کد خبر: ۱۳۷۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - ۰۹ فروردين ۱۳۹۹
معاون استاندار فارس تاکید کرد:
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: به خاطر شیوع کرونا، پارک ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی استخر‌ها تعطیل هستند و امسال سیزده بدر نخواهیم داشت.
 محمود رضایی کوچی با اشاره به جلسه شورای ترافیک استان فارس افزود: این جلسه در راستای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا در سطح ملی و استانی تشکیل شد تا برای عملیاتی کردن دستورالعمل اجرایی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا در استان برنامه ریزی کند.

او ادامه داد: در بحث فاصله گذاری اجتماعی به عنوان یک طرح کشوری، یکسری راهبرد‌ها و دستورالعمل‌ها داده شده که به اطلاع مردم رسانده شده است و همه در جریان روش رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا قرار دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: اجرای این طرح از بامداد جمعه آغاز شده و تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد.

غیر بومی‌ها از استان خارج و بومی‌ها هر چه سریعتر به شهر‌های خود بازگردند
رضایی افزود: در این طرح یک سری محدودیت‌ها برای افراد بومی استان فارس که در شهر‌های دیگر حضور دارند، گذاشته شده که باید سریع به شهر‌های خود بازگردند.

او ادامه داد: افراد غیر بومی نیز باید از استان خارج شوند و شرایط و تسهیلاتی فراهم شده که این افراد سریعتر به شهر‌های خود بازگردند.

امسال سیزده بدر نخواهیم داشت
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: مدارس و دانشگاه‌های استان نیز کماکان تعطیل است؛ پارک ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی استخر‌ها تعطیل هستند و امسال سیزده بدر نخواهیم داشت.

رضایی افزود: همچنین فعالیت اصناف و مشاغل ضروری ادامه دارد و دستگاه‌های اجرایی نیز به صورت حداقلی فعال هستند و برگزاری مراسم‌های رسمی و غیررسمی نیز ممنوع است.

او ادامه داد: تنها خودرو‌های امدادی، پلیس، خودرو‌های حمل کالا، خودرو‌های تامین کننده مایحتاج ضروری مردم و خودرو‌های حمل سوخت مشمول این ممنوعیت‌ها نمی‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی که نیازمندی‌های مردم را تامین می‌کنند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال هستند و پرواز‌های خارجی استان به حد صفر رسیده و پرواز‌های داخلی در حداقل است.

رضایی افزود: همچنین فعالیت قطار و پایانه‌های اتوبوس در سطح استان به حداقل رسیده است.

او ادامه داد: همچنین ضمانت‌های اجرایی برای این طرح پیش‌بینی شده است که شامل جریمه و پلمپ واحد‌های صنفی می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت:همه دستگاه‌های دست اندرکار از قبیل دستگاه‌های نظامی و انتظامی و دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند این طرح را اجرایی کنند.

فرمانداران موظف به اجرای طرح ممنوعیت عبور و مرور هستند
رضایی افزود: در شورای ترافیک استان فارس تصمیماتی گرفته شد که این تصمیمات به شهرستان‌های استان ابلاغ می‌شود و شهرستان‌ها نیز با مسئولیت فرمانداری‌ها این مصوبات را اجرایی می‌کنند.

او ادامه داد: مطابق با ویژگی‌های جغرافیایی و مسیر‌های ورود و خروج شهر‌های استان، فرمانداران موظف هستند ممنوعیت عبور و مرور را اعمال کنند.

رضایی ادامه داد: در شورای ترافیک استان فارس مقرر شد از ظرفیت‌های رسانه ها، بسیج، سازمان‌های مردم نهاد و تمام گروه‌هایی که توان اطلاع‌رسانی را دارند استفاده شود و به شهروندان توصیه شود در روز‌های دوازدهم و سیزدهم فروردین از منازل خود خارج نشود.

معاون استاندار فارس گفت: یکسری اقدامات درون شهر‌ها صورت می‌گیرد که بیشتر جنبه ارشادی و اطلاع رسانی دارد تا از منازل خارج نشوند.

استقرار اکیپ‌های ایست و بازرسی در بیش از ۱۰۰ نقطه فارس
رضایی افزود: در دروازه‌های بیرون از شهر‌های استان در بیش از ۱۰۰ نقطه اکیپ‌های ایست و بازرسی مستقر می‌شوند تا مردم به قصد رفتن به سیزده به در از شهر خارج نشوند.

او ادامه داد: افراد غیر بومی نیز مطابق با دستورالعمل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا کنترل می‌شود که وارد شهر‌ها نشوند.

رضایی اضافه کرد: پلیس این اختیار را دارد که کسانی که در سفر‌های غیر ضروری هستند و بنابر ضرورت سفری ندارند را تا سقف ۵۰۰ هزار تومان جریمه کند و اگر مقاومتی داشته باشند خودروی آن‌ها را به مدت یک ماه توقیف کند.

معاون استاندار فارس گفت: اجرای این طرح از روز گذشته آغاز شده و در دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه اقدامات تشدید می‌شود.

رضایی با بیان اینکه یکسری اقدامات درون شهر‌ها و یکسری اقدامات در پیرامون شهر‌ها اجرایی می‌شود، افزود: در دروازه خروجی شهر‌ها با حضور نماینده ثبت احوال، نمایندگان فرماندار، پلیس راهور و هلال احمر خروجی شهر‌ها کنترل می‌شود تا کسی در سطح استان از شهر‌ها خارج نشود و افراد غیر بومی نیز وارد استان نشوند.

او ادامه داد: ممنوعیت حضور در تفرجگاه‌ها، بوستان‌ها و پارک‌های شهری وجود دارد و با همکاری شهرداری‌های استان تلاش می‌شود تا هیچ گونه تجمع یا حضوری در این مکان‌ها صورت نگیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: این روز‌ها در سطح شهرها، پارک‌ها غیر قابل استفاده هستند و نباید حضور مردمی را در پارک‌ها داشته باشیم.

رضایی افزود: مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و شورای ترافیک از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد و شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان نیز موظف شدند در این زمینه اطلاع رسانی لازم را داشته باشند.

استفاده از ظرفیت استارت آپ‌ها در ارسال کالا‌های اساسی به مردم
او ادامه داد: همچنین در جلسه شورای ترافیک استان مصوب شد شهرداری‌های استان به خصوص شهرداری شیراز شرایطی فراهم کند که از ظرفیت استارت آپ‌ها و سیستم‌های حمل و نقل اینترنتی برای جابجایی کالا‌های مورد نیاز مردم از فروشندگان یا فروشگاه‌های مجاز به درب منزل استفاده شود که این کار با هماهنگی اصناف و امکاناتی که در شهر‌ها وجود دارد امکان جابجایی کالا فراهم شود تا نیازی به حضور مردم برای خرید کالا نباشد.

معاون استاندار فارس گفت: در استان فارس به لحاظ تعداد افرادی که غربالگری و تست کرونا از آنان اخذ شده و سیستم تب سنجی در مورد آنان به کار گرفته شده است بیش از سه میلیون نفر است که از این نظر استان اول کشور هستیم.

رضایی افزود: همه دستگاه‌های اجرایی که در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا عضویت دارند و در طرح مبارزه با این بیماری دیده شده‌اند در اجرای این طرح حضور دارند.

او ادامه داد: نیرو‌های سپاه، بسیج، ارتش، نیرو‌های امنیتی و نظامی، پلیس راهور، راهداری، هلال احمر، آتش نشانی ها، نیرو‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و فرمانداری‌ها همه موظف هستند مقدمات اجرایی شدن مصوبات ستاد مدیریت کرونا و شورای ترافیک استان را فراهم کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: یک پویش استانی در شهر‌ها و روستا‌های استان در ارتباط با مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا شکل گرفته که نیاز است مردم همکاری خوبی داشته باشند و به کاهش تردد در سطح شهر‌ها و استان کمک کنند.

رضایی افزود: نقاط ورودی استان و شهر‌ها به طور کامل تحت کنترل است و تردد‌ها بسیار کاهش یافته است.

هشدار در خصوص احتمال جاری شدن سیل
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در ادامه با اشاره به سامانه بارشی که از امروز جمعه وارد استان شده است و تا دوشنبه هفته پیش رو ادامه دارد، گفت: این سامانه با بارندگی شدید همراه با رگبار، رعد و برق، بارش تگرگ و بارش برف در ارتفاعات همراه است و احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

رضایی افزود: شهرداری ها، فرمانداری‌ها و دهیاری‌های استان باید آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

او ادامه داد: مردم نیز از عبور و مرور در حاشیه رودخانه‌ها اجتناب کنند و به هشدار‌ها و اخطار‌های داده شده توجه داشته باشند تا بتوانیم از نعمت الهی بارش باران که در یک مقطع زمانی بسیار مناسب برای کشاورزی استان است، استفاده بهینه را داشته و هیچ گونه تلفات و خسارتی نداشته باشیم./ باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: