کد خبر: ۱۳۶۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۱ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
اطلاعیه:
براساس اطلاعیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برگزاری نماز جمعه فردا ۹ اسفندماه در شیراز و برخی از مراکز استان‌ها لغو شد.
به گزارش شیرازه، براساس اطلاعیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه که ساعتی قبل منتشر شد، برگزاری نماز جمعه فردا 9 اسفندماه در شیراز و برخی از مراکز استان‌ها لغو شد. 

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در اطلاعیه در خصوص نمازهای جمعه این هفته کشور اعلام کرد:  به اطلاع مردم شریف و انقلابی ایران به ویژه مومنان خداجوی و نمازگزار جمعه می‌رساند، پیرو درخواست وزیر بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا و اهمیت حقوق شهروندان عزیز و مومن ایران اسلامی و ضرورت رعایت آن، باعنایت به نامه مکتوب دکتر نمکی نمازجمعه مورخه 98/12/9 در برخی از مراکز استان‌ها برگزار نمی‌شود. 

حجت الاسلام ملک مکان رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در گفتگو با خبرنگار شیرازه از اقامه نشدن نماز جمعه شهر های شیراز، صدرا، گلستان، گویم، داریون، زرقان، لپوئی و فسا و سایر شهر هایی که اگر مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا داشته اند خبرداد.
وی تصریح کرد: به غیر از شهر های یاد شده در سایر مراکز با رعایت مسائل بهداشتی نماز جمعه اقامه خواهد شد. این تصمیم با هماهنگی نهاد های مربوطه کشوری و استانی اتخاذ گردیده است.

متن اطلاعیه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
به اطلاع مردم شریف و انقلابی ایران به ویژه مومنان خداجوی و نمازگزار جمعه می‌رساند، پیرو در خواست وزیر محترم بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا و اهمیت حقوق شهروندان عزیز و مومن ایران اسلامی و ضرورت رعایت آن، باعنایت به نامه مکتوب جناب آقای دکتر نمکی نمازجمعه مورخه ۹۸/۱۲/۹ درمراکز استان‌هایی که ازسوی ستاد اعلام شده است و در ذیل نام آن‌ها می‌آید، برگزار نخواهد شد.
۱-تهران
۲-قم مقدسه
۳-رشت
۴-مشهدمقدس
۵-تبریز
۶-ارومیه
۷-همدان
۸-اصفهان
۹-ساری
۱۰-اردبیل
۱۱-کرج
۱۲-اهواز
۱۳-سمنان
۱۴-زاهدان
۱۵-شیراز
۱۶-قزوین
۱۷-سنندج
۱۸-کرمانشاه
۱۹-یاسوج
۲۲-گرگان
۲۱-خرم آباد
۲۲-بندر عباس
۲۳-یزد

همچنین در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها و شهر‌هایی که حسب اعلام کتبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و استانداران محترم، به طور قطعی نقطه حساس شناسایی شده است نماز جمعه این هفته اقامه نخواهد شد.

بدیهی است نماز جمعه در سایر شهرستان‌ها و مناطقی که با رعایت اصول و مقررات بهداشتی با هماهنگی ستاد استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

فرصت را مغتنم شمرده و در این ایام نورانی و معنوی مراتب سپاس و قدرشناسی خود و ائمه جمعه محترم ایران اسلامی را از مدافعان سلامت ملت - پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران تلاشگر و کادر خدماتی و اداری - و مدیران و مسئولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در این جهاد مقدس، اعلام می‌دارم.

در این شب‌ها و روز‌های عزیز به خصوص اولین شب و روز جمعه ماه نورانی رجب المرجب، بهترین تقدیر‌ها را برای همگان بخصوص ملت بزرگ و صبار و شکور ایران ازدرگاه خداوند علیم و قدیر تمنا می‌کنم.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: