کد خبر: ۱۳۹۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۰ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت در شیراز:
«دکتر داریوش اسماعیلی» با بیان این که ما تمام قد برای رفع مشکلات معدنکاران ایستاده ایم، گفت: توپ مشکلات در زمین مسئولان می باشد نه معدنکاران؛ آن ها هر مشکلی دارند آن را به صورت مکتوب در اختیار سازمان صمت فارس قرار دهند تا در عرض حداکثر یک ماه به آن رسیدگی کنیم.
به گزارش "شیرازه"،«دکتر داریوش اسماعیلی»، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت در جلسه با تشکل های بخش خصوصی فارس با بیان این که امسال تعدا زیادی ازمعادن غیرفعال در فارس به مدار تولید می پیوندد، گفت:تعداد معادن کشور بیش از 10 هزار معدن می باشد که حدود 4400 فقره از این معادن غیر فعال است.در سال جاری قصد داریم که برنامه های ویژه ای درراستای تحقق «جهش تولید» در بخش معادن وصنایع معدنی کشور و استان فارس به اجرا درآوریم. البته برنامه فعال شدن 1000 معدن غیر فعال یعنی حدود 25 درصد را در کشور نیز در دستور کار می باشد.


توپ مشکلات در زمین مسئولان است نه معدنکاران/تمام قد برای رفع مسائل آن ها ایستاده ایم/ در تلاشیم وظایف را از مرکز به سمت استان ها سوق دهیم/ معادن غیرفعال در فارس به مدار تولید می پیوندد

اگر معدنکاران با مردم محلی همکاری نکنند کارشان انجام نمی شود
وی با تاکید بر ایجاد تعادل و هماهنگی در توزیع انرژی و سوخت بیان کرد: متاسفانه در بحث سوخت یک معدن استفاده 5 برابری داشته و دیگری اصلا مصرفی نداشته،باید در سال جهش تولید همه دست در دست یکدیگر دهیم تا شعار سال محقق شود.دکتر اسماعیلی افزود:طبق سیاست های کلان در تلاش هستیم، وظایف را از مرکز به سمت استان ها در اتاق بازرگانی، معادن، صمت و دیگر دستگاه ها سوق دهیم که البته منتظر ابلاغ آن از سوی مقامات بالادستی هستیم.

وی با اشاره به این که تعدادی از بخش نامه ها برای همکاران مشکل ساز شده است،توضیح داد: 300 بخش نامه درحوزه های مختلف به معاونت معرفی شده و در حال حاضر برای بررسی آن یک کارگروه تشکیل داده ایم اما به طور کلی نه به راهنمایی بلکه تکیه بر قانون داریم و در تلاش هستیم تا 15 خرداد هیچ پرونده ای وجود نداشته باشد.

این مقام مسئول با بیان این که توپ مشکلات در زمین مسئولان می باشد، ادامه داد:توپ این مسائل در زمین معدنکاران نیست اما با این حال اگر آن ها با مردم محلی همکاری نکنند کارشان انجام نمی شود.
انتهای پیام/


برچسب ها: توپ ، مشکل ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: