کد خبر: ۱۳۵۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۸
معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: تا این لحظه اسامی نامزدهای ۱۵۰ حوزه با حدود ۱۶۵ نماینده مشخص شده است و نتایج نظرسنجی‌ها به خود مراکز استان‌ها ارسال خواهد شد و در کمیته استان‌ها و با حظور کاندیدا پاکت‌های حاوی نتایج نظرسنجی‌ها باز و قرائت خواهد شد.

نورالدین قدیمی، با اشاره به آغاز فرآیند نظرسنجی در ۲۰۲ حوزه انتخابیه کشور اظهار کرد: از هر حوزه انتخابیه اسامی سه تا پنج نفر پیشنهادشده از طرف مجامع عمومی بودند که برای فرآیند نظرسنجی ارسال شدند.
مشخص شدن کاندیداهای ائتلاف نیروهای انقلاب در ۱۵۰ حوزه انتخابیه
وی ادامه داد: تا این لحظه اسامی نامزدهای ۱۵۰ حوزه  با حدود ۱۶۵ نماینده مشخص شده  است و نتایج نظرسنجی‌ها به خود مراکز استان‌ها ارسال خواهد شد و در کمیته استان‌ها و با حظور کاندیدا پاکت‌های حاوی نتایج نظرسنجی‌ها باز و قرائت خواهد شد.

معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه کاندیداها در روند اعلام نتایج باید متعهد با دستورالعمل شورای ائتلاف  باشند، تأکید کرد: اگر کاندیداهایی در نظرسنجی‌ها از اقبال کمتری برخوردار باشند، انتظار می‌رود طبق تعهد داده شده، از ادامه حضور در انتخابات انصراف و برای رأی‌آوری کاندیداهای نهایی ائتلاف تلاش کند.

قدیمی زمان نهایی ارسال نتایج نظرسنجی به استان‌ها را تا پایان هفته جاری اعلام کرد و گفت: تاکنون نتایج  بیش از ۱۵۰ حوزه انتخابیه به دفتر مرکزی اعلام شده که در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد در دو حوزه از خراسان جنوبی و یک حوزه از آذربایجان غربی، نظرسنجی با نواقصی مواجه بود که مقرر شد در آن حوزه‌ها مجدداً  تکرار شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم نتایج نظرسنجی همه حوزه‌های انتخابیه تا روز شنبه ۱۲ بهمن به همه استان‌ها  ارسال شود  و بتوانیم تا اواسط هفته آینده اسامی کاندیداهای نهایی را  اعلام کنیم.

معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تأکید بر اینکه تلاش داریم نتایج نظرسنجی همه استان‌ها را تا آخر وقت اداری سه‌شنبه هشت بهمن ماه به دفاتر استانی ائتلاف ارسال کنیم، گفت: تا این لحظه از حوزه انتخابیه شهرستان‌های استان تهران: ۵ حوزه، اصفهان: ۸ حوزه، ایلام: ۲ حوزه، آذربایجان شرقی: ۸ حوزه، آذربایجان غربی: ۸ حوزه ، بوشهر: ۵ حوزه، چهارمحال و بختیاری: ۳ حوزه، خراسان جنوبی: ۲ حوزه، خراسان رضوی: ۷حوزه و خراسان شمالی: ۳ حوزه، خوزستان: ۸ حوزه، زنجان: ۴ حوزه، سمنان: ۴ حوزه، سیستان و بلوچستان: ۵ حوزه، فارس: ۸حوزه، قزوین: ۲ حوزه، کردستان: ۵ حوزه، کرمان:۸ حوزه، کرمانشاه: ۶ حوزه، کهگیلویه و بویراحمد: ۳ حوزه، گلستان: ۵ حوزه، گیلان: ۸ حوزه، لرستان: ۶ حوزه، مازندران: ۷ حوزه، مرکزی: ۴ حوزه هرمزگان: ۳ حوزه، همدان: ۴ حوزه و یزد: ۳ حوزه، نتایج نظرسنجی‌ها مشخص شده است و سایر حوزه‌های انتخابیه نیز تا دو روز آینده باقی‌مانده مشخص و ارسال خواهد شد.

قدیمی با بیان اینکه مجامع شهرستانی در معرفی کاندیداها دقت نظر نظر مناسبی داشته‌اند اعلام کرد: بر اساس نتایج نظرسنجی‌هایی که تاکنون اعلام شده بالای ۷۰ درصد کاندیداهای معرفی‌شده ما به نظرسنجی، جزو نفراتی هستند که احتمال رأی‌آوری آنها بالاست.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: