کد خبر: ۱۳۹۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
با برگزاری مراسم تحلیف؛
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوگندنامه قانون اساسی را قرائت کردند.
 در ادامه جلسه افتتاحیه مجلس شورای اسلامی طبق ماده ۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مراسم تحلیف برگزار شد و نمایندگان سوگند یاد کردند.

طبق ماده ۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان حاضر در مجلس طبق اصل شصت و هفتم (۶۷) قانون اساسی سوگند یاد می‌کنند. متن سوگندنامه توسط رئیس سنی قرائت می‌شود و نمایندگان به حالت اجتماع در حال قیام آن را تکرار و پس از انجام مراسم تحلیف، سوگندنامه را امضاء می‌کنند. نمایندگان اقلیت‌های دینی این سوگند را با ذکر کتاب آسمانی خود یاد خواهند کرد.

نمایندگانی که در جلسه نخست شرکت ندارند باید در اولین جلسه رسمی که حضور پیدا می‌کنند سوگند را به جا آورند و ذیل سوگندنامه را امضاء کنند.

متن سوگند نمایندگان طبق اصل ۶۷ قانون اساسی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم‌

«من در برابر قرآن مجید به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌کنم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم. همچنین ودیعه‌ای که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم، و در انجام وظایف وکالت، امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تامین مصالح آنان را مدنظر داشته باشم.»

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: