کد خبر: ۱۳۷۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۳ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
رئیس پلیس راه راهورگفت: افرادی که به سفر رفته‌اند از طریق سامانه ۴۰۳۰ برای انجام تستهای دقیق احضار می‌شوند یا اکیپهایی به منازل آنها اعزام خواهند شد.

سردار سیدتیمور حسینی ضمن بازدید از محور تهران ـ قم با اشاره به رخدادهای اخیر و اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از شیوع بیماری، اظهار کرد: از روز گذشته ابلاغیه‌هایی مبنی بر محدودیتهای عبور و مرور صادر و بر اساس آخرین تصمیمات قرار شد خروجی استانها مسدود شود و به جز مسافرانی که در مسیر برگشت به خانه‌های خود هستند خودروهای دیگر حق سفر ندارند.

رئیس پلیس راه راهور افزود: مسافران در مسیر بازگشت نیز مجاز به ورود به شهرهای در طول مسیر نیستند و باید از کمربندیها و خارج از شهرها عبور کنند.

وی خاطرنشان کرد: ملاک ما برای تشخیص ساکنان شهرها از مسافران، پلاک خودرو، نشانی ثبت شده در بیمه‌نامه، دو رقم ابتدایی کد ملی، دفترچه خدمات درمانی و گواهینامه‌های هوشمند است و مأموران پلیس راهور با دست‌افزارهای دراختیارشان، در تسریع و تسهیل این امر کمک خواهند کرد.

این مقام پلیس راهور درباره استثناهای این طرح گفت: محدودیت تنها در خروجی استانها اعمال می‌شود و ترددهای درون استانی شامل طرح نیستند، درباره استان تهران نیز به دلیل شرایط خاص استانهای تهران و البرز، این دو استان یکی در نظر گرفته شده‌اند و تردد بین دو استان بلامانع است 

به گفته حسینی، همچنین تردد ناوگان بار به دلیل جابجایی کالاهای ضروری نیز بلامانع است.

رئیس پلیس راه راهور با اشاره به حذف تست قربالگری، عنوان کرد: با استفاده از پلاک خودرو و سامانه‌های ترددشمار، شماره ملی مالکان خودرو و رانندگان استخراج و به وزارت بهداشت تحویل شده است، افرادی که به سفر رفته‌اند از طریق سامانه 4030 برای انجام تستهای دقیق احضار می‌شوند یا اکیپهایی به منازل آنها اعزام خواهند شد و اقدامات بعدی در صورت مثبت بودن تست در اختیار وزارت بهداشت خواهد بود.

وی درباره ضمانت اجرایی و زمان اجرای طرح بیان کرد: بیشتر مردم از محدودیتها استقبال کردند و در چند روز اخیر بسیاری خواستار اعمال این محدودیتها بودند اما کسانی که به ابلاغیه بی‌توجهی کنند جریمه 500 هزار تومانی و توقیف خودرو به مدت یک ماه در انتظار آنان خواهد بود.

این مقام پلیس راهور تصریح کرد: مدت اجرای طرح نیز فعلاً تا 21 فروردین است و در صورت تمدید، اعلام خواهد شد.

تسنیم
برچسب ها: کرونا ، مسافر ، مسافرت ، تست ، راهور
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: