کد خبر: ۱۳۶۶۱۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
با توجه مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا مبنی بر کاهش ساعات کاری ادارات، استانداران و ستادهای استانی مقابله با کرونا، تصمیم به کاهش ساعت کاری ادارات یا کاهش ظرفیت کارمندان گرفتند، جزئیات تغییر ساعت کار در استانهای کشور را در این بسته خبری مشاهده نمایید.
مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا مبنی بر کاهش ساعات کاری ادارات در استان تهران امروز دهم اسفند ماه برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد. همچنین ساعات کاری ادارات تقریبا در همه استان‌ها کاهش یافته است.

  سخنگوی وزارت بهداشت روز گذشته در توئیتی از کاهش ساعات کاری ادارات در برخی از استان‌ها خبر داد. سخنگوی وزارت بهداشت با انتشار توییتی اعلام کرد: ساعات کاری ادارات با تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا و استانداران، دو ساعت کاهش پیدا می‌کند.

بر همین اساس استاندار تهران امروز، مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا مبنی بر کاهش ساعات کاری ادارات در استان تهران را برای اجرا به دستگاه های اجرایی استان تهران ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش ساعات کار ادارات در استان تهران طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا ۲ ساعت کاهش خواهد یافت.

وضعیت به شرح زیر است. جزئیات تغییر ساعت کار سایر استان‌ها به صورت مشروح آمده است:


کاهش ساعت کاری ادارات استان تهران از امروز اجرایی شد

امین بابایی سخنگوی استانداری تهران با اشاره به تصمیم کمیته ملی مقابله ویروس کرونا منبی بر کاهش ساعت کاری ادارات استان تهران اظهار کرد: بر همین اساس ساعت کاری ادارات از امروز 2 ساعت کاهش پیدا کرده است؛ در واقع ساعت کاری ادارات در کلان شهر تهران از ساعت 8 تا 13  و ساعت کاری ادارات با شش روزکاری در شهرستان‌های تهران به 8 تا 12 کاهش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: این بخشنامه از امروز قابلیت اجرایی دارد و دستگاه‌ها و سازمان‌ها موظف به اجرای آن هستند.

سخنگوی استانداری تهران خاطرنشان کرد: این بخشنامه تا پایان هفته جاری پابرجاست.


ساعت کاری ادارات در کردستان کاهش یافت

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان از کاهش ساعت کاری ادارات در استان به منظور پیشگیری از گسترش کرونا خبر داد.

خالد جعفری با اشاره به نفویض اختیارات هیات محترم دولت به استانداران گفت: به استناد مصوبات ستاد پیشگیری از بیماری کرونا و موافقت استاندار کردستان ساعت کار ادارات از تاریخ ١١ اسفند ماه ٩٨ تا تاریخ ١۵ اسفندماه ٩٨ ساعت ٨ الی ١٣ و نیم اعلام می‌شود.

وی همچنین ساعت کاری در روز پنج‌شنبه را از ساعت ٨ تا١٢ و نیم اعلام کرده و افزود: امکان صدور مرخصی یا دورکاری برای جانبازان شیمیایی و کارکنانی که دارای بیماری حاد، مزمن و تنفسی و سرماخوردگی هستند و نیز کارکنان بالای ۶٠ سال وجود دارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان به امکان صدور مرخصی برای بانوان دارای فرزند خردسال نیز اشاره کرد و اظهار داشت: تغییر ساعت کار کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی با نظر مدیر واحد مربوطه است.


تغییر ساعت کاری ادارات و بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد برای پیشگیری از کرونا

ساعت کار ادارات و بانک‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور پیشگیری از بیماری کرونا کاهش یافت.

با موافقت ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و همچنین تصمیم مسئولان و مقام های اجرایی کهگیلویه وبویراحمد و با هدف تامین سلامت کارکنان و مردم، ساعت کار تمامی ادارات، نهادها و دستگاه های مختلف اجرایی ، بانک ها و سایر موسسات مالی و اعتباری به جز مراکز درمانی، دستگاه های امدادی و خدمات رسان در این استان کاهش یافت.

بر اساس تصمیم مسئولان استانی و موافقت ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا ساعت کار نهادها و دستگاه های اجرایی در کهگیلویه وبویراحمد از امروز دهم اسفند تا پایان هفته جاری از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ خواهد بود.

همچنین با تصمیم مسئولان اجرایی این استان آن عده از کارکنانی که دچار بیماری زمینه ای از قبیل ناراحتی های قلبی و عروقی، دیابت، تنفسی و بیماری های ریوی و یا هر نوع بیماری زمینه ای هستند می توانند تا پایان هفته جاری به صورت دورکاری امورات و وظایف محوله خود را انجام دهد. البته این کارکنان در صورت لزوم می توانند در محل کار و برای انجام کارهای ضروری نیز حضور یابند.

همچنین مادران و زنان شاغل در دستگاه های مختلف اجرایی، بانک ها، نهادها وموسسات مالی و عتباری که دارای فرزند زیر ۶ سال مهد کودک و یا دبستانی هستند و با شرایط تعطیلی مدارس و مهدکودک ها مواجه شده اند نیز به دلیل ضرورت مراقبت های بهداشتی و لزوم پیشگیری از شیوع و بروز این بیماری می توانند به گونه ای که خدشه ای در امورات سازمانی آنها پیش نیاید تا پایان هفته جاری به صورت دورکاری اقدام به انجام وظایف خود کنند.


کاهش ساعات کار ادارات آذربایجان شرقی

براساس مصوبه قرارگاه زیستی استان آذربایجان شرقی مورخ 10اسفند ماه،ساعات کار ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان تا اطلاع بعدی، از ساعت 8 صبح تا ساعت 12.30 ظهر تعیین شد که بانک‌ها، شهرداری‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی و واحدهای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی از این مصوبه مستثنی هستند.


کاهش ساعت کاری ادارات دولتی استان یزد

طبق اطلاعیه شماره ۱۳ ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری و رعایت بیشتر اصول پیشگیرانه، ساعت پایانی فعالیت روزانه ادارات، نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی استان، به استثنای بانک‌ها، دستگاه‌های خدماتی و مراکز بهداشتی و درمانی از شنبه دهم اسفندماه به مدت یک هفته ساعت ۱۲ تعیین می‌شود.

همه ادارات استان یزد موظفند در این مدت، شرایط لازم برای دورکاری یا کاهش بیشتر ساعات کاری کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای را فراهم آورند.

همچنین به منظور تسهیل امور و کاهش تردد شهروندان به ادارت و نهادها، مدیران موظفند زمینه رسیدگی به امور ارباب رجوع به صورت غیر حضوری و یا تلفنی را بیش از پیش فراهم آورند.


کاهش ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی چهارمحال‌وبختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری از کاهش ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و گفت: ساعت کاری ادارات با ۲ ساعت تأخیر یعنی ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود.

اقبال عباسی ۱۰ اسفندماه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در چهارمحال و بختیاری با تأکید بر نظارت ویژه بر بازار و به خصوص اقلام بهداشتی و خوراکی مربوط به کرونا ویروس، اظهار کرد: با محتکران، کم‌فروشان و گرانفروشان این اقلام با شدت برخورد کنید.

استاندار چهارمحال و بختیاری از کاهش ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و افزود: ساعت کار با ۲ ساعت تأخیر یعنی ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود، همچنین برای بانوان شاغل باردار، جانبازان شیمیایی و کارمندان دارای بیماری‌های خاص و ریسک‌پذیر دورکاری لحاظ شود.


کاهش ساعات کار ادارات استان بوشهر

بنا بر مصوبه ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر ساعت کاری ادارات استان بوشهر کاهش یافت.

طبق این مصوبه ساعت کاری ادارات استان بوشهر از امروز، شنبه ۱۰ اسفندماه تا پایان هفته جاری از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ ظهر خواهد بود.

بخش های خدماتی شهرداری ها و بانک ها از این مصوبه مستثنی هستند.


بانک‌ها و ادارات البرز سه ساعت در روز کار می‌کنند

محمدرضا جهانشاهلو، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری البرز با اشاره به اهمیت کاهش رفت و آمد مردم در سطح شهر به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: بر همین اساس ساعات کاری ادارات و بانک‌ها در استان البرز به سه ساعت کاهش یافت.

جهانشاهلو افزود: بنا بر این تصمیم ادارات و بانک‌های استان تا اطلاع ثانوی بین ساعت ۹ تا ۱۲ فعال خواهند بود.


کاهش ساعات کار اداری در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از کاهش ساعات اداری، تعطیلی دانشگاه‌ها تا آخر هفته و مدارس تا ۳ روز دیگر در این استان خبر داد.

دکتر سیدعباس موسوی با اشاره به اینکه از شنبه ۱۰ اسفند ماه ساعات اداری در مازندران کاهش یافته، دانشگاه‌ها تا پایان هفته و مدارس تا سه روز تعطیل است، اظهار کرد: براساس مصوبه کار گروه ملی مبارزه با کرونا، کمیته استانی و دستور استاندار مازندران ساعات کار ادارات ستادی و اجرایی استان تا پایان ھفته ۱۵ اسفند ماہ از ساعت ۳۰: ۷ تا ۱۲:۳۰ خواھد بود.

وی تصریح کرد: در این طرح بیمارستان‌ها و مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی سطح استان مستثنی خواهند بود و کمافی السابق به فعالیت خود ادامه خواهند داد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: این اقدام‌ صورت گرفته تا کارمندان ادارات کمتر در معرض خطر قرار بگیرند و امکان انتقال ویروس به حداقل برسد.


کم شدن ساعات کاری ادارات آذربایجان‌غربی

ساعات کار ادارات ستادی و اجرایی آذربایجان‌غربی از، شنبه تا دوشنبه ۱۲ اسفند به پنج ساعت در روز کاهش یافت.

روابط‌عمومی استانداری آذربایجان‌غربی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بر اساس مصوبه کارگروه ملی مبارزه با کرونا و تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، ساعات کار ادارات ستادی و اجرایی شامل واحدهای اداری دستگاه‌های اجرایی، موسسات آموزش عالی و کادر اداری شهرداری‌ها از، شنبه تا دوشنبه به مدت سه روز از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳:۳۰ خواهدبود. کم شدن ساعات کاری ادارات آذربایجان‌غربی

همچنین در این مدت مدارس، مهدهای کودک و مراکز آموزشی سطح استان طی این سه روز به طور کامل تعطیل اعلام شده‌است.


کاهش ۲ ساعته فعالیت ادارات خراسان شمالی

به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و جلوگیری از تهدید سلامت مردم، فعالیت ادارات و دستگاه‌های دولتی خراسان شمالی از روز شنبه دهم اسفندماه، ۲ ساعت کاهش می‌یابد.

روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی اعلام کرد: بر اساس تصمیم کارگروه ویژه کنترل و مراقبت کرونا، با هدف حفظ سلامت شهروندان و کارکنان ادارات، از شنبه تا اطلاع بعدی، کارکنان اداری از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۳۰ در محل کار خود حضور خواهند یافت. این کاهش ساعات کاری، به جز دستگاه‌های خدمات رسان، شامل همه ادارات می‌شود.


کاهش ساعت اداری دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس تصمیم اخذ شده در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا به مدت یک هفته تمامی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی تعطیل و کلاس‌ها به صورت غیرحضوری و مجازی با حضور اساتید در دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: براساس تصمیم کشوری به مدت سه روز کلیه مقاطع تحصیلی استان به طبع کل کشور تعطیل خواهد بود. برای جلوگیری از عقب افتادگی تحصیلی دانش‌آموزان از طریق شبکه آموزش سیما آموزش‌های از راه دور ارائه خواهد شد.

وی افزود: از شنبه دهم اسفند ماه به مدت یک هفته تمامی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی تعطیل و کلاس‌ها به صورت غیرحضوری و مجازی با حضور اساتید در دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده همه مراکز فرهنگی از جمله سینماها و مراکز ورزشی، مسابقات و همایش‌هایی که در هفته آتی برنامه ریزی شده تعطیل و به زمان دیگری موکول خواهد شد.

معتمدیان تصریح کرد: به دلیل تاکید بر عدم تردد به مراکز پرجمعیت برای مدیریت و مهار این ویروس و به علت اینکه هفته آینده بنا بر صحبت‌های وزیر بهداشت هفته سخت تری از نظر پیک بیماری خواهد بود، تدابیر باید سخت گیرانه تر باشد.

وی افزود: برهمین اساس تصمیم گرفتیم از شنبه دهم اسفند ماه به مدت یک هفته تمامی ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به مدت دو ساعت زودتر تعطیل شوند.


کاهش ساعت کاری ادارات در استان سمنان

 سخنگوی استانداری سمنان گفت: ساعت کاری دستگاه های اجرایی استان سمنان از شنبه ۱۰ اسفند ماه تا دوشنبه ۱۲ اسفند ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ خواهد بود.حجت الله یحیائی  اعلام کرد: بر اساس مصوبه کارگروه ملی مبارزه با کرونا و تصمیم ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری سمنان ساعات کار ادارات ستادی و اجرایی استان شامل واحدهای اداری دستگاه های اجرایی ، موسسات آموزش عالی و کادر اداری شهرداری ها از شنبه ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۸ لغایت دوشنبه ۱۲ اسفند ماه از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ خواهد بود.‌

سخنگوی استانداری سمنان اضافه کرد: کاهش ساعت کاری ادارات مربوط به موسسات خدمات رسان، مراکز بهداشتی و درمانی و بانک ها نخواهد بود و فعالیت این مراکز بر اساس دستورالعمل مرکزی خود انجام خواهد شد.

همچنین تمام مدارس استان سمنان، مراکز پیش دبستانی، آموزشگاه های علمی آزاد و زبان های خارجی در روزهای شنبـه، یک شنبه و دوشنبـه ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ اسفند ماه ۹۸ تعطیل می باشند. کلاس های آموزشی و فوق برنامه کانون های فرهنگی تربیتی، دارالقرآن ها و برنامه های تجمعی اردوگاه ها نیز برگزار نخواهد شد.


کاهش ساعت آغاز به کار ادارات در خوزستان

 براساس اعلام استاندار خوزستان، به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، ساعت آغاز به کار ادارات و بانک ها در استان در هفته پیش رو ۱۰ صبح خواهد بود.

غلامرضا شریعتی اظهار کرد: باتوجه به اینکه ویروس کرونا سرمادوست است و در سرما فعالیتش بیشتر می شود و در دمای ۲۵ درجه به بالا فعالیتش کم و در ۲۸ درجه به بالا به میزان قابل توجهی کم می شود، تصمیم گرفته شد از شنبه دهم اسفند ماه به مدت یک هفته ساعت آغاز به کار ادارات و بانک ها در استان ۱۰ صبح باشد تا شرایط در این ساعت به بعد، به نحوی باشد که امکان انتقال این ویروس به حداقل برسد.

 وی بیان کرد: فعلا این تصمیم برای هفته پیش رو است و سپس شرایط را رصد می کنیم و بعد از بررسی های علمی و کارشناسی که دانشگاه علوم پزشکی و اساتید این دانشگاه انجام دادند و تمهیداتی که اعلام کردند، در این زمینه تصمیمات بعدی اتخاذ خواهد شد.


ساعت کار ادارات گلستان از فردا ۹ صبح شد

 استاندار گلستان گفت: از فردا تا پایان هفته جاری، ساعت کار ادارات گلستان از ساعت ۹ صبح آغاز می‌کنند.

هادی حق‌شناس صبح امروز در جلسه با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: از فردا یکشنبه ۱۱ اسفند تا پنجشنبه ۱۵ اسفند، ساعات کار ادارات استان صبح‌ها با دو ساعت تأخیر به‌جای ساعت ۷ از ساعت ۹ آغاز می‌شود. وی افزود: این تغییر ساعت شامل دستگاه‌های خدمت‌رسان و بانک‌ها نمی‌شود.

استاندار گلستان تصریح کرد: تصمیم‌گیری در خصوص ادامه داشتن این روند در بعد از این زمان، با ستاد مقابله با کرونا در استان خواهد بود. حق‌شناس همچنین گفت که زنان شاغل در دستگاهای اجرایی حتی در صورت نداشتن مرخصی، می توانند تا پایان سال به مرخصی بروند و مدیری حق مخالفت با مرخصی بانوان را ندارد.


ساعت کار ادارات کرمانشاه کاهش یافت

ساعت کار ادارات و بانک‌های استان کرمانشاه به منظور مقابله با کرونا کاهش یافت. افشین کریمی معاون استانداری کرمانشاه گفت:با توجه به لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور مقابله با شیوع بیماری کرونا و بر اساس دستور استاندار، ساعات کاری ادارات استان تغییر کرد.

وی گفت: به موجب تصمیم ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا، ساعات کاری دستگاه های اجرایی استان از شنبه، دهم اسفند ماه و به مدت یک هفته از ساعت ٨ تا ١٢ و ساعت کار بانک‌ها از ساعت ٨ تا ١٣ است.

کریمی افزود: ساعت کار دستگاه های خدمات رسان و مراکز بهداشتی درمانی طبق روال معمول خواهد بود.


کاهش ساعت کار ادارات دولتی در استان اصفهان

ساعات کاری ادارات استان اصفهان طبق مصوبه کارگروه ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا و تصمیم ستاد استانی پبشگیری و مقابله با بیماری کرونا، روزهای یکشنبه و دو شنبه ۱۱و ۱۲اسفند از ۸ تا ۱۲ است.

استاندار اصفهان امروز (شنبه ۱۰ اسفند ماه) در ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا، گفت: این تغییر ساعت مشمول دستگاههای امدادی و خدمات رسان استان نخواهد بود و چنانچه ارباب رجوع در اداره‌ای حضور داشته باشد، کارمندان موظفند تا پایان وقت اداری پاسخگو باشند.


کاهش ساعات اداری در اردبیل

 معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اردبیل از کاهش ساعات اداری در اردبیل از روز شنبه خبر داد.

 یعثوب نژادمحمد در جلسه ستاد استانی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در اردبیل اظهار کرد: طبق مصوبه این ستاد در راستای پیشگیری از شیوع کروناویروس در استان تصمیمات جدیدی در خصوص تعیین ساعات کاری ادارات و برخی اختیارات مدیران در کاهش تراکم نیروهای اداری در اتاق‌ها اتخاذ و برای اجرا به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

نژاد محمد افزود: ساعات کاری ادارات به غیر از مراکز امدادی و درمانی و خدمات عمومی از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۲:۳۰ از روز شنبه مورخه ۱۰ اسفند ۹۸ به مدت یک هفته خواهد بود.

معاون استاندار تاکید کرد: تمامی واحدهای اداری در صورت داشتن ارباب رجوع موظف به پاسخگویی تا ساعت ۱۴:۳٠هستند.


ساعت کاری ادارات استان قزوین تغییر کرد

 معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: با توجه به مصوبه کارگروه استانی مبارزه با کرونا، ساعت کاری ادارات در استان قزوین تغییر کرد. منوچهر حبیبی، معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: با توجه به مصوبه کارگروه استانی مبارزه با کرونا دستگاه‌های اداری استان قزوین از شنبه دهم اسفند ماه کار خود را از ساعت ۸:۳۰ آغاز خواهند کرد.

وی افزود: این طرح برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به مدت یک هفته اجرایی خواهد شد. بنا بر اعلام روابط عمومی استانداری قزوین، حبیبی عنوان کرد:  این مصوبه شامل کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی و خدماتی و قضایی استان می‌شود.


تغییر ساعت کار ادارات در ایلام

استاندار ایلام گفت: ساعت کار اداری تا پایان هفته جاری ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه خواهد بود و در صورت تداوم این طرح، اطلاع‌رسانی خواهد شد.


تغییر ساعات کاری دستگاه‌های اجرایی هرمزگان در هفته جاری

استاندار هرمزگان گفت: به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی و با اعلام تفویض اختیار آن به استانداران، ساعات کاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، نهادهای دولتی، عمومی و بانک‌ها به غیر از واحدهای عملیاتی دستگاه‌های خدمات‌رسان تا پایان هفته جاری (پنجشنبه ۱۵ اسفند) از ساعت ۸صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر خواهد بود. فریدون همتی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: تعدادی کارکنان مانند مادران دارای فرزند زیر ۶سال و افراد با سابقه بیماری های قلبی، تنفسی و مواردظ خطرآفرین بیماری می توانند به صورت دورکاری نسبت به ارائه خدمات به مردم با تشخیص مدیر اقدام کنند.

استاندار هرمزگان بیان کرد: ارایه خدمات به مردم توسط دستگاه‌ها و بر پیش‌بینی تمهیدات لازم در جهت بهداشت محیط اداری با توجه به تراکم حضور ارباب رجوع باید با حساسیت بیشتری در این روزها انجام شود.

وی افزود: تمامی مدیران دستگاههای اجرایی در حالت آماده‌باش خواهند بود و مردم با رعایت بهداشت فردی و همکاری با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جهت کاهش و شکست این بیماری برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری تلاش کنند.


کارمندان ادارات در خراسان‌ رضوی شیفت‌بندی شدند

براساس مصوبه دوازدهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در استان کارمندان ادارات در خراسان‌رضوی شیفت‌بندی شدند.

براساس آخرین مصوبه ستاد مقابله کرونا که به ریاست استاندار خراسان رضوی برگزار شد، به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، به مدیران دستگاه‌های اجرایی به جز مراکز ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی‌درمانی اجازه داده شد که تا سقف ۵۰ درصد از کارمندان خود با اولویت افراد بالای ۵۵ سال و یا دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، قلبی، سرطان و نقص ایمنی و افرادی با علائم سرماخوردگی را (پس از تایید پزشکان مراکز پزشکی) کاهش دهند.

در این جلسه دورکاری و استفاده از دولت الکترونیک جهت خدمت‌رسانی به مردم مورد تاکید قرار گرفت.


ساعت کاری ادارات فارس کم نمی‌شود

استاندار فارس تاکید کرد که تقلیل ساعت کاری در ادارات و سازمان‌های دولتی این استان، در دستور کار قرار ندارد.

عنایت‌الله رحیمی بعدازظهر شنبه ۱۰ اسفند در کارگروه سلامت استانداری فارس تاکید کرد: تنها افراد و کارمندانی که مبتلا به بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی شدید می‌شوند، می‌توانند مشمول دورکاری باشند.

او افزود:  با توجه به لزوم اعمال مراقبت‌های اجتماعی و بهداشتی در پی شیوع کرونا ویروس، هنوز ضرورتی برای کاهش زمان فعالیت ادارات در استان فارس دیده نشده است.

استاندار فارس تاکید کرد: در صورت نیاز به تقلیل ساعت کاری، از طریق استانداری فارس به اطلاع تمام دستگاه‌های اجرایی خواهد رسید.


اداره‌های استان زنجان با ۲ ساعت تاخیر آغاز به کار می‌کنند

ستاد پیشگیری ویروس کرونا اعلام کرد: ساعت کار اداره‌های استان زنجان از روز شنبه /۱۰ اسفند / به مدت یک هفته ۲ ساعت کاهش می یابد.

در اطلاعیه این ستاد آمده است: با عنایت به اتخاذ تدابیر پیشگرانه جهت مقابله با کرونا ویروس، ساعات کاری تمام ادارات و دستگاه های اجرایی، نهادهای دولتی و عمومی استان به جز واحدهای عملیاتی دستگاه های خدمات رسان و بانک ها از فردا شنبه دهم اسفند ماه تا آخر هفته از ساعت ۹ صبح  آغاز خواهد شد.

این ستاد تاکید کرده است: همچنین صرف صبحانه و ناهار در تمام دستگاه های اجرایی تا عادی شدن شرایط ممنوع است و از تمام مردم استان تقاضا داریم از حضور غیرضروری در سطح شهر و محیط های پر تردد خودداری و با رعایت بهداشت فردی و محیط به کنترل شیوع این ویروس کمک کنند.


کاهش ساعت کاری ادارات در قم

اداره کل مدیریت بحران قم در اطلاعیه‌ای از تداوم کاهش ساعات کاری دستگاه‌های اجرایی استان قم خبر داد.

 در این اطلاعیه آمده است: ساعات کاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، نهادهای دولتی، عمومی و بانک‌ها به غیر از واحدهای عملیاتی دستگاه‌های خدمات رسان (امدادی و خدمات رسان و.....) تا پایان هفته پنج شنبه 15 اسفندماه از ساعت 9 صبح الی 12 خواهد بود.


تکلیف تغییر ساعت کاری ادارات کرمان فردا مشخص می شود

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی از تصمیم گیری در خصوص تغییر ساعت اداری در استان کرمان طی فردا در جلسه ستاد استانی مدیریت پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا خبر داد.

عباس تقی زاده در خصوص ساعت کاری ادارات در استان کرمان اظهار کرد: تغییر ساعت کاری ادارات مشمول استان‌های درگیر بحث کرونا است و در استان کرمان به دلیل اینکه تاکنون نمونه مثبت کرونا نداشته ایم ساعت کاری تغییر نکرده است.

وی ادامه داد: قرار است فردا جلسه «ستاد استانی مدیریت پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا» تشکیل شود و یکی از دستورکارهای این جلسه بحث تغییر ساعت کاری ادارات است که بعد تصمیم گیری به مردم اطلاع رسانی می‌شود.

تقی زاده با تاکید بر اینکه ادارات استان کرمان فردا طبق روال همیشگی باز است، گفت: در مجمع اختیارات این مساله از لحاظ تشخیص به عهده دانشگاه علوم پزشکی است و تصمیم نهایی با هماهنگی استانداری گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت بحث پیشگیری و لزوم ایجاد بستر مناسب برای مساله گفت: در دستورالعمل ملی در خصوص کرونا پیش بینی‌های لازم انجام شده و بر این اساس در استان کرمان در برخی ادارات افرادی که دچار مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای بوده اند مشمول دورکاری شده اند.

 ساعت کاری ادارات لرستان تغییر کرد

استاندار لرستان از تغییر ساعت کاری جدید ادارات دولتی و بانک‌های استان خبر داد.

دکتر سید موسی خادمی امروز در جمع خبرنگاران، با توجه به لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه به‌منظور مقابله با شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ساعت کاری ادارات دولتی و بانک‌ها در لرستان تا پایان هفته از ساعت از ساعت ۱۰ تا پایان وقت اداری تغییر کرد.

وی ادامه داد: مراکز بهداشتی، درمانی و دستگاه‌های خدمات‌رسان با برقراری کشیک‌های شبانه‌روزی همچون گذشته فعالیت‌های خود را ادامه خواهند داد.

 استاندار لرستان بر لزوم مرخصی استعلاجی و دورکاری برای کارکنانی که دارای علائم سرماخوردگی هستند تأکید کرد و گفت: تمامی مأموریت‌های غیرضروری، جلسات، همایش‌ها، گردهمایی و ...تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد شد.

 وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند تمهیدات لازم را جهت حفظ سلامت بیماران خاص، جانبازان شیمیایی، زنان باردار و... داشته باشند.


کاهش ساعت کاری ادارات در گیلان/ کاهش یک سوم کارکنان ادارات و نهادهای اجرایی

بنا به تصمیم ستاد مدیریت و مقابله با گسترش کرونا در گیلان؛ ساعت کار تمامی دستگاه‌های اجرایی، سازمان ها، نهاد‌های انقلابی، شهرداری ها، دهیاری ها، بانک‌ها و شورا‌های اسلامی استان برای شنبه از ساعت ۸و۳۰ دقیقه تا ۱۲و۳۰ دقیقه تعیین شده است.

استاندار گیلان گفت: به دستگاه های اجرایی، نهادهای عمومی و دولتی، انقلابی و بانک  ها اجازه داده شد به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا یک سوم کارکنان خود را کاهش دهند.

ارسلان زارع، امروز در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با گسترش ویروس کرونا در گیلان، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی و دولتی و انقلابی و بانک‌های می‌توانند یک سوم کارکنان خود را کاهش دهند.

وی افزود: به مدیران دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی و انقلابی و بانک‌ها اجازه داده شد تا سقف یک سوم کارمندان خود را (با اولویت افراد بالای ۵۰ سال) به نحوی که در خدمت رسانی به مردم اختلال ایجاد نشود، کاهش دهند.


تمدید کاهش ساعات کاری ادارات استان مرکزی

 زهرا آخانی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مرکزی از تمدید کاهش ساعت کار ادارات استان تا دوشنبه آتی خبر داد و گفت: ساعت کار دستگاه‌های اجرایی بر اساس تصویب ستاد قرارگاه زیستی استان از شنبه تا دوشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ است.

وی ادامه داد: ساعت کار بانک‌های استان مرکزی نیز از ساعت هفت و نیم صبح تا ۱۴ و ۳۰ اعلام شد و واحدهای عملیاتی دستگاه‌های خدمات رسان نیز در این مدت فعال خواهند بود.


کاهش ساعت کار ادارات استان همدان

سید سعید شاهرخی، استاندار همدان عصر شنبه ۱۰ اسفند در جلسه ستاد استانی پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با کرونا خبر از کاهش ساعت کار ادارات در استان همدان داد.

وی اظهار کرد: به منظور پیشگیری از انتقال کروناویروس، ساعت آغاز وقت اداری در کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی استان همدان به استثنای دستگاه‌های خدماتی، امدادی و درمانی از روز یکشنبه ۹۸/۱۲/۱۱ تا روز شنبه ۹۸/۱۲/۱۷ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود.
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
0
0
تو این استان ما از بحران گذشتیم ... بیشتر از این حرفم نمیاد ....
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: