کد خبر: ۱۳۹۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۵ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹
کرونا که شوخی بردار نیست؛
«سید حسین کوثری»گفت: کوتاهیِ یکی از ماست،ویروس کرونا که شوخی بردار نیست، مشکلات فراوانی را برای من، خانواده و کادر درمان رقم زد و پول های زیادی را بر باد داد.
به گزارش "شیرازه"،«سید حسین کوثری»،مدیر روابط عمومی سازمان صمت فارس از جمله افراد پرتلاشی می باشد که به همراه همکارانش در این سازمان به صورت شبانه روز پیگیر ملزومات مورد نیاز مردم و اقلام  بهداشتی در مبارزه با بیماری کرونا بوده و با وجود رعایت اصول بهداشتی اما با شوخی گرفتن برخی ها در مقابله با این بیماری اسیر آن شد که البته با درایت رئیس سازمان، پیگیری های معاون پشتیبانی و همراهی علوم پزشکی به موقع از درگیری بیشتر در تست کرونا متوجه خطر شد و سرانجام با حمایت های عاشقانه خانواده،دوستان و تلاش کادر درمان بر این ویروس جهانی پیروز شد.

مدیر روابط عمومی سازمان صمت فارس:«شکستم تا او را شکستم»/حکایت ویروسی که ناخوانده با یکی آمد و من با صدها عاشق بیرونش کردیم
وی در گفت و گو با خبرنگار "شیرازه"می گوید: امروز نتیجه سومین تست کرونا را گرفتم،«الحمدالله »منفی بود، نمی دانم من او را شکست دادم یا او من را؛من که به هر زحمتی سعی کردم نفس بکشم یا او که به راحتی راه تنفس من را بست،من که بعد از 15روز هنوز از خانه خارج نشده ام یا او که من را 15 روز اسیر و خانه نشین کرد؛من که سعی کردم در دوران قرنطینه دیگران را آلوده نکنم یا او که از طریق دیگران به من منتقل شد، من که خانه او را خراب کردم یا او که چندین روز بدون اجازه با من زندگی کرد.او که چند روزی به رایگان با من و در کنار من زندگی کرد یا من که صدها هزار تومان هزینه و صدها ساعت زمان صرف رفتنش کردم،او که ناخوانده با یکی آمد یا من که با کمک صد ها عاشق بیرونش کردیم؛ به چه قیمتی این اجازه ممکن شد، اگر او جایی برای ماندن و ویران کردن می خواست پس چرا من یا تو همدستش شدیم؟

کوثری که از جانبازان  می باشدو به دیابت نیز مبتلا شده می افزاید:در این راه پر مشقت شاید من رعایت نکردم، شاید هم تو! کوتاهی از یکی از ماست،سهل انگاری و شوخی گرفتن با ویروس که شوخی بردار نیست.این ویروس مشکلات فراوانی را برای من، خانواده و کادر درمان رقم زد و پول های زیادی را بر باد داد.

 دیروز من اسیر کوچکترین موجود جهان شدم و شاید فردا نوبت تو باشد.چرا اندکی تفکر نکنیم،چرا با بی توجهی و شوخی گرفتن با خودخواهی زندگی خود و دیگران را تحت تاثیر قرار دهیم و آن را سخت و پرمشقت کنیم.من که درطول دوران خدمت، لحظه ای به مرخصی نرفتم،امروز 15روزی می شود که برای یک لحظه هم از منزل بیرون نیامده ام .

آنان که خواسته یا نا خواسته بیماری را به دیگران منتقل می کنند، از دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی استفاده نمی کنند،باید بدانند که این ویروس شوخی بردار نیست،عاقلان خطر آن را باور دارند،افرادی مانند کادر درمان که برای سلامتی جامعه تلاش می کنند قطعا درک بیشتری از صحبت های من خواهند داشت.

 افرادی هستند که هنوز وجود این بیماری را باور ندارند
وی ادامه می دهد:بیاییم با رعایت کردن نکات بهداشتی، کارگران را از کار بیکار و اقتصاد خانواده ها را فلج نکنیم تا شاید زندگی عادی را به شهرمان بازگردانیم.نمی دانم کجا به این بیماری گرفتار شدم اما از پنجم اردیبهشت مبتلا و تحت معالجه قرار گرفتم و پس از درمان برای خدمت رسانی بر سر کار حاضر شدم.متاسفانه هنوز هستند افرادی که وجود بیماری را باور ندارند و می گویند کرونا کجا بود؟.

من امروز نمی دانم که هر شخصی چطور در این روزهای کرونا زده مخارج خود و خانواده را تامین می کند اما می دانم که چطور پول های زیادی را برای درمانم خرج کردم.واقعا برای فردی که بی تقصیر و اشتباه وارد این مهلکه شده و مجبور است که در این اوضاع کرونایی حقوق ناچیز خود را صرف  هزینه های جانبی این بیماری کند، تاسف بار است.جدی نگرفتن با شوخی گرفتن دو مقوله جداست چرا برخی واقعا این بیماری را شوخی می گیرند و خطر آن را احساس نمی کنند؟.

آن ها اگر می دانستند که با هر مبتلا تا چه اندازه اقتصاد کشور ضربه می خورد، قطعا آن را جدی تر می گرفتند.کاش برای افرادی که این بیماری مهلک را جدی نمی گیرند، مجازاتی در نظر گرفته می شد چرا که معضلات آن نه تنها گریبانگیر یک فرد  بلکه گریبان گیر یک خانواده و یک کشور می شود.پس،بهتر اینست به زندگی عادی خود ادامه دهیم اما با رعایت پروتکل هایی که در نظرگرفته شده است.

رئیس سازمان، معاونین و کارمندان سازمان ما با همراهی،همدلی مردم و مسئولین از ابتدای شیوع این ویروس منحوس شب و روز در تلاش هستد که در کارگاه ها و کارخانه ها تولید و توزیع ماسک، دستکش ،الکل و غیره به طور مداوم تولید شود،تاهیچ کمبودی احساس نشود لذا جا دارد که هر یک از شهروندان عزیز از این لوازم  به درستی استفاده کرده و زیاده روی نکنند.
آن ها نباید بگذارند که سرمایه ها و انرژی هایی که صرف تهیه این اقلام بهداشتی شده به هدر رود.
انتهای پیام/


برچسب ها: کرونا ، مدیر ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: