کد خبر: ۱۳۸۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
در صدو سی و یکمین جلسه شورای شهر شیراز رقم خورد؛
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب چند طرح و لایحه نخستین جلسه علنی خود در ماه مبارک رمضان را برگزار کردند.
  عصر چهارشنبه در یکصد و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز نواب قائدی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر شیراز گزارشی از فعالیت‌های این کمیسیون مرتبط با حوزه حمل‌ونقل و ایمنی ارائه کرد.

طرح دو فوریتی قدرالسهم شهرداری ناشی از ارزش افزوده باغات واقع در حوزه استحفاظی باغات قصر دشت مطرح و مقرر شد موضوع با قید یک فوریت جهت بررسی به کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شود.

ساماندهی و تأمین نیروی متخصص دارای تحصیلات دانشگاهی و مورد نیاز شهرداری شیراز از بین نیروهای بخش خصوصی جهت انعقاد قرارداد موقت کارمندی و طرح دوفوریتی تبدیل یک فوریت لایحه به دوفوریت دیگر دستور کار این جلسه بود که با اکثریت آرای موافق به تصویب رسید.

اختصاص تنخواه گردان سفرهای خارجی شهرداری شیراز در پروسه بررسی مجدد/ اختصاص فضاهای تبلیغاتی شیراز به هنرمندان/ حذف تقاطع غیرهمسطح میدان کوزه گری و احداث تقاطع غیر همسطح رحمت–احمدبن موسی(ع)
طرح یک فوریتی قدرالسهم سرانه خدمات عمومی موضوع ماده ۱۰۱ اصلاحی قانون شهرداری مطرح و با اعلام وصول طرح مذکور، مقرر شد موضوع با قید یک فوریت جهت بررسی به کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شود و نامه فرمانداری مبنی بر رفع ابهام ساماندهی نیروی انسانی شهرداری شیراز با پذیرش ایراد فرمانداری بایگانی شد.

راهکارهای اجرایی بندهای ۲۲ و ۲۳ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، دیگر طرح یک فوریتی مطرح شده در این جلسه بود که هر دو دستورالعمل به شرح پیوست ممهور به مهر شورا تصویب شد.

در راستای ارتقا سلامت شهروندان و تشویق جوانان در حوزه ورزش لایحه مساعدت شهرداری به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریالی به باشگاه شیران زاگرس ایرانیان جهت فصل ۹۹-۹۸، نیز در جلسه یکصد و سی و یکم مطرح و مصوب شد.

اختصاص تنخواه گردان سفرهای خارجی شهرداری شیراز در پروسه بررسی مجدد/ اختصاص فضاهای تبلیغاتی شیراز به هنرمندان/ حذف تقاطع غیرهمسطح میدان کوزه گری و احداث تقاطع غیر همسطح رحمت–احمدبن موسی(ع)
لایحه شهرداری درخصوص آئین نامه اختصاص تنخواه گردان سفرهای خارجی شهرداری شیراز جهت بررسی مجدد به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی واملاک شورا اعاده شد.

موضوع بررسی نامه فرمانداری مبنی بر ایراد به مصوبه واگذاری زمینی به مساحت حدود دو هزار مترمربع واقع در جبل دراک توسط شهرداری به اداره کل راه و شهرسازی جهت احداث کتابخانه عمومی بزرگ شیراز دستور دیگر این جلسه بود که اعضا بر آن اصرار کردند.

در طرح اختصاص فضاهای تبلیغاتی شهری به هنرمندان، شهرداری شیراز مکلف شد در جهت معرفی رویدادهای فرهنگی و هنری و آثار هنرمندان شهر شیراز نسبت به اختصاص حداقل ۲۰ درصد از امکانات و فضاهای تبلیغاتی در اختیار سازمان فرهنگی از طریق تهاتر با اقلام فرهنگی و تولیدی به مدت حداکثر ۷ روز اقدام کند.

طرح حذف تقاطع غیر همسطح میدان کوزه گری و احداث تقاطع غیر همسطح رحمت– احمدبن موسی (ع) با موافقت اعضا تصویب و شهرداری مکلف شد اقدامات لازم را برای اصلاح آن در طرح تفصیلی انجام و نتیجه را به شورا ارسال کند.

به همین ترتیب طرح حذف تقاطع غیر همسطح میدان مطهری از فهرست پروژه‌های اجرایی شهرداری نیز مصوب و شهرداری مکلف شد اقدامات لازم برای اصلاح آن در طرح تفصیلی را انجام و اصلاح هندسی میدان را در اولویت پروژه‌های سال ۹۹ قرار دهد./ مهر

 
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: