کد خبر: ۱۳۶۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۱ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۸
زیبا کرمعلی بازیگر فیلم سینمایی «لاتاری» در اینستاگرام خود نوشت: «می‌دونستید همین حالا که ما توی خونه‌هامون نشستیم و اخبار کرونا رو دست به دست میکنیم، مسلمانان هند، از کودک گرفته تا پیر و جوون به وحشیانه‌ترین شکل ممکن شکنجه و کشته می‌شن؟ می‌دونستید یه چیزی شبیه نسل‌کشی میانمار، الان، دقیقا همین الان در هند و در قرن ۲۱، در حال رخ دادنه! در قرن ۲۱ که قرن تبادل اطلاعات و تکنولوژیه، ما به راحتی داریم این اتفاقات رو از توی خونه‌مون می‌بینیم و سکوت می‌کنیم، چون کاری از دستمون بر نمیاد؟ ‌ واقعا بعد از دیدن تصاویر این جنایات هیچ دلیلی برای زنده بودنم و هیچ شایستگی برای یدک کشیدن عنوان «انسان صاحب اراده» ندارم… ما صاحب اراده‌ایم؟ اراده چیه؟ معنیش چیه اگر نمی‌تونیم برای شکنجه شدن یه دختر بچه بی‌گناه، فقط به جرم مسلمان بودن کاری بکنیم؟ متاسفانه ما هیچی نیستیم، هیچی
پوریا پورسرخ بازیگر سینما و تلویزیون در واکنش به اتفاقات و کشتار مسلمانان در هند پستی را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد.

پورسرخ در این باره نوشت: «تمام تلاشم رو میکنم که در این روزهاى سخت به سهم خودم به شما انرژى مثبت بدم تا این ایام تلخ رو کنار هم و با قدرت بگذرونیم... با خودم عهد کرده بودم از اخبار منفى نگم و رسانه هایی که سلامت روانى مردم رو نشونه گرفتن بایکوت کنم..
اما در روزهایی که جهان درگیر مبارزه با کروناست مسلمان کشى در هند شدت گرفته و مطابق معمول با بایکوت خبرى مواجه شده...به امید توقف کشتار بیرحمانه مسلمانان و در انتظار عکس العمل جامعه جهانى...روزاى خوب میاد»

 

پیش از این نیز رهبر انقلاب نسبت به جنایاتی که علیه مسلمانان هند می‌شود هشدار داده بودند و گفتند: دولت هند باید در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد و با توقف کشتار مسلمانان، از انزوای خود در جهان اسلام جلوگیری کند.


واکنش بازیگر «لاتاری» به حوادث اخیر در هند

زیبا کرمعلی بازیگر فیلم سینمایی «لاتاری» نیز در اینستاگرام خود نوشت:

«می‌دونستید همین حالا که ما توی خونه‌هامون نشستیم و اخبار کرونا رو دست به دست میکنیم، مسلمانان هند، از کودک گرفته تا پیر و جوون به وحشیانه‌ترین شکل ممکن شکنجه و کشته می‌شن؟

می‌دونستید یه چیزی شبیه نسل‌کشی میانمار، الان، دقیقا همین الان در هند و در قرن ۲۱، در حال رخ دادنه!

در قرن ۲۱ که قرن تبادل اطلاعات و تکنولوژیه، ما به راحتی داریم این اتفاقات رو از توی خونه‌مون می‌بینیم و سکوت می‌کنیم، چون کاری از دستمون بر نمیاد؟ ‌

واقعا بعد از دیدن تصاویر این جنایات هیچ دلیلی برای زنده بودنم و هیچ شایستگی برای یدک کشیدن عنوان «انسان صاحب اراده» ندارم…

ما صاحب اراده‌ایم؟ اراده چیه؟ معنیش چیه اگر نمی‌تونیم برای شکنجه شدن یه دختر بچه بی‌گناه، فقط به جرم مسلمان بودن کاری بکنیم؟

متاسفانه ما هیچی نیستیم، هیچی


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: