کد خبر: ۱۳۶۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
فیلم مستند «خاتمه» به کارگردانی مهدی و هادی زارعی برای حضور در نهمین دوره جشنواره فیلم‌های مستند آمریکا «AMDOCS» انتخاب شد.
هادی زارعی پیرامون این رویداد، اعلام کرد: بر اساس جدول برنامه‌های این فستیوال، مستند «خاتمه» روز شنبه ۹ فروردین ۹۹ برابر با ۲۸ مارس ۲۰۲۰ در سالن تیرستون اکران می‌شود.

وی گفت: «خاتمه» مستندی ۹۰ دقیقه‌ای از زندگی یک دختر مهاجر افغانستانی در شیراز است که در کودکی با فشار خانواده‌اش به عقد شوهرخواهر خود در می‌آید. روایت برادران زارعی از آنچه در درون خانواده‌های درگیر در ماجرای «خاتمه» می‌گذرد.

زارعی، افزود: نهمین دوره جشنواره فیلم‌های مستند آمریکا (AMDOCS) از ۲۷ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۰ (۸-۱۲ فروردین ۹۹) در «پالم اسپرینگ» کالیفرنیا برگزار می‌شود.

به گفته یکی از کارگردانان این فیلم، «Magazine Movie Maker » این رویداد سینمایی را یکی از ۵۰ فستیوال فیلم مستند برتر دنیا می‌شناسد که می‌تواند برای هر فیلمسازی جذاب باشد.

از عوامل این فیلم می‌توان به علیرضا علویان طراح صدا، بابک حیدری تدوینگر و ستار اورکی آهنگساز اشاره کرد.

مستند «خاتمه» پیش‌تر در جشنواره‌های لایپزیک، فلورانس، پراگ و سینماحقیقت حضور داشت؛ شرکت فرانسوی «رفت فیلمز»(RAFT films) حق پخش بین‌المللی این فیلم مستند را در اختیار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، نهمین دوره جشنواره فیلم‌های مستند آمریکا از ۲۷ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۰ (۸-۱۲ فروردین ۹۹) در پالم اسپرینگ کالیفرنیا برگزار می‌شود./  مهر

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: