایی استعداد های ناب این حوزه در بسیج و کشور، که اتفاقا این ایده‎ها زیاد هم هستند، می‌شود.

 

سردار حمیدرضا تقی زاده مدیرعامل بنیاد تعاون سازمان بسیج هم با حضور در مرکز مانیتورینگ رویداد تولید محتوای سازمان فضای مجازی بسیج در جریان روند برگزاری این رویداد مهم قرار گرفت.

وی ضمن تقدیر از این حرکت ارزشمند سازمان فضای مجازی بسیج گفت: رویداد تولید محتوای دیجیتال سازمان فضای مجازی بسیج به نوبه خود بزرگترین نهضت تولید محتوای دیجیتال در کشور است که استعدادهای زیادی را شناسایی و حمایت می کند.

 

امینی: اقدامات فضای مجازی بسیج در حوزه نهضت تولید محتوا بسیار موثر است

منصور امینی، مدیر سازمان فضای مجازی سراج در بازدید از مرکز مانیتورینگ بزرگترین رویداد تولید محتوای جهان اظهار داشت: این اقدام در راستای حمایت از تولید محتوای دیجیتال سازمان فضای مجازی بسیج در کشور و گسترش آن اقدام تحسین برانگیز و بزرگی است.

امینی همچنین گفت: سازمان فضای مجازی بسیج با اقداماتی از این دست می تواند نقش موثری در به راه انداختن نهضت تولید محتوا ایفا کند.

وی در ادامه افزود: سازمان فضای مجازی سراج هم آماده هرگونه همکاری و هم افزایی با سازمان فضای مجازی بسیج در این موارد و همه فعالیت های اثر بخش در حوزه فضای مجازی است.

 

 

 

در ادامه برگزاری رویداد بزرگ تولید محتوای سازمان فضای مجازی بسیج محمد شجاعیان مدیرعامل خبرگزاری مهر از مقر کنترل و مانیتورینگ رویداد تولید محتوای سازمان فضای مجازی بسیج بازدید کرد.

همچنین نجف زاده مسئول فاوای بنیاد تعاون سازمان بسیج به همراه هیودی معاون خود به صورت آنلاین از رقابت شرکت کنندگان در این رویداد 48 ساعته بازدید کردند.

نجف زاده با بیان اینکه دور هم جمع کردن این تعداد از نفرات در حوزه های تخصصی در سراسر کشور اقدام شایسته‌ای است عنوان کرد: امیدواریم خلاء های موجود در این حوزه در کشور با فعالیت های این چنینی از سوی بسیج جبران شود.

وی افزود: خروجی این رویداد 48ساعته که منجر به تولید محتوا می‌شود می تواند کمک زیادی به نهضت تولید محتوا در سراسر کشور داشته باشد؛ می توان به این رویداد یک نگاه استارت آپی داشت که باید در این صورت از محتواهای تولید شده در این فضا حمایت کرد.

مسئول فاوای بنیاد تعاون سازمان بسیج همچنین گفت: نگاه دیگر به این 1500 نفر و 500 تیم، نگاه مرکز رشدی است به طوری که حمایت ویژه ای از این افراد و تیم ها صورت بگیرد تا به بلوغ کاری و حرفه ای برسند.

نجف زاده همچنین گفت: باید حمایت های معنوی و مادی از استعدادهایی که در حوزه تولید محتوای دیجیتال در بسیج وجود دارد، بیشتر شود؛ با توجه به اینکه بنیاد تعاون یک موسسه غیر انتفاعی است که در راستای خدمت رسانی به بسیجیان فعالیت می کند، شناسایی این استعدادها می تواند پروژه هایی را از سمت بنیاد به سمت این تیم‌ها هدایت کند.

 

 

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: