کد خبر: ۱۳۷۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸
کارشناس سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
مومنی گفت: در راستای کمک و یاری به سینماهای بخش خصوصی در ایام تعطیلی به دلیل شیوع کرونا، به سینماداران به شیوه قرض‌الحسنه و با سود چهار درصد برای جبران این خسارت پرداخت می کنیم.

به گزارش شیرازه، حمیدرضا مؤمنی، کارشناس سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا برای جلوگیری از شیوع این بیماری، تمام سینماهای فارس تعطیل شدند.

اعطای وام قرض‌الحسنه به سینماهای بخش خصوصی/ تعطیلی سینماهای استان به دلیل شیوع کرونا

مؤمنی ادامه داد: تعداد زیادی از سینماهای فارس با مدیریت بخش خصوصی هستند که درآمدزایی اصلی آن‌ها در روزهای تعطیلات عید نوروز بود با این تعطیلی، دچار ضرر و خسارت‌های مالی شدید شدند.

این کارشناس سینمایی افزود: سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای کمک و یاری به سینماهای بخش خصوصی در نظر دارد تا به ازای هر سالن نمایش، مبلغ صد میلیون ریال معادل ده میلیون تومان را به شیوه قرض‌الحسنه و با سود چهار درصدو بازپرداخت شش ماهه برای جبران این خسارت پرداخت نماید.

وی بیان داشت: مالکان و صاحبان این سینماها می‌توانند درخواست خود را حداکثر تا 20 فروردین سال آینده با تأیید این اداره کل به سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نمایند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: