کد خبر: ۱۳۶۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲:۵۹ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
دم خروس سیاسی‌کاری ترکیه در بستن مرز با ایران به بهانه کرونا؛
پروازهای ایران به چین در حالی متوقف شده است که این پروازها از استانبول به شانگهای چین برقرار است.

پرواز ترکیه- چین دایر است اما مرز هوایی و زمینی با ایران مسدود!

به گزارش شیرازه؛ همزمان با ابتلای برخی از مردم قم به ویروس کرونا ترکیه جزو اولین کشورهایی بود که مرزهای هوایی و زمینی خود را با ایران بست.

در همین رابطه وزیر بهداشت ترکیه درباره علت بستن گذرگاه‌های مرزی با ایران گفت که «از تهران درخواست کردیم قم را قرنطینه کند، اگر ایران این شهر را قرنطینه می‌کرد دیگر نیازی به بستن مرزها نبود».

این ادعا در حالیست که بررسی‌ها نشان می‌دهد که مرزهای هوایی ترکیه برای پرواز به چین باز است و تاکنون ۱۵ هزار چینی به این کشور سفرکرده‌اند

به نظر می‌رسد برخی از رقبای اقتصادی ایران در منطقه باهدف خاص و به‌منظور تأثیرگذاری بر اقتصاد ایران دست به چنین اقداماتی زده‌اند؛ مشابه اقدامی که آمریکا به‌وسیله بنگاه‌های رسانه‌ای و باهدف تضعیف اقتصاد چین در ماجرای کرونا دنبال کرد.


پروازهای ایران به چین در حالی متوقف شده است که این پروازها از استانبول به شانگهای چین برقرار است.

صبح امروز یکی از مقامات ترکیه اظهار داشت که اگر ایران قم را قرنطینه می کرد ما مرزها را نمی بستیم، این در حالی است که ترکیه در روزهای اخیر اقدام به کارگیری نیروهای چینی و برقراری بیش از صدها پرواز به چین کرده است.

«کرونا» ویروسی برای بهانه جویی کشورهای منطقه

خبر ورود کرونا به کشور ایران نه تنها اعلام ورود یک ویروس به کشور بود بلکه می توان از آن به عنوان عاملی برای بهانه گیری ترک‌ها و کشورهای اطراف ایران نام برد. عاملی که می تواند طعم شکستهای کشورهای منطقه در جنگ سوریه را به یک انتقام شیرین تبدیل کند.

 ترکیه کشوری است که در طول ماه های ژانویه و فوریه 15هزارچینی را خود جای داده و با این حال این موضوع در سکوت رسانه ای شکل گرفته است.

کشورهای منطقه نیز هرکدام از ویروس کرونا در امان نبوده اند اما به تازگی و پس از ورود این ویروس چینی به ایران سعی در بستن مرزها و انزوال ایران داشته باشند.

 
منبع؛دانا
برچسب ها: پرواز ، ترکیه ، چین ، ایران
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: