کد خبر: ۱۳۷۴۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس گفت: این مرکز از ابتدای اسفندماه ۹۸ تا چهارم فروردین‌ماه جاری ۷۴۶ ماموریت مرتبط با کرونا انجام داده است.

محمد جواد مرادیان، مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس افزود: از این تعداد ۲۰۳ بیمار  دارای علائم تنفسی به بیمارستان منتقل شده است.
او ادامه داد: طی مدت مذکور ۱۹ هزار و ۹۹۶ مورد مشاوره تلفنی نیز در زمینه بیماری کرونا به تماس گیرندگان با اورژانس ارائه شد.
وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت پاسخگویی به سوالات مرتبط با بیماری کرونا و اینکه مکالمات تماس‌هایی که به این منظور با اورژانس برقرار می‌شد طولانی بود، ۲ میز در مرکز ۱۱۵ به پاسخگویی به موارد مرتبط کرونا اختصاص یافت تا از اشغال بودن خط ۱۱۵ جلوگیری شود.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس افزود: برای این منظور هشت نیروی جدید به همراه نرم‌افزار جدید پیش‌بینی شده به طور شبانه‌روز آماده پاسخگویی به تماس‌های مرتبط با بیماری کرونا و ارائه آموزش‌های لازم مطابق با پروتکل‌های کشوری در این زمینه به تماس گیرندگان هستند.

بر اساس اعلام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تا عصر سه‌شنبه (پنجم فروردین ۹۹) با شناسایی ۱۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس، شمار مبتلایان به این بیماری به ۵۶۶ نفر رسید، ظرف ۲۴ ساعت گذشته نیز چهار نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این استان فوت کردند که با احتساب آنها تاکنون ۲۱ نفر در فارس جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.
به گفته عبدالرسول همتی، هم اکنون ۱۷۵ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و ۱۹۰ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم‌بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.
بیمارستان‌های شهید چمران و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) این شهر، کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می‌دهند.

منبع: ایرنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: