کد خبر: ۱۳۷۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۴ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۸
دویست و نودمین جلسه شورای عالی در حالی در حال برگزاری است که وزیر کار در حاشیه این نشست گفت: به هر نتیجه ای که برسیم برای سال آینده با توجه به شرایط سال ۹۹ امکان بازنگری دارد. هم به صورت فزاینده و هم به صورت کاهنده.
دویست و نودمین نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران امروز در حال برگزاری است. این نشست سومین جلسه شورای عالی در سال جاری  بعد از برگزاری 7 جلسه کمیته دستمزد برای تعیین دستمزد 99 کارگران در حال برگزاری است.

 محمد شریعتمداری ، وزیرکار در حاشیه این نشست با اشاره به اینکه بنای ما در شورای عالی کار اجماع است گفت: امروز سومین جلسه شورای عالی کار است و امیدواریم به نتیجه برسیم.

 وی بیان کرد:بدنبال ایجاد وحدت و همدلی در جامعه هستیم . بنای ما در شورای عالی کار  نیز اجماع است و بدنبال جمع بندی روشنی در خصوص تعیین حداقل دستمزد هستیم .

وزیرکارادامه داد: به هر نتیجه ای که برسیم برای سال آینده با توجه به شرایط سال 99  امکان بازنگری دارد. هم به صورت فزاینده و هم به صورت کاهنده.

 دو جلسه قبلی شورای عالی کار بعد از چندین ساعت بحث و بررسی میان شرکای اجتماعی بدون نتیجه پایان یافت. چرا که اختلاف نظر بین کارگران و کارفرمایان در عدد ورقم برای دستمزدبسیار زیاد بود.

 از جمله پیشنهادات کارگران در شب گذشته  افزایش 45درصدی با افزایش بن کارگری و پایه سنوات بود و کارفرمایان و دولت مخالف این پیشنهاد بودند و اصرار بر افزایش 15درصدی دستمزد داشتند.

در ابتدای جلسه نیز نمایندگان کارگران معتقد بودند که برای حفظ بقای زندگی کارگران حداقل یک‌میلیون و 480هزار تومان باید روی مجموع دریافتی کارگران افزوده شود.

از جمله پیشنهادات مطرح در این جلسه پیشنهاد دولت برای افزایش 19درصد بر حداقل دستمزد و افزایش سایر مولفه ها تا رساندن به 2میلیون و 850 بود که کارگرها موافقت نکردند.یکی از تأکیدات کارگران در تعیین دستمزد حفظ بقای کارگران است.

 انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: