کد خبر: ۱۳۸۰۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۹
مدیرکل هواشناسی فارس، میزان بارش باران در شهرستان‌های فارس را اعلام کرد.
مسعود دهملایی مدیرکل هواشناسی استان فارس با اشاره به بارش باران از چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه تا امروز جمعه ۲۲ فروردین ماه، اظهار کرد: اردکان با ۵۹ و ۹ دهم، اقلید ۵۰ و ۴ دهم و نورآباد ممسنی با ۲۸ و یک دهم میلی متر بیشترین میزان بارش باران را به خود اختصاص داده اند.

او ادامه داد: در آباده ۲۸، درودزن ۲۶ و یک دهم، بوانات ۲۰، صفاشهر ۱۹ و ۴ دهم، شهرک گلستان ۱۷ و ۳ دهم، ایزدخواست ۱۶، تخت جمشید ۱۰ و ۷ دهم و زرقان ۱۰ میلی متر باران باریده است.

مدیرکل هواشناسی استان فارس تصریح کرد: در کازرون ۸ و ۹ دهم، فراشبند ۸ دهم، ارسنجان ۶ و یک دهم، شیراز ۵ و ۸ دهم، سروستان یک و ۵ دهم، فیروزآباد یک و ۲ دهم، استهبان ۷ دهم و نی ریز ۲ دهم میلی متر باران به ثبت رسیده است.

او بیان کرد: اردکان با ۶۷۸ و ۸ دهم، فیروزآباد با ۶۱۴ و ۶ دهم و قیروکارزین با ۵۲۲ و ۶ دهم بیشترین میزان بارش باران از سال زراعی ۹۸ تا امروز را به خود اختصاص داده اند.

مسعود دهملایی با بیان اینکه بارش‌ها تا اواسط هفته آینده ادامه دارد، اضافه کرد: شهروندان از تردد و اسکان در کنار مسیل ها، رودخانه‌ها و ارتفاعات به سبب جاری شدن روان آب خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان فارس افزود: شهروندان از چرای دام در مناطق مستعد سیل و رعد و برق، فعالیت کوهنوردی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند./  باشگاه خبرنگاران جوان  

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: