کد خبر: ۱۳۸۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۵ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۹
معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: اعضای هر مسجد تهران به عنوان یک مرکز نیکوکاری در طرح رزمایش مواسات برای کمک به نیازمندان محلات سبد کالا تأمین می‌کنند و در این راستا پویش «هر مسجد یک قربانی» نیز اجرایی می‌شود.

محسن ولیئی معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد  اظهار داشت: روز گذشته شنبه ۲۳ فروردین‌ماه نشستی با حضور ائمه جمعه استان تهران و مدیران نواحی این مرکز در راستای کمک‌رسانی به محرومان و نیازمندان برگزار شد که در این راستا قرارگاهی در این زمینه تشکیل شد.

مساجد سبد کالا برای نیازمندان محلات تأمین می‌کنند

وی با اشاره به مصوبات صورت گرفته در این نشست گفت: بنا شد در گام نخست ائمه جماعت در خصوص این پویش توجیه شوند و سپس تأمین سبدکالا برای نیازمندان با جمع‌آوری کمک‌های مردمی و توزیع در محلات صورت گیرد.

اجرای پویش «هر مسجد یک قربانی»

ولیئی تصریح کرد: پویش نذر قربانی با عنوان «هر مسجد یک قربانی» بناست اجرایی شود که در این پویش هر مسجد حداقل یک قربانی با کمک‌های مردمی انجام خواهد داد تا در میان نیازمندان توزیع شود.

معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به اینکه در این طرح هر مسجد به عنوان یک مرکز نیکوکاری فعالیت خواهد داشت، تصریح کرد: این مراکز از عید نیمه شعبان تا عید فطر در یک بازه ۴۵ روزه به خدمت‌رسانی به محرومین خواهند پرداخت و در این راستا نیز با سایر نهادهای خدمت‌رسان مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، هلال احمر، بسیج، نیروهای مردمی و ... مشارکت خواهند کرد.

کمک به نیازمندان محلات وظیفه مساجد تهران

وی گفت: در طرح رزمایش مواسات بناست اصناف به نیازمندان این منطقه و باربرهایی که امروز با مشکل مواجه شده‌اند خدمت‌رسانی کنند، کمیته امداد امام خمینی (ره) به ۷۴ هزار و ۵۰۰ خانواده تحت پوشش خود، بهزیستی به ۲۴۵ هزار نفر تحت پوشش خود و مساجد نیز به نیازمندان محلات که در هیچ‌کدام از لیست‌های این دستگاه‌های پوششی نیستند.

ولیئی در پایان خاطرنشان کرد: فردا دوشنبه ۲۵ فروردین‌ماه نشست دیگری برای تشریح بیشتر پویش مسجدی‌ها برای فعالیت در این رزمایش برگزار خواهد شد تا با همکاری بسیج مساجد و مرکز رسیدگی به امور مساجد با محوریت ائمه جماعات اجرایی شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: