کد خبر: ۱۳۷۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا ۱۵ فروردین ماه، کتابخانه‌های عمومی استان فارس نیز تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل شدند.
به گزارش شیرازه، روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس اعلام کرد: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا ۱۵ فروردین ماه، و هشدار‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتشار عوامل بیماری زا، کتابخانه‌های عمومی نیز تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل شدند.

علی‌رغم تعطیلی کتابخانه‌های عمومی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و کتابداران همچنان به رسالت فرهنگی خود در قالب اجرای پویش‌هایی با هدف ترویج کتابخوانی ادامه می‌دهد.

مسابقه کتابخوانی مجازی مرا بخوان، هر کتابدار یک کتابخوان، دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و مسابقه نقاشی کرونا را شکست می دهیم از جمله این برنامه ها است.

بر این اساس بلافاصله پس از تعطیلی کتابخانه‌های عمومی و با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روند ضدعفونی کردن کتابخانه‌های عمومی آغاز شد تا پس از اخذ مجوز‌های لازم از مراجع ذیصلاح، در زمان مقتضی کتابخانه‌های عمومی خدمت رسانی به مردم را از سر بگیرند.

ادامه فعالیت کتابخانه‌های عمومی کشور پس از ۱۵ فروردین ماه منوط به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا است که در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

برچسب ها: کتابخانه ، تعطیل ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: