کد خبر: ۱۳۷۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۹
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس درباره خسارت سیل در استان به ویژه شهرستان‌های درگیر گزارش داد.
سیل در استان فارس| 5 نفر جان‌باختند؛ خسارت به امور زیربنایی در حال بررسی است

 سامانه بارشی که از شنبه دوم فروردین‌ماه در استان فارس فعال شده تا عصر امروز ادامه دارد. هواشناسی استان میزان بارش این سامانه را بین 30 تا 70 میلی‌متر اعلام کرده است. 

آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و محدودیت تردد جاده‌ای از جمله هشدارهایی است که هواشناسی اعلام کرده است. این سامانه در برخی از شهرستان‌های استان با بارش تگرگ همراه بوده و شدت بیشتری داشته به گونه‌ای که منجر به سیل شده است. 

رحیم آزادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس در گفت‌وگو با تسنیم در این باره اظهار داشت: در حال حاضر بارندگی با شدت در استان نداریم و به‌صورت پراکنده در برخی نقاط بارش‌هایی خواهیم داشت. 

وی درباره خسارت سیل در شهرستان‌های جنوبی استان گفت: در روز گذشته شهرستان‌های لارستان، خنج و لامرد دچار سیلاب شدند که یک نفر در لارستان در سیلاب گرفتار شده و جان خود را از دست داد. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس همچنین اعلام کرد که روز گذشته 4 نفر در شهرستان مهر به کوه رفته بودند که اعلام مفقودی شد پس از جستجوی تیم‌های امدادی صبح امروز جسد این 4 نفر پیدا شد که دچار سیلاب شده بودند. 

وی درباره خسارت مادی سیل نیز گفت: خسارت‌هایی به زیربناها وارد شده که تیم‌های ارزیابی در حال بررسی هستند و در حال حاضر نمی‌توان در این باره اظهار نظر کرد. 

به گزارش تسنیم براساس اعلام مدیریت راه‌های استان فارس تمامی محورهای استان در حال حاضر باز است و مشکلی برای تردد وجود ندارد.

تسنیم

برچسب ها: سیل ، فارس ، مفقود
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: