کد خبر: ۱۳۷۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
فرمانده سپاه فجر:
سردار غیاثی گفت: قرارگاه زیستی و مقابله با بیماری در سطح سپاه فارس تشکیل شده و ضمن رصد لحظه به لحظه وضعیت استان تمام ظرفیت های ممکن در سپاه فارس در راستای مقابله با بیماری کرونا در اختیار این ماموریت مهم قرار گرفته است.

 به گزارش  شیرازه، سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر در حاشیه بازدید از ورودی ها و ایستگاه های غربالگری شهر شیراز ضمن تجلیل و قدردانی از زحمات شبانه روزی کادر بهداشت و درمان و بسیجیان استان فارس در راستای مقابله با بیماری کرونا، گفت: تلاش خستگی ناپذیر پزشکان و پرستاران استان فارس در خدمت رسانی به مردم و مقابله با بیماری کرونا یادآور روحیه ایثار و از خودگذشتگی جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس است و بدون شک اَجرِ معنوی پزشکان، پرستاران و شهدای سلامت مایۀ رستگاری ایشان در زندگی دنیوی و اُخروی خواهد بود.


گروه های جهادی بسیج در ضد عفونی اماکن و تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم پیشرو هستند/ محلات شیراز بصورت روزانه توسط بسیجیان ضد عفونی می شوند/ توزیع 6500 بسته حمایتی و معیشتی و اختصاص 500 سری جهیزیه سپاه فجر به اقشار محروم
وی با بیان اینکه سپاه و بسیج از ابتدای بروز این بیماری در کشور و استان در راستای خدمت رسانی به مردم به حالت آماده باش درآمده اند، گفت: تاکنون بیش از 60 هزار لیتر الکل طبی و بیش از 55 هزار عدد ماسک کشف و نیروهای سپاه و بسیج در حوزه اطلاعاتی و عملیاتی برخورد شدیدی با محتکران اقلام بهداشتی در استان فارس داشته اند  در این راستا انبارهای بسیاری نیز کشف و اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم برای توزیع به دستگاه های مسئول تحویل داده شده است.
سردار غیاثی با بیان اینکه با هدف صیانت از سلامت مردم، محلات، معابر پر رفت و آمد و مجتمع های مسکونی شیراز بصورت روزانه توسط بسیجیان ضد عفونی می شوند،  گفت: بروز این بیماری اقشار محروم استان را با مشکلاتی در حوزه اقتصادی مواجه کرده که برای جبران این مشکلات 6500 بسته حمایتی و معیشتی سپاه فجر در بین افراد نیازمند در مناطق محروم توزیع می شوند که ارزش هر بسته 250 هزار تومان می باشد همچنین 500 سری جهیزیه نیز به زوج های جوان استان فارس اهدا می شود.

وی با بیان اینکه سپاه فارس اقدامات بسیار خوبی در راستای حمایت از واحدها و کارگاه های تولیدی اقلام بهداشتی انجام داده است،  خاطرنشان کرد: مسئله اساسی در مقابله با این بیماری توجه مردم به مسئله پیشگیری فردی و جدی گرفتن توصیه های بهداشتی و دستورالعمل های صادر شده از طرف ستاد مقابله با بیماری است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه رصد اطلاعاتی برای کشف اقلام بهداشتی احتکار شده بصورت 24 ساعته در حال انجام است، گفت: علاوه بر برخورد شدید با محتکران اقلام بهداشتی، مسئله مهم مقابله با تولید اقلام و مواد بهداشتی و ضد عفونی کنندۀ غیراستاندارد در دستورکار سپاه فجر قرار گرفته و تعداد قابل توجهی از واحدهای غیرمجاز تولید محصولات غیر استاندارد بهداشتی نیز طِی روزهای گذشته کشف و با کسانی که سلامت مردم را به خطر بیاندازند برخورد قاطعی  صورت خواهد پذیرفت.

وی با بیان اینکه سپاه، بسیج و دستگاه قضائی استان در کنار کادر بهداشت و درمان فارس هستند، گفت: قرارگاه زیستی و مقابله با بیماری در سطح سپاه فارس تشکیل شده و ضمن رصد لحظه به لحظه وضعیت استان تمام ظرفیت های ممکن در سپاه فارس در راستای مقابله با بیماری کرونا در اختیار این ماموریت مهم قرار گرفته است.

سردار غیاثی با بیان اینکه در حال حاضر 200 نفر از اعضای بسیج جامعه پزشکی فارس بعنوان قشر تخصصی عرصه بهداشت و سلامت در حال خدمت رسانی به مردم استان هستند، افزود: براساس توافقنامه ای که بین سپاه فجر و دانشگاه علوم پزشکی منعقد شده در حال حاضر درمانگاه بقیه ا... (عج) سپاه فارس بعنوان یکی از مزاکز پایش بیماری کرونا در شیراز در حال انجام وظیفه می باشد.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه گروه های جهادی بسیج در ضد عفونی اماکن و تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم پیشرو هستند، گفت: پایگاه های مقاومت بسیج با نظارت شبکه بهداشت روزانه 35 هزار عدد ماسک تولید و توزیع می کنند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: