کد خبر: ۱۳۶۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۸ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۸
در خطبه های نماز جمعه شهرستان های فارس مطرح شد:
دعوت به حضور پرشور مردم در انتخابات و رای هوشیار مردم به نمایندگان ملت و تاکید بر رفع مشکلات معیشتی مردم از محور‌های خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای فارس بود.
شهر ارد گراش

خطیب نماز جمعه این هفته شهر ارد شهرستان گراش  حاج آقا صحراگرد بودند که در ابتدا همه را به تقوای الهی دعوت کردند. سپس دی درخصوص فضائل حضرت فاطمه زهرا س صحبت نمودو اینکه ایشان به عنوان بهترین خانواده معنویت مدارنام برد.امام جمعه موقت ارد در ادامه گفت درقرآن به دو خانواده اشاره شده که یکی حضرت زکریا با سه ویژگی و دیگری خانواده حضرت فاطمه وعلی. و فرزندانش با ۵ویژگی بارز معنویت مدار نام بردند.
مشکلات امروز ما ناشی از نبود معنویت است .
حاج آقا صحرا گرد در خطبه دوم چند جمله راجع به ولادت حضرت فاطمه زهرا فت و از حضور پرشور . مردم به خاطر شرکت در ۲۲بهمن امسال تشکر کرد .در ادامه وی با اشاره به شرکت با شکوه در انتخابات هفته آینده و انتخاب نماینده اصلح مردم را دعوت نمود.وی گفت نمایندگان این دولت عکس سلفی با موگرینی گرفتند .حکم FATFرا امضا کردند .عامل شهادت شهید سلیمانی شدند .به فرموده امام خمینی نگذارید که انقلاب به دست نااهلان بیفتد .مجلس این دوره وزیر فاسد که میبایست استیضاح کنند را استیضاح نکردند و مردم را به رای دادن به کاندیدای اصلح دعوت نمودند

استهبان

حجه الاسلام والمسلمین خاوری در خطبه های نماز جمعه ۹۸/۱۱/۲۵ با بیان اینکه یکی از دغدغه های مردم اینست که بهترین، توانمندترین و لایق ترین فرد را به مجلس بفرستند گفت: ملاک هایی برای شناخت کاندیدا از صداوسیما و سخنرانی ها و روزنامه ها مطرح می شود و در قرآن کریم معیارهایی برای انسان مومن بیان شده است که این معیارها می تواند در انتخاب ما کارگشا باشد.
امام جمعه استهبان افزود: در بین کاندیداها باید ارزیابی کنیم که کدام یک بیشتر از بقیه به فکر آخرت خویش می باشد و اینکه کدام یک از این عزیزان بیشتر از رفتار و کردار خود مواظبت می کنند؟!
ایشان در ادامه با اشاره به برخی ویژگی های افرادی که صاحب پست و منسب می شوند گفت: 
در قرآن کریم چند ویژگی برای چنین افرادی آورده شده است:
۱- به فکر اقامه نماز در جامعه باشند
۲- به فکر مستمندان و افرادی که به فرموده امام راحل ولی نعمت مردم هستند باشند.
۳- اهل مشورت بوده و خودرأی نباشند.
۴- در مقابل دشمنان استوار بوده و شجاعانه عمل کنند.
۵- ولایت مدار بوده و به خدا توکل داشته باشند.

حجه الاسلام خاوری افزود: نماینده مجلس بایستی چند خصوصیت دیگر نیز داشته باشد؛ در عزل و نصب ها، روابط دوستی و جناحی را دخالت ندهند و ضمن التزام به قانون اساسی و درنظرگرفتن مصالح کلی مملکت، از درک و شعور سیاسی بالایی برخوردار باشد و با محبت و صمیمیت با مردم برخورد کرده و طرفدار مستضعفان و پابرهنگان باشد.
امام جمعه استهبان با اشاره به چهلمین سالروز شهادت سردار سلیمانی گفت:
سردار سلیمانی پس از شهادتش بعنوان یک مکتب تأثیرگذار و زنده تبدیل شد و تأثیری که شهادت ایشان در کشور باقی گذاشت شاید در زمان زنده بودنش اینچنین نبود.
وی با بیان اینکه سپاه قدس رزمندگان بدون مرز هستند گفت:
مرز فقط مرز آبی و خاکی نیست و بی مرز بودن سردار سلیمانی به این دلیل بود که در راه دفاع از مظلومان برای او هیچ حد و مرزی وجود نداشت.
ایشان در ادامه افزود: شیعه و سنی، ایرانی و عرب و حتی دین مظلومان برای سردار سلیمانی تفاوتی نداشت و هر جا که مظلومی بود سلیمانی برایش فداکاری می کرد و این یعنی بی مرزبودن سلیمانی.
امام جمعه استهبان ضمن تقدیر و تشکر از مردم بدلیل حضور باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲بهمن گفت:
هفته آینده به اتمام می رسد و این اعمال انسان است که در نامه عملش باقی می ماند و نکند که برای دیگران خودمان را گنهکار کنیم.
ایشان در پایان افزود: حفظ وحدت و برادری در انتخابات ضروری است و باید از تخریب، آبروبردن و اذیت کردن دیگران پرهیز کرده و ضمن حفظ احترام ۲۱ کاندیدا، بایستی وحدت بین سه شهرستان نیز حفظ شود ضمن اینکه در این هفته با هم رقابت می کنند.

گراش

حجت الاسلام غلامی در خطبه اول ضمن توجه دادن نماز گزاران به امر مهم تقوا، راهکارهای عزت و سربلندی جامعه اسلامی را بر اساس آیاتی از قرآن کریم برشمرد. ازجمله: استقامت و عدم ناامیدی طبق آیه 139 ال عمران، بستن راه نفوذ دشمن چه در زمینه اقتصادی-نظامی-سیاسی و فرهنگی طبق آیه 141نساء، اجازه سوء استفاده ندادن به دشمن بر اساس آیه 104 بقره که می فرماید:  «یا ایها الذین آمنوا لاتقولوا راعنا و قولواانظرنا»، فراهم آوردن تمام نیرو و تجهیزات طبق آیه  «و اعدوا مااستطعتم من قوة»
ایشان در خطبه دوم ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و سلاله پاک ایشان امام خمینی بیان کرد خداوند یکبار در قرآن بخاطر فرستادن پیامبری از جنس مردم بر مردم منت گذارده است و یکجا منتی از سوی خدا نیست اما پیامبر را مامور به تشکر از خداوند کرده است، در سوره کوثر پس از اعطای کوثر به پیامبر خداوند می فرماید: «فصل لربک و انحر».
جناب غلامی در ادامه خطبه دوم اهمیت حضور در انتخابات را بیان کرده و نمازگزاران را با بیان چند ویژگی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی- از جمله خداترسی(مهم ترین ویژگی یک نامزد)، دردمند بودن نسبت به مشکلات جامعه و مردم، اهل فریب و وعده های دروغین نبودن- جهت شرکت در این امر مهم ترغیب نمود.

مرودشت

حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود فرا رسیدن ولادت باسعادت بانوی دوعالم،حضرت زهرای مرضیه (س)و روز مادرو زن را تبریک گفت.
آقائی افزود: زنان جامعه بدانند نامگذاري سالروز ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان روز زن براي آنها، مسئوليت آور و نماد تكريم و تعظيم زنان جامعه است.
وي اظهار كرد: زنان مسلمان بايد بدانند در راه حضرت زهرا (س) قدم بردارند و وي را الگوي زندگي خود قرار دهند زيرا راه وي راه عفت، پاكدامني، تقويت علم، مبارزه با ستم، مربي بودن، تربيت فرزندان و حفظ فضايل خانوادگي بود.
امام جمعه مرودشت همچنين ميلاد حضرت زهرا به عنوان روز تكريم از مقام مادر را يادآور شد و گفت: جوانان بدانند احترام به پدر و مادر موجب بركت زندگي مي شود و دعاي خير پدر و مادر مي تواند زندگي فرزندان را متحول كند.
آقائی در ادامه به موضوع پرتاب ماهواره ظفر به مدار 500کیلومتری زمین توسط توسط دانشمندان جوان ایرانی سخن به میان آورد وافزود:دانشمندان جوان وانقلابی ایران اسلامی موفق به ساخت وپرتاب موشک های دفاعی ومخابراتی با موترهای کامپوزیتی زهیر وسلمان  به عمق 500کیلومتری زمین شدند.
وی بیان کرد: اگر چه قرار گرفتن ماهواره ظفر در مدار  با شکست همراه شد ولی ارسال و پرتاب ماهواره با موفقیت صورت گرفت وآزمون موفقی برای قدرت موشکی ویک جهش بزرگ در دسترسی فناوری موتور های کامپوزیتی برای قدرت موشکی ما در منطقه محسوب گردید.
خطیب جمعه مرودشت با بیان اینکه ایران اسلامی اگر بخواهد می تواند موشک های با برد 10هزار کیلومتر را تولید کند،بیان داشت :پرتاب ماهواره ظفر برای ایران اسلامی پیامدهای متعددی از جمله قدرت منطق  وبازدارندگی کشورما به همراه دلگرم ترشدن امت اسلامی جهت موفقیت های بعدی تبدیل نمودن تحریم های ظالمانه به فرصت توسط دانشمندان ونخبگان کشور ما را به همراه داشت .
وی در ادامه به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره نمود وافزود:در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ومیان دوره خبرگان رهبری ،یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که ما نمایندگان خود را برای مجلس به عنوان قوه مقننه که رسالت آن قانونگذاری است انتخاب می کنیم .
آقائی تصریح کرد:نامزد اصلح باید متعهد ومتخصص وقانون شناس واشراف کامل به قانون داشته باشد وظرفیت های قانونی در اختیار برای آینده کشور را بداند تا بتواند آز انان به نحو احسن استفاده کند.
وی با بیان اینکه انتخابات مظهر مردم سالاری دینی در کشور می باشد،عرضه داشت:ملت ایران مجلسی می‌خواهد که علاج درد مردم را بشناسد، مجلس متدین، متعهد و شجاعی که فریب ترفند دشمن را نخورد، مجلسی که به عزت و استقلال اهمیت دهد و مقابل طمع قدرت‌هایی که دستشان از ایران کوتاه شده و می‌خواهند برگردند بایستد.
خطیب جمعه مرودشت با بیان اینکه  انتخابات در کشور ما قدبرافراشتن ملی است وملت با انتخابات، در برابر دشمن سینه سپر می‌کند،بیان کرد: هر چه انتخاب کنید برای خود انتخاب کرده‌اید،انتخاب خوب شما به خودتان برمی‌گردد، انتخاب با غفلت هم بدی‌اش به خودتان برمی‌گردد.
وی در ادامه با بیان اینکه از هرگونه بداخلاقی های انتخاباتی باید بشدت پرهیز شود،اظهار داشت :عرصه،عرصه رقابت است وحامیان نامزدها باید تمام توان خود را برای تعریف از کاندیده های خود بکار گرفته واز هرگونه تخریب در این زمینه پرهیز نمایند.
آقائی افزود: به لطف خداوند متعال مردم به رشد وبالندگی کامل رسیده اند که وقتی یک نامزد انتخابات مجلس قولی یا وعده ای می دهد، که در حیطه اختیارات آن نیست یعنی فریب مردم بنابراین کاندیده های محترم سعی نکنند تا با فریب مردم ،افکار وشعور آنان را مورد توهین قرار دهند.
خطیب جمعه مرودشت درادامه به موضوع پسوند فرهنگی نام شهرستان مرودشت که به مدت یک سال در کارگروه های فرهنگی واجتماعی در شورای فرهنگ عمومی شهرستان با حضور نخبگان علمی واداری دنبال می شد،اشاره نمود وافزود:بالاخره بعد از یک سال بررسی عناوین ونام های متعدد در خصوص پسوندفرهنگی نام شهرستان ،عنوان سرزمین پارسه –دیار سلحشوران  که نمادی از آثار تاریخی وفرهنگی وهنری ودلاورمردی های سلحشور این مرزوبوم خصوصا در دوران پس از انقلاب را به دنبال دارد،برای شهرستان انتخاب گردید.

فراشبند

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند با اشاره به اینکه فعالیت انتخاباتی نامزدها از دیروز آغاز شده، گفت: دعا می کنیم که خداوند متعال، محبت بهترین‌ها را در دل مردم وارد کند. 

وی با اشاره به اینکه در استان فارس، همزمان با انتخابات مجلس انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم داریم که باید یک نفر را انتخاب کنیم، تصریح کرد: یادمان باشد که انتخاب یک نماینده انقلابی به تمام معنا برای مجلس خبرگان رهبری باید در صدر اولویت های مان باشد. 

امام جمعه فراشبند افزود: الحمدالله در بین نامزدهای مجلس خبرگان با توجه به اینکه این عزیزان مان از مجتهدان و بزرگان استان می باشند هیچ بحث و جدال نخواهد بود و خود آن بزرگواران نیز از هر جهت حرمت ها و حریم ها را حفظ می‌کنند و این ما هستیم که باید اصلح آنها را از نظر اعلمیت، شجاعت، روحیه جوان داشتن، اورع بودن و اتقی بودن انتخاب کنیم. 

خطیب نماز جمعه فراشبند با بیان اینکه در انتخابات مجلس شورای اسلامی قطعاً ممکن است چالش هایی به وجود آید و طرفداران آنها مسائلی را پیش آورند که شایسته هیچکدام از جناح ها نیست، گفت: در این صورت بزرگان و لیدرهای هر دو گروه باید نصیحت کامل را بفرمایند و به همه تذکر بدهند که انتخابی سالم و به دور از هرگونه شائبه به وجود آید.

 وی تصریح کرد: همه باید از خدا و حساب و کتاب قیامت بترسند. باید از آتش جهنم ترسید، نکند که به خاطر دیگران آخرت و عاقبت خود را از دست بدهیم. نکند به خاطر نامزد مورد علاقه از شناسنامه جعلی و یا شناسنامه مرده ها و یا با پاک کردن مهر انتخابات تقلب نمائیم. نکند بدون شناخت رای بدهیم. نکند به خاطر یک کارت هدیه یا یک وعده شام و یا وعده پست و مقام رای بدهیم. نکند به خاطر همشهری، هم طایفه ای و مسئله ترک و تاجیک راه انداختن رای بدهیم. نکند به خاطر این که چون فلانی گفته است من هم رای می‌دهم ولو این که چوب خشک باشد. قیامت باید جواب دهید.
حجت الاسلام ابراهیمی با تاکید بر اینکه همه باید وحدت کنند و به یک نامزد انقلابی رای دهند،گفت: همانطور که مستحضرید متاسفانه وضعیت مجلس به خاطر همین جناح چپ و راست، وضعیت خوبی نبود. مجلس در تراز انقلاب اسلامی نبود. 

وی، بوجود آمدن مجلسی که بیشترین نمایندگان آن غیر انقلابی بودند و بیش از ۸۰ نفر آنان دچار فساد مالی و غیره شدند را به خاطر عملکرد نامناسب مردم و همین لیست هایی که در تهران و بعضی از استانها به شدت دشمنان از آن استقبال کردند دانست و افزود: حالا هم مواظب باشید اگر دیدید که دشمنان ما از فلان لیست حمایت می‌کنند به آن رای ندهید. 

امام جمعه فراشبند با تاکید بر اینکه انتخاب بد؛ زندگی بد، معیشت بد، اقتصاد بد، رکود، بیکاری و فساد به همراه دارد،گفت: بعدها نگویید که چرا رهبری مجلس را منحل نمی‌کند و یا رئیس جمهور را برکنار نمی‌کند. 

وی افزود: بیاید به خاطر خدا، ایمان کاندید، انقلابی بودن کاندید، تقوای کاندید، دلسوز بودن کاندید، مردمی بودن و پاکدست بودن کاندید را محاسبه کنید، بعد به او رای دهید.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: اگر دیدید در میان نامزدها کسی هست که از نظر انقلابی و تقوا و ایمان و ولایت مداری از همه برتر هست اما تخصصش کم تر است حتماً به او رای دهید، چرا که اولاً اگر کار مهمی برای شهرستان نتواند انجام دهد اما ضرر هم به نظام به مملکت نمی‌زند و ثانیاً در مقابل دشمن محکم ایستد، ثالثا دست به اختلاس و فساد نمی‌زند. رابعاً با گذشت مدت کوتاهی آنچه را که نمی داند هم مجبور می‌شود یاد بگیرد.

وی افزود: به قول حضرت امام، انسان متعهد بهتر از انسان غیر متعهد متخصص است. چون غیر متعهدِ متخصص، ضررش برای مملکت و برای نظام دوصد چندان است. 

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه خطاب به کسانی که می‌گویند اگر رژیم فاسد گذشته به انتخابات سالم تن می‌داد انقلاب نمی شد، گفت: آیا شما مسئول انتخابات نیستید آیا همه عوامل اجرایی و سازوکار انتخابات در دست شما نیست، چه کسی را می‌خواهید متهم کنید. اگر قرار است کسی را متهم کنید این خود شما هستید که می توانید در جایگاه متهمان قرار بگیرید. 

وی افزود: بعضی ها یادشان رفته است که در انتخابات قبلی، چگونه پول پاشی و چگونه تخلف کردند. بیشترین تخلف در دوره قبل بود که اتفاق افتاد. از خدا بترسید و اینگونه مردم را فریب ندهید.

صفاشهر 

 حجت السلام حاجی پور امام جمعه صفاشهر در خطبه های امروز نماز جمعه گفت: راهگشای انسان در تمییز و تشخیص حق و باطل تقوا است؛ «ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا».
مراقبت کنیم شیطان با به هم ریختن دستگاه محاسباتی انسان، زشتی ها را در نگاهمان زیبا جلوه ندهد؛ «قال رب بما اغویتنی لازینن لهم فی الارض و لاغوینهم اجمعین».
انسان بی تقوا مثال یک جسم مرده بر روی جریان آب است که با هر حرکتی به سمتی می‌رود ولی انسان با تقوا مثال یک شناگر قهاری است که در جریان آب قرار نمی گیرد؛ مسیر حرکت خود را با مهارت و تلاش انتخاب می‌کند. انسان با تقوا در جریان های زندگی هضم نمی شود بلکه بر آن موج‌ها سوار می شود. ممکن است هم خطا کند ولی آگاه است، بیدار است و راه را پیدا می کند.

 در آستانه ولادت ریحانه سرافراز رسولیم، او که محبوب ترین چهره و دوست داشتنی ترین شخصیت و پرجاذبه‌ترین پیشوای رشد و تعالی و شکوه‌بارترین نمونه انسانی در آسمان انسانیت است.
اگر وجود مقدس پیامبر نمونه برتر و الگوی ممتاز بشریت و خورشید جهان افروز خردگرایی و عدالت طلبی و مهربانی و مهرورزی است که خداوند در وصف وجود نازنینش فرمود: «لقد کان لکم فی رسول‌الله اسوة حسنه، لمن کان یرجو الله والیوم الآخر»، حال، همان انسان کامل و خورشید فروزان و ممتاز آسمان انسانیت است که در وصف فاطمه (س) می فرماید : «فاطمة بضعة منی»؛ فاطمه پاره تن من است، از وجود من است. 

 همان فاطمه ای که در زیارتش می خوانیم: «و صل علی البتول الطاهرة... فاطمة بنت رسولک و بضعة لحمه و صمیم قلبه و فلذة کبده» او که آرامش قلب پیامبر است، بند دل و پاره جگر رسول خداست. دختران، مادران و بانوان؛ سخن از فاطمه است یک الگوی بی همتا.
او که اگر دختر بود دختری بی همتا و بی مانند دختری سرشار از خردورزی و خردمندی، دختری سراسر ادب، عاطفه، پاکی و صفا، معنویت و فضیلت، کمال و جمال...
او بی نظیر ترین دختر، همسر و مادر است.
 فاطمه را بشناسیم و با او زندگی کنیم.

 برخی برای اینکه امروز بتوانند میان این جامعه انسانی و ایمانی و این الگوی ممتاز فاصله ایجاد کنند، نسخه‌های بدلی را جایگزین این نسخه های ناب و حقیقی می کنند.
برای تکریم به جایگاه ممتاز زن و تجلیل از مقام این ریحانه خلقت نیازی نیست ژست «لیدیز فِرسْتی» بگیریم، کافی است بر ساحل اقیانوس زلال کلمات پیغمبر آن هم در دوران تلخ و تاریک تاریخ بنشینیم و این کلمات را مرور کنیم که حضرتش فرمود: «ما اکرم النساء الا کریم و ما اهانهن الا لئیم»؛ تکریم نمی کند وجود زن را و ریحانه خلقت را مگر کسی که خودش بزرگ است و کریم است و اهانت نمی کند وجود زن را مگر آنکه خودش پست و حقیر باشد.

 در برابر افکار فمینیستی و جوامع غربی که زن را کالایی برای رسیدن به اهداف شوم و شهوانی خود قرار می‌دهند، این کلمات پیامبر (ص) را قرار دهیم، آن وقت به عظمت و نورانیت این زندگی و عظمت گفتمان ممتاز پیغمبر پی خواهیم برد. 
فاطمه مادری بود که فرزندانش امروز خورشیدهای عالم تاب هستی اند. فاطمه ای که هم آسیه است هم ساره و صفورا و مریم است و هم خدیجه مطهره است، ما کجاییم و فاطمه کجاست؟

 خودمان را با کلمات آن حضرت بسنجیم، او که فرمود: «از دنیای شما من سه چیز را در قلبم محبوب می‌شمارم؛ حبب الی من دنیاکم ثلاث

 اول فرمود: تلاوة کتاب الله؛ ما چقدر با تلاوت قرآن آشناییم، چقدر از تلاوت قرآن، انس با قرآن و توجه به اقیانوس با عظمت قرآن لذت می بریم؟ بچه‌هایمان را با قرآن آشنا کنیم، آنچه در دوران کودکی ما را از خواب ناز بیدار میکرد تلاوت قرآن پدر بود. چقدر زیباست در فضای زندگی انسان نور قرآن حاکم باشد. چقدر زیباست زندگی ما و فرزندان ما با قرآن انس بگیرد. اگر نور قرآن بیاید، تاریکی از زندگی انسان می زداید...
 دوم فرمود: الانفاق فی سبیل الله؛ انفاق شاه کلید رسیدن به خوبی هاست. البته انفاق فی سبیل الله فقط از مال نیست، از جان هم هست، از آبرو هم هست. شهید سلیمانی با انفاق جان، ملائکه خدا را در آغوش کشید؛ «لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون»
 و سوم؛ النظر فی وجه رسول الله»


 #خطبه_دوم 
 مکتب حاج قاسم سلیمانی و مدرسه ممتازی که با شهادتش در عالم به وجود آورد، باید مورد توجه و دقت نظر قرار بگیرد و کسی می‌تواند بهترین تبیین و تعریف از مکتب فکری او داشته باشد که از نزدیک‌ترین یاران او باشد و رهبر معظم انقلاب به عنوان نزدیک ترین شخصی که در طول دوران زندگی با او مأنوس بود می تواند به زیبایی این نقش ممتاز را متذکر شود.

 انقلاب اسلامی تمامی توطئه‌های مستکبرین را برهم زد و طرحی نوین برای اداره عالم مطرح کرد. پس از پیروزی انقلاب، دشمن در اولین گام اقدام به حذف فیزیکی و تقابل نظامی با انقلاب اسلامی کرد؛ هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، بخش کوچکی از اراده دشمن برای حذف فیزیکی بود‌. 
اما ملتی که اندیشه‌اش عاشورایی است و مکتب او برگرفته از این شعار قرآنی است که «هیهات منا الذله»، در مقابل حمله دشمن تسلیم نمی شود. شکست و زبونی دشمن با دکترین سیاسی و نظامی مکتب شهید سلیمانی آغاز شد و تا امروز ادامه دارد. 
 عزیزان! تنها راه نهایی شکست دشمن، قوی شدن و حرکت در امتداد مسیر و مکتب حاج قاسم سلیمانی است. سبک مدیریتی حاج قاسم سلیمانی، الگویی ممتاز و بی‌بدیل برای تمامی عرصه‌های مدیریتی کشور است. اگر توانستیم در ابعاد مختلف از نگاه ممتاز حاج قاسم استفاده کنیم، می‌توانیم در مقابل دشمن پیروز شویم.

داعش آمده بود تا بساط اسلام ناب محمدی و جریان مقاومت را از صحنه تقابل با استکبار بردارد. اما این دکترین مقابله اندیشمندانه و زیبای حاج قاسم بود که به میدان آمد و داعش را در هم شکست و توطئه استکبار جهانی در کشورهای منطقه را را خنثی کرد. اینجاست که وقتی دشمن از تقابل مستقیم با حاج قاسم سلیمانی ناتوان می‌شود، از پشت به او خنجر می‌زند.
 امروز اولا هویت و ماهیت باطنی استکبار را بسنجیم، دم از مذاکره و سخن گفتن و کوتاه آمدن در مقابل این گرگ زدن، نهایت ضعف و انفعال است. رهبر معظم انقلاب یک واژه را به عنوان کلید حل مشکلات کشور معرفی کردند و آن این است که «انقلابی باشیم».

 حاج قاسم یک شخصیت تمام عیار انقلابی بود. وصیت‌نامه ایشان را همه بخوانند. فرمود: «با هر دیدگاهی و در هر پست و مقامی هستید، اگر با ولایت و امام خامنه‌ای باشید‌، پیروزید. مقام معظم رهبری مظلوم و تنهاست؛ او نیازمند یاری شماست.» همراهی رهبری فقط به گفتن شعار در نمازجمعه و راهپیمایی نیست. اگر گفتیم ‌«وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد»، جهاد امروز مقابله با دشمن، حضور پرشور و پررنگ در انتخابات است. دشمن می‌خواهد مردم را نا امید کند. جهاد همه جانبه و هوشمندانه ما، کاشتن نهال امید در دل جوانان و مردم عزیز است؛ این یاری ولایت است. 


امروز اساسی ترین راه همراهی با امام امت و ولایت، اولا برگزاری یک انتخابات خوب همراه با حضور حدأکثری و پرشور مردم و ثانیا انتخاب خوب است.
 انتخاب خوب چیست؟ عزیزان! انتخاب خوب، در صحنه پیش‌روی انتخابات آن است که انسان‌هایی را انتخاب کنیم که پایبندی به مبانی انقلاب اسلامی و ارزش‌های اصیل اسلامی و الهی داشته باشند. 
انقلابی بودن یعنی نه گرگ باش، نه بره صفت باش؛ انقلابی باش! برخی‌ها لباس گرگ به تن می‌کنند و برخی‌ها هم لباس میش و گوسفند بر تن می‌کنند. 
انقلابی بودن یعنی هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آن. 
انقلابی بودن یعنی شجاعت ایستادگی در مقابل دشمن. انقلابی بودن یعنی مرزبندی شفاف.

 مردم عزیز! مراقب باشید کسانی که این روزها انقلابی می‌شوند را از انقلابیون راستین و واقعی تفکیک کنیم. گذشته آنها را نگاه کنید، حساسیت آنها در برابر دشمن و مرزبندی‌شان را ببینید تا فرق بین انقلابیون واقعی و انقلابی‌نماها مشخص شود. 
انقلابی کسی است که تقوای سیاسی داشته باشد؛ تقوای سیاسی یعنی در بزنگاه انتخابات، مراقبت از رفتار و اعمال داشته باشیم و وعده‌های بی‌خود به مردم ندهیم. اگر می‌خواهیم در صحنه انتخابات رأی کسب کنیم، موفقیت خودمان را با شکست دیگران گره نزنیم. 
انقلابی، انسانی نیست که برای منافع خودش می‌جنگد بلکه کسی است که برای منافع جامعه و انقلاب در حال جنگیدن است. 
انقلابی کسی است که منافع اشخاص و باندها و جناح‌های سیاسی را بر منافع انقلاب ترجیح نمی‌دهد. انقلابی کسی است که حاضر است برای موفقیت نظام و انقلاب، جانش را بدهد.

 عزیزان! در جمعه آینده که آزمون سرنوشت‌ساز ملت ایران است، من به عنوان نماینده تمام مردم انقلابی و ولایت‌مدار شهرستان خرم‌بید به محضر امام امت، شهدای عزیز و مقام معظم رهبری وعده می‌کنم که مردم عزیزمان بالاترین نسبت حضور و مشارکت حدأکثری را در انتخابات رقم خواهند زد. خواهران و برادران بزرگوار! رأی ما در انتخابات مثال چهل سال عبادت است. آینده این سرزمین و انقلاب به رأی من و شما گره خورده است. به انتخاب‌های حدأقلی اکتفا نکنیم.

 هر کسی که از شورای محترم نگهبان مجوز ورود در انتخابات را گرفته است، برای ما عزیز است اما هم حدأقلی‌هایی در صحنه هستند و هم انسان‌هایی که شاخص حدأکثری و نماینده تراز انقلاب را دارند. امیدواریم بی تفاوتی و بد سلیقگی ما انتخاب‌های حداقلی را برای نظام رقم نزند. مشکلات امروز ما در حوزه‌های معیشتی، اقتصادی، اشتغال، فرهنگ و... به خاطر انتخاب‌های حدأقلی در انتخابات‌های گذشته است.


برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: