کد خبر: ۱۳۶۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
دمای هوا کاهش می‌یابد؛
سازمان هواشناسی با اشاره به آغاز بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور طی امروز تا جمعه از کاهش ۸درجه‌ای دما در جنوب، جنوب غرب و غرب طی فردا خبر داد.
  بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با فعالیت سامانه بارش‌زا در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران آغاز می‌شود، در برخی مناطق جنوب غرب بارش به‌صورت رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید و در نوار مرزی آن با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقتی در استان فارس
همچنین برای دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش خفیف و پراکنده انتظار می‌رود.

فردا با تقویت سامانه بارشی، گستره فعالیت آن نیمه غربی کشور، دامنه و ارتفاعات زاگرس، بخش‌هایی از مرکز کشور دامنه و ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر و به‌تدریج بخش‌هایی از شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد. همچنین از بعدازظهر فردا تا روز جمعه در مناطق شرق و جنوب شرق کشور گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

 شدت بارندگی فردا در بخش‌هایی از لرستان، ارتفاعات استان‌های البرز،‌ تهران،‌ قزوین، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شمال شرق خوزستان، مرکزی، همدان و زنجان به‌شکل باران و برف و در برخی مناطق استان‌های خوزستان،‌ ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس بارش به‌صورت رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی پنجشنبه دمای هوا در جنوب غرب، غرب و بخش‌هایی از جنوب کشور به‌طور متوسط 5 تا 8 درجه کاهش می‌یابد. روز جمعه با تضعیف این سامانه فعالیت بارشی آن محدود به دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور خواهد بود.

شنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور جو نسبتاً آرامی حاکم خواهد بود و از بعدازظهر این روز سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد کشور خواهد شد و روز یکشنبه نیز در مناطق شمال غرب و غرب کشور بارش پراکنده انتظار می‌رود.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: