کد خبر: ۱۳۷۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۲ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافتند.
آخرین آمار کرونا در کشور| 11133 بهبودیافته و 2378 جان‌‌باخته + نمودار

 دکتر کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 2926 نفر بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به 32 هزار و 332 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 144 نفر از مبتلایان جدید کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به 2378 مورد رسید.در بیمارانی که بستری هستند 2893 نفر از بیماران حال نامساعدتر و ابتلای شدیدتری به بیماری دارند.

جهانپور تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون 11 هزار و 133 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در طرح غربالگری کرونا از مرز 55 میلیون نفر گذشت. اگر از سوی 4030 با مردم تماس گرفته شود پاسخ دهند تا وضعیتشان پایش شود.

نمودار زیر درصد موارد شدید بیماری در بین موارد قطعی ترخیص شده را نشان می‌‌دهد. در این نمودار، موارد نیازمند بستری در ICU، موارد تحت تهویه مکانیکی و موارد با دیسترس تنفسی اولیه، به‌‌عنوان انواع شدید بیماری در نظر گرفته شده‌‌اند.

ویروس کرونا ,

تسنیم
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: