کد خبر: ۱۳۹۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۹
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان فارس را اعلام کرد.
 به گزارش شیرازه، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره شناسایی ۱۰۸ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در فارس، اظهار کرد: با شناسایی موارد جدید، مجموع مبتلایان به ۵ هزار و ۴۳۸ نفر رسید.

وی با اشاره به بررسی هزار و ۲۴۵ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس و شناسایی ۱۰۸ مورد جدید مبتلا طی ۲۴ ساعت گذشته، ادامه داد: از این تعداد ۵۳ مورد مربوط به شیراز، ۲۴ مورد مرودشت، ۴ مورد زرین دشت، فیروزآباد، داراب و کوار هر کدام ۲ مورد و اقلید و مهر نیز هر کدام یک مورد بوده و مابقی مبتلایان، از مجموعه تحت پوشش دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: طی دیروز تاکنون، ۲ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده اند که بر این اساس آمار موارد فوت ناشی از کووید ۱۹، در فارس به ۱۰۶ مورد رسید.

همتی، مجموع بهبود یافتگان ایزوله خانگی و مراکز درمانی استان فارس را نیز ۴ هزار و ۵۶۸ نفر اعلام کرد.

وی با هشدار به شهروندان درخصوص رعایت اصول بهداشتی، اضافه کرد: با توجه به برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان‌های دارای وضعیت سفید در استان فارس، توصیه می‌شود نمازگزاران از منزل اقدام به تهیه وضو کرده و ضمن همراه داشتن سجاده شخصی، از ماسک و دستکش استفاده کنند.


برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: