کد خبر: ۱۳۷۷۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۹
طرح اجتماعی «وفا» به ابتکار جمعی از بسیجیان در شهر لار به‌منظور کمک به سالمندان و از کار افتادگان در این روزهای کرونایی در حال اجراست.
در این روزهای سخت شیوع کرونا که امکان خروج از خانه برای همه حتی در صورت نیاز به‌سادگی امکان‌پذیر نیست، در یک طرح ابتکاری و آتش به اختیار از سوی جمعی از بسیجیان به یاری سالخوردگان، از کار افتادگان و بیماران خاص شتافته و آنان را از یاد نبرده‌اند.

به‌طورقطع در کوچه، محله، روستا و شهرهای ما افرادی زندگی می‌کنند که به دلیل کهولت سن یا بیماری قادر به تأمین مایحتاج اولیه زندگی خود نیستند و نیاز است که برای گذران دوران زندگی‌شان از دیگران کمک بگیرند.

آتش به اختیار بسیجیان لارستانی با طرح اجتماعی «وفا»؛ تامین مایحتاج سالمندان

در این میان جهادگران بسیجی پایگاه مقاومت شهید باکلاه شهر لار آستین همت خود را بالا زده‌اند و در راستای یاری‌رسانی به همنوعان و از آن مهم‌تر پیشگیری از انتقال زنجیره بیماری کرونا، اقدام به تهیه مایحتاج روزانه افراد بیمار و پیر کرده‌اند.

این جوانان غیرتمند در قالب طرح ابتکاری و آتش به اختیار با عنوان «طرح اجتماعی وفا» با توجه به تأکید مسئولان بهداشت و درمان به عدم خروج افراد آسیب‌پذیر از خانه، سعی می‌کنند در حد توان با رعایت کامل موازین بهداشتی و ضدعفونی اقلام، اقدام به تأمین و خریداری نیازهای این قبیل افراد کنند.

یکی از این بسیجیان با ابراز خرسندی از شرکت در این طرح گفت: وضعیت کنونی ما با زمان جنگ هیچ تفاوتی ندارد و ما حاضریم هرگونه که در توان ما باشند، حاضر به همکاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه این‌گونه افراد همچون پدران و مادران خودمان هستند، افزود: در این برهه حساس باید همه ما به فکر یکدیگر بوده و دست همدیگر را بگیریم. 

یکی ازکارافتادگان بابیان اینکه نزدیک به 4 سال است که به جهت ناتوانی جسمی قادر به رفع مشکلات خود نیست، گفت: به همین دلیل نمی‌توانم از منزل خارج شوم و خریدهای خود را انجام دهم.

همچنین یک کهنسال دیگر نیز که از حمایت و کمک بسیجیان بهره‌مند شده است به خبرنگار ما گفته است: به دلیل بیماری و تأکید پزشک برعدم خروج از منزل با توجه به شیوع کرونا در منزل مانده‌ام و مجبور شده‌ام برای انجام برخی کارهای روزمره با این جهادگران بسیجی ارتباط برقرار کنم.

حمید گلخن‌تاب فرمانده پایگاه مقاومت شهید باکلاه شهر لار نیز با اشاره به اینکه افراد نیازمند به یاری‌رسانی می‌توانند با تماس با شماره 09171823576 بگیرند.

حدود 2 هفته از اجرای این طرح می‌گذرد و نزدیک به 50 خانوار از خدمات این بسیجیان جهادگر بهره برده‌اند. / تسنیم
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: