کد خبر: ۱۳۷۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۰ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
لیستی از شرکت‌هایی که داده‌ها و کتاب‌های خود را رایگان کردند؛


دانشگاه تهران:
انتشارات دانشگاه تهران کتابخانه الکترونیک خود را رایگان کرد. برای دسترسی به کتاب‌های این انتشارات می‌توانید در موبایل اپلیکیشن فیدیبو استفاده کنید یا نسخه ویندوز آن را از سایت انتشارات دانلود کنید.

بخش کودک کتابخانه ملی است ۲۳هزار عنوان کتاب کودک و نوجوان را با هماهنگی ناشرها روی سایت گذاشته است. کتابها به صورت فایل تصویری درآمده‌اند و باید روی مرورگر اینترنت خوانده شوند. 
icnl.nlai.ir/default.aspx

@irfp_atu97

 اتاق بازرگانی تهران ۲۰ کتاب ترجمه‌شده در انتشارات خود را به صورت فایل pdf روی سایت قرار داده است.
tccim.ir/PublishedOutlets.aspx?id=1

@irfp_atu97

انتشارات دانشگاه کمبریج تمام ۷۰۰ عنوان کتاب الکترونیک خودش را تا آخر ماه‌ می ۲۰۲۰ (۱۱ خرداد) رایگان ارایه می‌کند. این آثار  با فرمت HTML هستند. 
www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks‌

@irfp_atu97

پایگاه JSTOR، منابع علمی خود را در دسترس عموم قرار داد. این منابع شامل ۶۰۰۰ کتاب الکترونیک و بیش از ۱۵۰ ژورنال علمی است که نیاز به هیچ گونه ثبت نام و یا ورود آنلاین ندارد و طبق گفته سایت در تلاش هستند که تعداد کتاب‌ها را بالاتر ببرند. (لینک خبر)
www.jstor.org

@irfp_atu97

پروژه MUSE طبق صحبت‌هایی که با دانشگاه‌های طرف قراردادش داشته‌است، ژورنال‌ها و کتاب‌های بسیاری را به رایگان در سایت خود عرضه کرده‌است. لیست انتشارات طرف قرارداد این پروژه و خبر آن را می‌توانید اینجا ببینید.
muse.jhu.edu

@irfp_atu97

450 دوره دانشگاه Ivy League رایگان شده‌است. این دوره‌ها مربوط به دانشگاه‌های زیادی است که در این مجموعه عرضه شده‌است. لیست دوره‌ها را می‌توانید اینجا ببینید.
www.classcentral.com

@irfp_atu97

 شرکت نرم‌افزاری Downdog که مجموعه نرم‌افزارهای آموزش #یوگا را ارائه می‌کند، به دلیل شیوع کرونا استفاده تمامی نرم‌افزارهایش را برای دانش‌آموزان و دانشجویان و همچنین #کادردرمان رایگان کرده‌است.
downdogapp.com

@irfp_atu97

سایت آموزشی فرادرس 500 ساعت آموزش رایگان و #فارسی را در اختیار کاربران قرار داده‌است. این آموزش‌ها در زمینه‌های مختلف هستند.
faradars.org/ev/fredu98

@irfp_atu97

 نهاد «آرشیو اینترنت» با حمایت و کمک بیش از صد دانشگاه و نهاد و فرد آمریکایی، تعداد ۱٫۴ میلیون جلد کتاب دانشگاهی رو در «کتابخانۀ اضطرار ملی» به صورت رایگان در اختیار عموم گذاشته. این کتابخونه تا آخر ماه جون امسال یا پایان وضعیت اظطراری در آمریکا (هر کدوم که دیرتر فرا برسه) برقراره.
archive.org/nel

@irfp_atu97

مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری اعلام کرد که تا پایان فروردین دسترسی به مقالات پایگاه‌های علمی این مرکز، برای همه رایگان است. (بدون نیاز به کدشناسایی و کلمه عبور)
www.ricest.ac.ir

#فرصتدرخانه_ماندن
#کتابخوانی
#آموزش
برچسب ها: داده‌ها ، کتاب‌ ، رایگان
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: