کد خبر: ۱۳۶۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۷ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۸
اختتامیه کنگره ادبی، هنری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان «یادمان سردار دلها و ۱۷۶ کبوتر مهاجر» سه‌شنبه ۲۹ بهمن در حوزه هنری برگزار می شود.

آیین اختتامیه کنگره شعر و آثار هنری با محوریت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مقاومت و جهاد و یادبود ۱۷۶ شهید هواپیمای اکراینی از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه در تالار مهر حوزه هنری با حضور مسئولان، شاعران و هنرمندان برگزار می‌شود.

یوسف خجیر دبیر کنگره با بیان اینکه هدف از این کنگره تجلیل از مقام والای حاج قاسم سلیمانی و ۱۷۶ عزیز از دست رفته در پرواز هواپیمای اکراینی است، بیان کرد: این اختتامیه در دو قسمت کنگره شعر «پرواز تا خورشید» و نمایشگاه آثار هنری تجسمی، نقاشی، عکاسی و گرافیک با محوریت شهادت و مقاومت برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در قسمت کنگره شعر ۲۶۰ آثر از ۱۵۶ شاعر به نام انقلابی گردآوری شد که پس از داوری در پایان کنگره به ده نفر برتر جایزه داده می‌شود. همچنین داوری این آثار با همکاری دفتر شعر حوزه هنری صورت گرفته است و در قسمت آثار هنری نیز از بین آثار ارسالی ۱۴۷ اثر فاخر در بخش عکاسی و ۶۸ اثر در بخش تجسمی ارسال شد. بخشی از این آثار در روز اختتامیه در سالن مهر حوزه هنری به نمایش گذاشته می‌شود.

خجیر در ادامه گفت: با توجه به فاخر بودن اشعار ارسالی دانشکده فرهنگ و ارتباطات قصد دارد تا پایان سال این اشعار را به صورت دو جلد کتاب شعر و همچنین برخی از اشعار در قالب حماسی را به صورت نماهنگ و سرود منتشر کند.

در برگزاری این یادمان در کنار دانشگاه سوره، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری منطقه ۱۰ مشارکت داشتند.

دانشگاه سوره از همه علاقه‌مندان به شهید حاج قاسم سلیمانی، شاعران، هنرمندان و اصحاب رسانه دعوت می‌کند روز سه‌شنبه در این کنگره ملی حضور بهم رسانند.

منبع: فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: