کد خبر: ۱۳۸۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹
بسته خبرهای حوادث شیرازه؛
مهم‌ترین حوادث امروز را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.
  به گزارش شیرازه، مهم‌ترین حوادث امروز را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

توقيف سواري پژو حامل 175 كيلو ترياك در ني‌ريز
فرمانده انتظامي استان گفت: در بازرسي از يك سواري 405 در محور منتهي به شهرستان ني‌ريز، 175 كيلو ترياك كشف شد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" بيان کرد: ماموران انتظامي‌شهرستان ني‌ريز در اجراي طرح مبارزه با قاچاقچيان، حين کنترل محو‌رهاي مواصلاتي به يك سواري 405 مشکوک و دستور ايست را صادر كردند.
سردار "حبيبي" با بيان اينكه پس از طي مسافتي تعقيب و گريز با توجه به تاريكي هوا و كوهستاني بودن منطقه راننده با به جا گذاشتن خودرو متواري شد، گفت: ماموران موفق شدند در بازرسي از آن ميزان 175كيلو ترياك كشف كنند.
فرمانده انتظامي استان فارس با اشاره به اينکه تلاش براي دستگيري قاچاقچي متواري كماكان ادامه دارد، گفت: مبارزه با باندهاي بزرگ قاچاقچيان به صورت ويژه در دستور كار اين فرماندهي قرار دارد.

توقيف كاميون و كشف كالاي قاچاق ميلياردي در كوار
جانشين فرماندهي انتظامی استان از کشف انواع كالاي قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در بازرسي از يك كاميون خبر داد.
سرهنگ "يوسف ملك‌زاده" بيان كرد: ماموران پليس آگاهي شهرستان كوار در حين گشت زنی در محورهاي مواصلاتي، به یک كاميون حامل بار مشکوک و آن را متوقف كردند.
سرهنگ "ملك‌زاده" با بيان اينكه ماموران موفق شدند در بازرسي از آن خودرو، 25 دستگاه تلویزیون، ۴۸۰ عدد جامایع، ۳۲ عدد پوسته دوربین مدار بسته و یک دستگاه کیبورد خارجي قاچاق كشف كنند، گفت: در اين خصوص يك نفر دستگير شد.  
جانشين فرماندهي انتظامی استان با اشاره به اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه، 3 ميليارد ريال برآورد شده است، افزود: متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.

كشف لوازم الکترونیکی قاچاق ميلياردي در لارستان
فرمانده انتظامي لارستان از توقيف یک کامیون و كشف لوازم الکترونیکی قاچاق به ارزش 2 ميليارد و 300 ميليون ریال توسط پاسگاه انتظامی "هورمودباغ" خبر داد.
سرهنگ "داود امجدی" بيان كرد: مأموران پاسگاه انتظامی "هورمودباغ" این شهرستان حين كنترل خودروهاي عبوري، به یک کامیون حامل لوازم الکترونیکی مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
وي افزود: ماموران موفق شدند در بازرسي از آن خودرو، 30 عدد لپ تاپ، سیم شارژر و متعلقات مربوطه و یک عدد هارد کامپیوتر خارجي قاچاق كشف كنند.
فرمانده انتظامي شهرستان لارستان با بيان اينكه ارزش لوازم الکترونیکی قاچاق مكشوفه برابر نظر كارشناسان، 2 ميليارد و 300 ميليون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در اين خصوص یک نفر متهم دستگير و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

گرفتار شدن شکارچیان غیرمجاز در دام پلیس لارستان/كشف يك راس بز وحشي و 15 كيلو گوشت قوچ
فرمانده انتظامي شهرستان لارستان گفت: با هوشیاری ماموران انتظامي اين شهرستان، 3 نفر شکارچی غیرمجاز دستگير و يك راس بز وحشی و 15 كيلو گوشت قوچ كشف شد. 
سرهنگ "داود امجدي" گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان در حين كنترل محل‌های عبور شکارچیان غیر مجاز، به يك سواري پژو پارس مشكوك و آن را براي بررسی بیشتر متوقف كردند.
وی با بيان اينكه ماموران پس از بازرسی دقیق از خودرو موفق شدند 15 كيلو گوشت قوچ وحشي، 2 قبضه سلاح شكاري و مهمات مربوطه و يك عدد دوربين شكاري را كشف كنند، عنوان داشت: در اين خصوص 2 نفر دستگير شدند.
وي افزود: ماموران انتطامي اين شهرستان نيز در بازرسي از يك باغ نيز يك راس بز وحشي را كشف و مالك آن را دستگير كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان لارستان با اشاره به اينكه متهمان به همراه پرونده تشکيل شده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند، خاطر نشان کرد: محيط زيست به عنوان يک سرمايه و دارايي گرانبهاي ملي است و پليس با اقتدار کامل با شکارچیان غير مجاز و متخلف مقابله خواهد كرد. 

دستگيري دختر عمو كه عامل هتک حیثیت بود 
فرمانده انتظامی فسا گفت: عامل ایجاد مزاحمت که با انتشار اطلاعات شخصی دختر عموي خود در اینستاگرام موجب هتک حیثیت وی شده بود توسط پلیس فتا دستگير شد. 
سرهنگ "فرج رستمی" در تشریح این خبر گفت: با ارجاع پرونده‌ای قضائی مبنی بر ایجاد مزاحت و هتک حیثیت دختر جوان از طریق انتشار اطلاعات شخصی وي در فضای مجازی، اقدامات فنی براي شناسایی توسط پلیس فتا آغاز شد.
وی افزود: در بررسی‌های انجام شده ادمین صفحه هتاک شناسایی و با دستور مقام قضائی متهم كه دختر عموی شاکی بود توسط پليس فتا احضار شد.
سرهنگ "رستمی" با بيان اينكه متهم در بازجويي فني و تخصصي انگیزه خود را انتقام جوئی عنوان كرد، به کاربران هشدار داد: برابر قانون هرگونه توهین و یا انتشار اطلاعات و تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و رعایت اخلاق در فضای سایبر به خصوص شبکه های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این شبکه هاست.

دستگیری یک سارق و کشف 20 فقره سرقت کابل مخابراتی 
فرمانده انتظامی ممسنی از شناسایی و دستگیری سارق کابل مخابراتی با 20 فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد. 
 سرهنگ "محمدهاشم قسام" با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت کابل مخابراتی در اين شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی، مراقبت‌های شبانه‌روزی و دنبال کردن سر نخ‌ها، موفق به شناسایی يك نفر سارق شدند و بلافاصله با هماهنگی مراجع قضائی آن را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی تصريح كرد: ماموران پلیس آگاهی در تحقیقات فنی و بازجویی‌های به عمل آمده از این سارق حرفه‌اي، موفق به کشف 20 فقره سرقت کابل مخابراتی شدند.
وی خاطر نشان كرد: اين سارق حرفه‌اي پس از تحقیقات و بازجویی‌های اولیه براي سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شد.

2 كشته و يك مجروح حاصل برخورد چري با نيسان 
رئيس پليس راه شمالي استان گفت: بر اثر برخورد سواري چري با وانت نيسان در محور مواصلاتي دشت‌ارژن-شيراز، 2 نفر كشته و يك نفر مجروح و راهي بيمارستان شد.
سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پي اعلام يك فقره تصادف فوتي در محور مواصلاتي دشت‌ارژن-شيراز، بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي به محل مورد نظر اعزام شدند.
وي افزود: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مشاهده کردند يك سواري چري با 2 نفر با يك وانت نيسان به شدت برخورد كرده است.
رئيس پليس راه شمالي استان با بيان اينكه در اين حادثه راننده نيسان و سرنشين سواري چري به دليل شدت جراحات وارده در دم فوت و راننده مجروح و راهي بيمارستان شد، گفت: كارشناسان در صحنه حاضر و علت وقوع اين حادثه را موكول به تحقيقات بعدي اعلام كردند.

دستگيري 40 نفر از محكومين فراري در شيراز
فرمانده انتظامي شيراز از دستگيري 40 نفر از محكومين فراري و تحت تعقيب طي 24 ساعت گذشته در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پي اجراي حكم قضائي مبني بر دستگيري محكومين متواري و تحت تعقيب، به جهت حساسيت موضوع و ممانعت از قانون گريزي هنجار شكنان اجتماعي، اين ماموريت به صورت ويژه در دستور كار اين فرماندهي قرار گرفت.
وي ادامه داد: ماموران پليس اين شهرستان با انجام يک سري کارهاي اطلاعاتي و پليسي موفق به شناسايي مخفيگاه اين افراد در نقاط مختلف شيراز شدند.
سرهنگ "شجاعي" با بيان اينكه در 24 ساعت گذشته مأموران انتظامي با هماهنگي دستگاه قضائي طي چند عمليات غافلگيرانه، 40 نفر از محكومين متواري و تحت تعقيب را دستگير كردند، گفت: متهمان براي رسيدگي و ادامه سير مراحل قانوني، روانه دادسرا شدند. 

آتش به جان 7 هكتار از اراضي طبيعي افتاد
فرمانده انتظامي فراشبند از آتش سوزي 7 هكتار از مراتع و جنگل هاي واقع در اطراف روستاي"دژگاه" آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ "كرامت‌الله برومندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: مأموران انتظامي اين شهرستان از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 از آتش سوزی جنگل ها و مراتع ملي و طبيعي اطراف روستاي "دژگاه" مطلع شدند.
وي ادامه داد: بلافاصله ماموران در محل حاضر و مشاهده كردند اين مراتع ملي و طبيعي بنا به عللي نامعلوم طعمه حريق شده است.
فرمانده انتظامي فراشبند اظهار كرد: با تلاش عوامل انتظامي، اداره منابع طبيعي، آتش نشاني، بسيج و اهالی محل پس از ساعت ها تلاش حریق مهار شد. 
سرهنگ "برومندي" تصريح كرد: براساس اعلام كارشناسان مربوطه در اين آتش سوزي، 7 هكتار از منابع و مراتع طبيعي از بين رفته و سوخته است.

پيرمرد 70 ساله بر اثر سقوط از كوه فوت كرد
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گفت: پيرمردي حدودا 70 ساله بر اثر سقوط از كوه‌هاي اطراف روستاي "قلات" شهرستان شيراز، جان خود را از دست داد. 
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر سقوط از كوه‌هاي اطراف روستاي "قلات" شهرستان شيراز، بلافاصله يك تيم از نيروهاي انتظامي به همراه ديگر نيروهاي امدادي به سرعت به محل حادثه اعزام شدند.
سرهنگ "محمدي" عنوان داشت: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مشاهده كردند پيرمردي حدودا 70 ساله براي تفريح به آن كوه‌ رفته كه به دليل نامعلوم به پائين سقوط و فوت كرده است.
معاون اجتماعي پليس فارس با اشاره به اينكه جسد متوفي براي سير مراحل قانوني تحويل پزشك قانوني شد، از شهروندان خواست: از سفر به مناطق كوهستاني به صورت تنهايي جدا پرهيز كنيد تا شاهد حوادث دلخراش نباشيم.

عوامل و علائم تاثير گذار در روابط بين زوجين
برای داشتن یک رابطه شاد و زیبا، زوجین باید انواع زبان عشق و محبت را یاد بگیرند و در روابطشان به تعداد دفعات زیاد استفاده کنند.
 برخی از افراد، از ابراز عشق و محبت به دیگران خجالت می‌کشند و یا اینکه برایشان بسیار سخت است، اگر این افراد با یک فرد کاملا عاطفی و احساسی که کاملا برعکس آن‌ها است، وارد رابطه شوند، به طور حتم به مشکل برخورد خواهند کرد، زیرا قدرت انتقال محبت را ندارند و نمی‌توانند نیاز‌های همسرشان را در این زمینه ارضا کنند. این افراد بهتر است در ابتدا افکاری که مانع از ابراز محبت به همسر می‌شود را تغییر دهند و همین طور پیامد‌های این نوع از رفتار را می‌توانند در نظر بگیرند، زیرا یکی از پیامد‌های این گونه رفتار، دور شدن تدریجی از همسر خواهد بود و حتی ممکن است منجر به جدایی همسران نیز بشود.
یکی از راه‌های ابراز عشق و محبت به همسر بیان جملات و کلمات تأیید کننده و محبت‌آمیز است، مانند گفتن جمله دوستت دارم، نوشتن یادداشت‌های عاشقانه برای همسر، تعریف و تمجید کردن از همسر در رابطه با ظاهرش، موفقیت‌هایش و یا توانمندی‌هایش، بیان تشکر و تقدیر از همسر به دلیل زحماتش و بیان جملاتی که حاکی از اعتماد به همسر است.
یکی دیگر از شیوه‌های محبت به همسر گذراندن زمان کیفی با همسر است، مسافرت‌های دونفره، گذراندن وقت با همسر و انجام یک کار لذت‌بخش با یکدیگر یک نوع از روش‌های ابراز محبت به همسر است و همچنین دادن هدیه به یکدیگر صرف نظر از ارزش مادی آن یکی دیگر از روش‌های بیان علاقه است. دادن یکسری از خدمات به همسر مانند تعمیر ماشین همسر، شستن لباس‌هایش، کمک کردن به همسر در تکالیف دانشگاهی، انجام کار‌های خانه و آشپزی کردن نیز یک نوع دیگری از زبان عشق است که اگر مورد تقدیر و تشکر طرف مقابل قرار نگیرد و تصور بر این باشد که وظیفه‌اش است، احساس خوبی در طرفین ایجاد نخواهد کرد، برهمین اساس گاتمن معتقد است زوجین باید حتما حداقل هفته‌ای دوبار از یکدیگر تشکر کنند. یکی دیگر از زبان‌های عشق و محبت به همسر تماس فیزیکی مانند در آغوش گرفتن همسر و بوسیدن اوست که موجب ترشح هورمون دوپامین می‌شود و باعث می‌شود که زوجین احساس خیلی بهتری نسبت به یکدیگر داشته باشند و در نهایت ممکن است افراد فقط به یکی از این شیوه‌ها به همسر خود ابراز عشق کنند، به همین جهت بهتر است همسران بتوانند زبان عشق خود و همسرشان را شناسایی کنند تا بهتر بتوانند عشق و محبت او را درک کنند.
زندگی مشترک با درک متقابل همسران از یکدیگر و گذشت آن‌ها پایدار می‌شود و دانستن این موضوع که باید به چه صورت گذشت کنیم، نکته مهمی است که زوجین باید به آن توجه کنند. زوجین باید در زندگی مشترک خطاهای یکدیگر را ببخشند، چراکه همه ما ناخواسته مرتکب خطا می‌شویم، البته که همسرتان باید متوجه اشتباهش شده باشد و از ارتکاب دوباره آن خودداری کند. هیچگاه خود را نادیده نگیرید، گاهی اوقات در زندگی مشترک شاهد بخشش بیش از اندازه یکی از همسران هستیم، به این معنا که چنین فردی مدام خواسته‌ها و نیاز‌های خود را نادیده می‌گیرد. گاهی اوقات فرد نسبت به همسرش گذشت می‌کند و همواره بر سر او منت می‌گذارد، همواره عیوب همسرتان را بپوشانید و همچنین سعی کنید خواسته‌ها و احساسات یکدیگر را بدانید و روی حساسیت‌ها و خط قرمز‌های یکدیگر نروید. به همسرتان برای جبران خطایش فرصت دهید، به یاد داشته باشید شما و همسرتان "ما" هستید. پس در زندگی مشترک برنده و بازنده بودن را راه نیندازید و منتظر عذرخواهی همسرتان نباشید. زوجین به یاد داشته باشند که بخشیدن اشتباهات یکدیگر در زندگی مشترک باعث تداوم و صمیمیت زوجین می‌شود و عاملی برای نزدیک شدن بیشتر آن‌ها به یکدیگر است.
علائم يك رابطه مسموم:
همه عاشق شدن را دوست دارند و همه درگیر روابط عاشقانه می‌شوند. عشق ما را به اوج شادی و شعف می‌برد و آنقدر بالا می‌برد که شاید دلمان نخواهد از آن ارتفاع پایین بیایم، اما همان قلب عاشق می‌تواند برای ما سرخوشی‌های الکی ایجاد کند و ما را به ورطه یه رابطه مسموم و اشتباه بکشاند. در اینجا می‌خواهیم به شما علائمی را نشان دهیم که متوجه شوید دیگر همه چیز مثل قبل نیست و یک جای کار می‌لنگد. در ادامه، فهرستی از علائمی خواهید دید که به شما وجود یک رابطه مسموم را نشان می‌دهد.
عدم احساس امنیت
وقتی شریک احساسی‌تان شما را مدام در موقعیتی قرار می‌دهد که به وفاداری‌اش شک می‌کنید یا در آینده چنین رابطه عاشقانه‌ای دچار ابهام می‌شوید، بهتر است بار دیگر نگرش خود را نسبت به آن فرد یا کل رابطه ارزیابی کنید تا ببینید آیا ارزشش را دارد دچار این وضعیت شوید.
عدم ارتباط
فارغ از میزان عشق و جاذبه‌ای که در روابط عاشقانه شما است، وقتی رابطه تحلیل می‌رود و کم می‌شود تمام آن احساسات تند و آتشین روز‌ها و ماه‌های اول فروکش می‌کند و تب تند روابط شما به ناگاه قطع می‌شود. اینجاست که سوء تفاهم‌ها به یک امر عادی مبدل می‌شود و هر دو طرف رابطه از لحاظ احساسی از هم فاصله می‌گیرند. این یک مشکل جدی است که در نهایت می‌تواند منجر به خاتمه یک رابطه عاشقانه شود.
قدردانی نشدن و محترم نبودن
همه ما از این که ببینیم مورد توجه قرار گرفته‌ایم و محبت‌های ما جبران می‌شودلذت می‌بریم. در چنین حالتی، هم اعتماد به نفس ما بیشتر می‌شود و هم دلمان می‌خواهد توجه و عشق بیشتری از خودمان بروز دهیم. اما وقتی یک طرف رابطه عاشقانه به سختی تلاش می‌کند تا رابطه را بهتر کند، اما با تمام این‌ها تمام زحماتش نادیده گرفته می‌شود و مورد قدردانی قرار نمی‌گیرد، وقتی برای دوست داشتن شما تلاشی از خود نشان نمی‌دهد، برای با شما بودن وقت نمی‌گذارد و مسائل مهم زندگی‌اش را با شما به اشتراک نمی‌گذارد، دیگر در این رابطه خبری از داد و ستد عاشقانه نخواهد بود و دچار افراط و تفریط می‌شوید. این یک علامت واضح است و به شما می‌گوید به مرور زمان رابطه شما به ورطه نابودی می‌کشد و هر دو طرف احساس خسته شدن و بی‌ارزش بودن را خواهید داشت.
عدم اعتماد
روابط شاد و موفق بر پایه اعتماد ایجاد می‌شوند. وقتی هر کدام از طرفین پارانوئید می‌شود و به اصطلاح دیوانه‌بازی در می‌آورد، روابط به تدریج به انتهای خود می‌رسد. بهتر است خود و شریک عاطفی‌تان را به خوبی ارزیابی کنید، زیرا اگر این معضلات به مدت طولانی حل‌نشده باقی بمانند ممکن است منجر به اتمام یک رابطه عاشقانه شوند.
انرژی منفی
روابط احساسی همیشه گل و بلبل نیست که مدام لبخند روی صورت شما نقش ببندد. گاهی اوقات می‌شود که کمتر شادی می‌کنید، اما اگر این حالت به وفور پیش می‌آید، دیگر رابطه شما یک رابطه مسموم است. باید جریان هوای انرژی مثبت و احساس خوشحالی و خوشبختی در سرتاسر رابطه شما حاکم باشد. در غیر این صورت، احتمالا شما در انتخاب شریک احساسی خود اشتباه کرده‌اید و هر دوی شما با هم ناسازگار خواهید بود. به شما توصیه می‌کنیم عمیقا در مورد تصمیماتی که می‌گیرید فکر کنید.
سوء استفاده فیزیکی
قطعا در هر رابطه‌ای اوج مسمومیت وجود دارد و نباید تحت هیچ شرایطی آن را قبول کرد. وقتی نوبت به سوء استفاده فیزیکی یا جنسی می‌رسد اصلا نباید تحمل کرد و ادامه این رابطه قطعا جز ضرر چیزی ندارد و بهبود نمی‌یابد. پس بهتر است هر چه سریع‌تر به رابطه خاتمه داد، زیرا زندگی فردی که مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته ممکن است به خطر بیفتد. این‌ها معامله را به هم می‌زنند. بهتر است زود تمامش کنید.
درام‌های غیرضروری
بحث و جدل‌های مکرر و یا دیوانه‌بازی‌های بی‌اساس می‌تواند منجر به افزایش استرس در رابطه شود و مثل دیگر بحث‌های معمولی زندگی که نگرانش می‌شوید، باید از چنین لحظات احساسی و درامی تا حدی که امکان دارد پرهیز کرد.
عدم رشد
اگر هیچ رشدی را در روابط خود نمی‌بینید، بهتر است بی‌خیالش شوید، زیرا احتمال دارد به تدریج بر رشد نهایی شما به عنوان یک فرد عاقل و بالغ تاثیر بگذارد. اگر کسی نمی‌خواهد برای بهتر کردن روابط قدمی بردارد، نیاز نیست شما هم وقت ارزشمند خود را با او تلف کنید.
یک‌طرفه بودن
روابط عاطفی متقابل رشد می‌کنند. بنابراین، وقتی هیچ داد و ستدی نیست، تلاش‌های شما بدون بازگشت است و شما تنها طرفی هستید که می‌خواهید رابطه را بهتر کنید، زحمات شما بی‌فایده خواهد بود. هیچ کس به تنهایی نمی‌تواند یک رابطه را حفظ کند. تمام این تلاش‌ها یک طرفه و خسته‌کننده خواهند بود و احتمال دارد هیچ آینده‌ای نداشته باشند.
بر پایه اولتیماتوم بودن
وقتی دیگر عشق در رابطه عاطفی ملاک اصلی نباشد و تهدید‌ها و اولتیماتوم‌ها تنها دلیل ادامه رابطه باشند، دیگر رابطه شما بی‌ثمر است و هر چه زودتر تمام شود به نفع هر دوی شما خواهد بود.
كنترل گري
گاهی اوقات در زندگی مشترک دیده می‌شود که یکی از زوجین شروع کنترل کردن طرف مقابل می‌کند و باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی مشترک می‌شود شخص کنترل‌گر معمولاً با کنترل کردن، توجه شخص مقابل را برای خودش می‌خواهد، این افراد معمولاً دچار کمبود اعتمادبه نفس هستند. کنترل کردن باعث خدشه دار شدن روابط گرم و صمیمانه زوجین می‌شود، بهتر است که همسرتان را همان گونه که هست بپذیرید و در پی تغییر یکدیگر نباشید، چراکه آدم‌ها تفاوت‌های فردی دارند و در کنترل به نظرات شخص مقابل اهمیت داده نمی‌شود.
تهيه كننده : كارمند رتبه 12 "عباس برزگر" – مشاور و كارشناس اجتماعي كلانتري فخرآباد شيراز



دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: