کد خبر: ۱۳۷۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۹ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۸
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اعلام کرد؛
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به شیوع کرونا و با هدف پیشگیری از آن گفت: در حال حاضر روزانه ۲۰۰ هزار عدد ماسک و ۳۰ تن الکل در استان تولید و عرضه می‌شود.
  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به شیوع کرونا و با هدف پیشگیری از آن گفت: در حال حاضر روزانه ۲۰۰ هزار عدد ماسک و ۳۰ تن الکل در استان تولید و عرضه می‌شود.

ظفر افشون افزود: قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور و استان فارس، تنها یک واحد تولید ماسک در استان فعال بود که حداکثر ۲۰ هزار عدد از  این کالا در روز تولید می کرد.

وی ادامه داد: با توجه به روند شیوع ویروس کرونا مجبور شدیم خط تولید تعداد زیادی از کارگاه های تولیدی استان را به تولید ماسک تغییر دهیم که  صاحبان این کارگاه ها همکاری خوبی با دستگاه های اجرایی در این زمینه داشتند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: در مورد مشکلات نقدینگی کارگاه های تولید ماسک نیز با کمک موسسات خیریه، مواد اولیه خریداری و در اختیار کارگاه های تولیدی قرار داده شد.

افشون افزود: در حال حاضر ۱۲ کارگاه با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک در استان فارس فعال هستند و ماسک های تولیدی در اختیار بیمارستان ها، درمانگاه ها، شرکت ها و کارخانه ها قرار داده می شود.

وی ادامه داد: همچنین قبل از شیوع ویروس کرونا کمتر از ۱۰ تن الکل در فارس تولید می شد که با رایزنی و فعال سازی کارخانه های استان و فعالیت سه شیفته این کارخانه ها تولید الکل به ۳۰ تن در روز رسیده و رایزنی ها برای افزایش این میزان تولید الکل ادامه دارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: با توجه به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیمی از الکل تولید شده در فارس را به سایر استان ها اختصاص می دهد در فارس با کمبود الکل مواجه هستیم در حالی که اگر به استان های دیگر اختصاص داده نمی شد، این میزان الکل تولید شده پاسخگوی نیاز استان فارس بود اما ما در این زمینه تابع تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا هستیم.

مایحتاج ضروری مردم فارس تا سه ماه آینده ذخیر شده است
افشون با تاکید بر اینکه هیچ کمبود و مشکلی در تامین مایحتاج ضروری و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در استان فارس نداریم، افزود: کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به اندازه سه ماه دیگر ذخیره سازی شده است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
وی ادامه داد: اصنافی که مایحتاج ضروری مردم را تامین می کنند به صورت ۲۴ ساعته با رعایت مسابل بهداشتی فعالیت خود را ادامه می دهند. / ایرنا

 
 


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: