کد خبر: ۱۳۸۷۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از راه اندازی سامانه «مدک» با هدف توزیع تامین ملزومات پزشکی اعضای سازمان نظام پزشکی از عصر امروز خبر داد.
 به گزارش شیرازه، دکتر «مهرزاد لطفی» با اعلام این خبر گفت: با توجه به نیاز اعضای سازمان نظام پزشکی به ملزومات پزشکی از جمله ماسک و دستکش پزشکی و ضرورت مدیریت منابع و توزیع هدفمند این ملزومات، مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اقدام به راه اندازی سامانه ای با عنوان «مدک» کرده است.

او افزود: به کمک این سامانه، اعضای سازمان نظام پزشکی می توانند اقلام موردنظر خود شامل انواع ماسک و دستکش پزشکی را در این سامانه وارد کرده و با هماهنگی نظام پزشکی، به درخواست ها رسیدگی می شود.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در کنار طراحی این سامانه، به نحوی برنامه ریزی شده که اقلام موردنظر به همت معاونت غذا و داروی دانشگاه از کارخانه ها و شرکت های پخش تهیه شده و در فروشگاه های پیشنهاد شده از سوی اتحادیه فروشندگان لوازم پزشکی توزیع می شود.

دکتر لطفی با بیان اینکه اعضای سازمان نظام پزشکی می توانند بر اساس نشانی فروشگاه ها که در سامانه معرفی شده است، اقلام موردنظر خود را بر اساس قیمت مصوب دریافت کنند، در مورد مزایای این سامانه توضیح داد: به کمک سامانه «مدک» ضمن توزیع کنترل شده و مشخص کالاها، از واسطه گری و سوء استفاده های احتمالی، همچنین سرگردانی جامعه پزشکی برای تهیه کالاهای ضروری مانند ماسک و دستکش جلوگیری می شود، از سویی دیگر ثبت دقیق آمارها امکان برنامه ریزی درست را برای دست اندرکاران فراهم می کند.

رئیس دانشگاه ادامه داد: در گام نخست، این سامانه برای اعضای نظام پزشکی شیراز در نظر گرفته شده و در فازهای بعدی، توسعه این اقدام در دیگر شهرهای استان و موسسات درمانی نیز پیش بینی شده که امیدواریم به زودی این مراحل تکمیل شود؛ همچنین بتوانیم این سامانه را به دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز به عنوان سامانه ای کارآمد برای توزیع مناسب کالاهای موردنیاز جامعه پزشکی معرفی کنیم.

اعضای سازمان نظام پزشکی برای دسترسی به این سامانه می توانند به نشانی اینترنتی medeq.sums.ac.ir مراجعه کنند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: