کد خبر: ۱۳۵۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۱ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
استاندار فارس:
استاندار فارس با بیان اینکه تاکنون بعضی از دستگاه‌ها پروژه‌های اقتصادمقاومتی را معرفی نکرده اند، تاکید کرد: دستگاه‌هایی که در معرفی این پروژه‌ها کوتاهی کرده اند مورد بازخواست قرار می‌گیرند.
  عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان فارس با تاکید بر اینکه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی باید بیش از سقف مصوب به نتیجه برسد.

او به پروژه‌های جهاد کشاورزی در زمینه تولید گیاهان دارویی و نهال‌های اصلاح شده اشاره کرد و با ابراز خرسندی از اینکه این پروژه‌ها برابر با برنامه تعیین شده و در بعضی موارد بیش از برنامه محقق شده اند، گفت: در زمینه استفاده از نهال در گذشته مشکلاتی را برای کشاورزان به وجود آورده بود که امیدواریم با فعالیت این واحد‌های تولید نهال شاهد رفع آن در آینده باشیم.

دستگاه‌هایی که پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را معرفی نکرده اند بازخواست می‌شوند
استاندار فارس با بیان اینکه سازمان آب منطقه‌ای دو پروژه کنتوردار کردن چاه‌های مجاز و پر کردن چاه‌های غیر مجاز را به عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بر عهده دارد عنوان کرد: کنتور دار کردن چاه‌های غیر مجاز از اولویت برخوردار است چرا که در بسیاری موارد بهره برداری بیش از حد مجاز از چاه‌های دارای پروانه بیشتر از چاه‌های غیر مجاز است.

رحیمی با اشاره به محدودیت تولید کنتور‌های هوشمند از آب منطقه‌ای خواست با جدیت سهمیه کنتور‌هایی که باید در استان نصب شود را پیگیری کند.

رفع مشکلاتی همچون آزاد سازی، رفع معارض و تامین تسهیلات مورد نیاز که در روند احداث آزاد راه شیراز - اصفهان وجود دارد، اتمام و بهره برداری از پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان در طول دولت تدبیر و امید، ارتقاء پروژه کمربندی شمال شرق شیراز به آزادراه به منظور ایجاد توجیه اقتصادی و امکان واگذاری به بخش خصوصی از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در این جلسه به آن‌ها تاکید کرد.

عنایت الله رحیمی بیان کرد: مسیر آزاد راه شیراز -اصفهان باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شده تا تسهیلات آزاد راه شیراز به اصفهان تخصیص یابد.

عالی‌ترین مقام دولت در فارس تاکید کرد: با توجه به اینکه در مسیر این آزاد راه شاهد وجود پادگانی هستیم لازم است وزارت راه و شهرسازی و پیمانکار از فرمانده پادگان شکایت کرده تا دستگاه قضائی نسبت به قضاوت در میان این دو نهاد اقدام کند.

رحیمی اضافه کرد: طرح معارض و تملک از طریق واگذاری معوض در شهر جدید صدرا پیگیری شده و به ازای استفاده از منابع صدرا آن را به عنوان سرمایه گاز جدید در پروژه شریک کرده و از سهم قرارگاه کاسته شود.

استاندار فارس با اشاره به پروژه کمربندی شرق شیراز نیز خاطرنشان کرد: کمربندی شرق شیراز بایستی به آزاد راه تبدیل شده تا توجیه اقتصادی برای این طرح وجود داشته باشد.

استاندار فارس همچنین با اشاره به همکاری دستگاه‌های مختلف اضافه کرد: همواره تضاد میان دستگاه‌های مختلف همچون جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای وجود دارد از این رو باید با همکاری میان بخشی نسبت به برطرف سازی مشکلات اقدام شود.

او افزود: اداره کل ورزش و جوانان نیز باید در واگذاری طرح‌های خود به بخش خصوصی اهتمام بیشتری داشته باشد.

وی در خصوص طرح‌های اقتصاد مقاومتی فارس نیز متذکر شد: سه طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی در فارس در حال انجام است و باید موانع و مشکلات این طرح‌ها با امضای تفاهم نامه برطرف شود.


نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اهمیت بهره مندی از تبصره ۱۹ قانون بودجه در خصوص واگذاری پروژه‌های بخش دولتی به بخش خصوصی، اظهار کرد: این اقدام در صورت شفاف، معقول و منطقی بودن در افزایش بهره وری، سرعت به بهره برداری رسیدن و کاهش هزینه‌های دستگاه‌ها موثر است.

استاندار فارس با بیان اینکه تا کنون بعضی از دستگاه‌ها پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را معرفی نکرده اند، تاکید کرد: سازمان برنامه بودجه با در نظر گرفتن یک زمان بندی مشخص به انجام اقدامات مورد نیاز در خصوص پروژه‌های معرفی شده بپردازد.

او یادآور شد: دستگاه‌هایی که در معرفی این پروژه‌ها کوتاهی کرده اند مورد بازخواست قرار می‌گیرند.

رحیمی همچنین با اشاره به نزدیک بودن هفته درختکاری از اداره کل منابع طبیعی خواست نهال‌های سازگار با محیط اقلیمی استان را در اختیار نهاد ها، دستگاه ها، مردم و سازمان‌های مردم نهاد قرار دهند تا شاهد یک نهضت کاشت درخت در استان باشیم.دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: