کد خبر: ۱۳۷۴۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹
شیراز- مدیرکل هواشناسی فارس گفت: با توجه به نقشه های پیش بینی هواشناسی آسمان فارس از روز جمعه به مدت سه روز بارانی خواهد بود.

مسعود ده ملایی چهارشنبه بیان کرد: با توجه به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی جدید به استان فارس انتظار می‌رود این سامانه در استان به صورت بارش شدید باران همراه با رعد و برق، کاهش نسبی دما، وزش باد شدید لحظه‌ای، احتمال تگرگ در مناطق مستعد و در ارتفاعات نیز به صورت برف همراه باشد.

مدیرکل هواشناسی فارس اضافه کرد: فعالیت این سامانه در استان فارس از روز جمعه ۸ فروردین ماه آغاز خواهد شد و تا روز دوشنبه ۱۱ فروردین ادامه خواهد شد

وی در خصوص فعالیت این سامانه یادآور شد: این سامانه در روز نخست ورود به استان مناطق شمال و مرکز استان را تحت پوشش خواهد داشت که احتمال بارش ۵ تا ۱۰ میلیمتری برای این مناطق دور از دسترس نخواهد بود البته در روز شنبه این سامانه سراسر استان را پوشش خواهد داد و انتظار است در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی شاهد بارش ۲۰ تا ۵۰ میلیمتری در این مناطق باشیم.

ده ملایی اضافه کرد: این سامانه در روز سوم نیز کل استان به ویژه مناطق جنوب، مرکز و شمال غرب را پوشش خواهد داد و انتظار می‌رود شاهد بارش‌های ۳۰ تا ۶۰ میلیمتری در این مناطق باشیم و در روز آخر نیز این سامانه در جنوب شرق استان فعالیت خواهد کرد و انتظار می‌رود که بارش‌ها در این مناطق نیز بین ۵ تا ۱۰ میلیمتر باشد.

او ادامه داد: فعالیت این سامانه در استان به گونه‌ای است که احتمال اب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها، برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید در استان وجود دارد.

وی به مردم توصیه کرد: افراد از تردد و اتراق در کنار رودخانه‌ها، مسیل‌ها اجتناب کرده و از چرای دام در مناطق مستعد سیل نیز پرهیز کرده تا شاهد کمترین خسارت‌های وارده به استان در صورت وقوع سیلاب فصلی باشیم/ مهر

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: