کد خبر: ۱۳۷۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۹
استاندار فارس در ارائه گزارشی از روند اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در ارتباط ویدئوکنفرانس با وزیر کشور گفت: تلاش دست‌اندرکاران این بوده تا بدون سختگیری و ایجاد نارضایتی به شرایط مطلوبی برسیم اما در این خصوص ۲۸۲ واحد صنفی متخلف پلمب، افزون بر ۲۰۷ خودرو متخلف جریمه و ۲۷ دستگاه خودرو نیز توقیف شده‌اند.
عنایت الله رحیمی در جلسه ویدئو کنفرانس مشترک استانداران با وزیر کشور افزود: افزون بر دو هزار و شصت خودرو مسافران نیز به مبدا بازگشت داده شده است. 

استاندار فارس در تشریح اقدامات انجام گرفته در طرح فاصله گذاری اجتماعی همچنین گفت: در این طرح ۹۸ نقطه فارس با نظارت دو هزار و یکصد نفر کنترل شد و این طرح مورد استقبال عمومی قرار گرفته است.

استاندار فارس از  کاهش قابل محسوسی در حجم تردد خودرو و مصرف سوخت خبر داد و اضافه کرد : در این خصوص کاهش ۸۰ درصدی ورود مسافر به شیراز را داشته ایم که منجر به کاهش مصرف ۷۵درصدی در بخش حمل و نقل هوایی و ۴۶ درصدی در بخش حمل و نقل زمینی در مصرف سوخت شده است.

 رحیمی با  بیان اینکه تاکنون بیش از سه میلیون و  ۴۸۵ هزار نفر در فارس در زمینه بیماری کرونا غربالگری شده اند خاطرنشان کرد: همزمان با شیوع این بیماری و کنترل آن در استان با بحران های سیل و حمله ملخ نیز مقابله شده است.

 وی  عادی سازی کرونا  در میان جامعه را از جمله  خطرات پیش رو در ادامه روند مبارزه دانست و گفت:با استفاده از  تجارب موجود شاهد کاهش مراجعه به بیمارستان ها هستیم و حاکی از آن است که در کاهش شیوع از  این طریق موفق بوده ایم.

 استاندار فارس همچنین با  تاکید بر گسترش خدمات الکترونیکی و برنامه ریزی های لازم برای بعد از خروج از شرایط بعد از پایان بحران کرونا را یادآور شد. 

این جلسه با ارائه گزارش از سوی استانداران سراسر کشور پایان یافت./ ایرنا

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: