کد خبر: ۱۳۷۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۲ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۸
پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۱۸۴۰۷ تن افزایش یافت؛ این در حالی است که شمار جان باختگان با تداوم رکورشکنی‌هایش به مرز هزار و سیصد تن نزدیک شده است.
 دکتر علیرضا رئیسی، «معاون بهداشت» وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان که امروز به جای سخنگوی این وزارتخانه عهده دار بیان آمار روزانه شده بود، گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۱۰۴۶ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

وی افزود: از این ۱۰۴۶ تن، ۱۳۷ تن در تهران، ۳۱ تن در قم، ۷۳ تن در گیلان، ۱۰۸ تن در اصفهان، ۶۱ تن در البرز، ۵۸ تن در مازندران، ۴۷ تن در مرکزی، ۴۷ تن در قزوین، ۱۶ تن در سمنان، ۹ تن در گلستان، ۵۰ تن در خراسان رضوی، ۲۱ تن در فارس، ۳۷ تن در لرستان، ۵۸ تن در اذربایجان شرقی، ۲۲ تن در خوزستان، ۶۹ تن در یزد، ۲۶ تن در زنجان، ۱۱ تن در کردستان، ۱۶ تن در اردبیل، ۶ تن در کرمانشاه، ۱۴ تن در کرمان، ۲۰ تن در همدان، ۱۸ تن در سیستان و بلوچستان، ۵ تن در هرمزگان، ۵ تن در خراسان جنوبی، ۳ تن در چهارمحال و بختیاری، ۸ تن در ایلام، ۲۶ تن در آذربایجان غربی، ۱۵ تن در کهگیلویه و بویراحمد، ۸ تن در بوشهر و ۲۱ تن در خراسان شمالی شناسایی شده اند.

رئیسی افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۴۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۸۵ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۵۹۷۹ تن بهبود یافته‌اند.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با تشکر از هموطنانی که با عمل به توصیه‌ها در منازلشان مانده اند، گفت: در ۲۴ ساعت اخیر در یازده استان کاهش موارد ابتلا را شاهد بوده‌ایم که جا دارد صمیمانه از ایشان تشکر کنم و از آن دسته از هموطنانی که قصد سفر دارند تقاضا کنم به ایشان بپیوندند.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: