کد خبر: ۱۳۷۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹
پیشنهاد معاون فرهنگی شهردار شیراز در روزهای قرنطینه:
حال همه ما خوب می‌شود اگر " غم بزرگ را به کار بزرگ تبدیل کنیم". در خانه می‌مانیم و فرصت را غنیمت می‌شماریم؛ کتاب می خوانیم؛ کتابهایی که خوشحالمان می کند؛ کتابهایی که با لحن طناز و سرخوشانه،ما را به وجد می آورد؛ کتابهایی که انگیزه و امید می بخشد؛ بعد از خواندن یکی دو کتاب، کشف خواهید کرد که در جهانی که خود ان را می سازید؛ آرامتر و خوشحال تر زندگی می کنید.
مرتضی جعفری رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز  به معرفی آثار رومن پوئرتولاس نویسنده فرانسوی پرداخت و آثار این نویسنده را سرشار از  شوخ‌طبعی خواند و افزود: او حتی تلخ‌ترین اتفاقات را با لحنی خوش روایت می‌کند؛ مثل رمان «دختری که ابری به بزرگیِ برج ایفل را بلعیده بود» اگر چه موضوع بسیار غم‌انگیز است اما نویسنده با چنان مایه طنزی به ان پرداخته که هر بار شما را به وجد می‌آورد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز در ادامه کتاب‌های "لبخند بی لهجه"، " عطر سنبل عطر کاج" فیروزه دوما ، کتاب "حالا بی حساب شدیم" وودی آلن و نیز کتاب" شعر طنز" اسماعیل امینی و طنزهای عبید زاکانی را برخوردار از درون مایه طنز دانست و خواندن آن‌ها را به شهروندان توصیه کرد. 

دکتر جعفری با بیان اینکه به سراغ کتاب‌هایی بروید که حلاوت امید را به کامتان می‌آورد، خواندن کتاب‌هایی که چیرگی بر سختی‌ها را با مقاومت و تلاش سخت نشان می‌دهد، برای دوران خانه‌نشینی ضروری دانست و گفت: این کتاب‌ها به یادمان می‌آورد که زندگی ارزش جنگیدن دارد؛ کتابهایی مثل«پیرمرد و دریا» ارنست همینگوی با ترجمۀ نجف دریابندری که ارزش تلاش سخت در زندگی را به ما می آموزد.

پیشنهاد دیگر رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز رمان «انجمن شاعران مرده»  ان.اچ .کلاین ‎است، که نویسنده در آن، با ماجرای بچه‌های یک مدرسه شبانه‌روزی سخت‌گیر و  معلم ادبیاتی  که به آنها یاد می‌دهد، می‌شود دنیا را طور دیگری هم دید و خوانندگان را درگیر معنای دیگری از زندگی می‌کند.   
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: