کد خبر: ۱۳۶۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
مدیرتالار بورس استان فارس گفت: در بهمن ماه امسال طی ۲۰ روز فعالیت یک هزار و ۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۵ هزار و ٧١٧ میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای فارس مورد معامله قرار گرفت.
 
کرشمه ترابیان بیان کرد: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت ٢٨۵ هزار و ٨۵٣ میلیون ریال بوده است.

وی در خصوص رشد معاملات بورس فارس نیز تصریح کرد: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده امسال نسبت به آمار مشابه سال گذشته نشان می‌دهد حجم سهام معامله شده ۱۰۰ درصد و ارزش ریالی معاملات ۲۸۲ درصد افزایش داشته است.

ترابیان اضافه کرد: بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که ۵۱ درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و ۴۹ درصد به فروش سهام اختصاص داشته است.

مدیرتالار بورس استان فارس در خصوص شرکت‌های فعال در بورس فارس نیز اظهارکرد: در حال حاضر تعداد شرکت‌های استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ۲۴ شرکت می‌باشد که از این میان ۵ شرکت در بازار اول، ۱۰ شرکت در بازار دوم و ۹ شرکت در فرابورس قرار دارند.

وی ادامه داد: در یک ماهه اخیر ۳۵ ایستگاه کارگزاری خدمات لازم را به سهامداران و متقاضیان ارائه داده‌اند که سرانه معاملات هر کارگزاری طی این مدت ١۶٣ هزار و ٣۴۴ میلیون ریال و سرانه معاملات روزانه هر کارگزار هشت هزار و ١۶٧ میلیون ریال بوده است./مهر


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: