کد خبر: ۱۳۹۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: اماکن تاریخی و گردشگری فارس بازگشایی شده است و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس جدید کرونا آماده پذیرایی از گردشگران هستند.
  مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان فارس از بازگشایی اماکن تاریخی و گردشگری استان با حفظ پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: با توجه به تعطیلات عیدفطر و استقبال گردشگران برای سفر به این استان بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری از جمله حافظیه و سعدیه برای عموم آزاد شد.

اوهمچنین از بازدید استاندار فارس از پروژه‌های فرهنگی که در حال ساخت هستند خبر داد و گفت: استاندار فارس پس از بازدید از پروژه‌های کلان مرکز فرهنگی سعدی و موزه منطقه‌ای استان فارس خواستار تسریع در آماده سازی این طرح‌ها شد.

امیری همچنین با اشاره به تعطیلی مراکز گردشگری که تقریبا نزدیک سه ماه به درازا کشید، اظهار کرد: با وجود فروکش کردن میزان ابتلاء به کووید ۱۹ و به تبع آن کاهش سفرها تا پیش از فصل تابستان امسال امیدواریم روند جبران خسارت‌های ناشی از نزول گردشگری سرعت بگیرد و اماکن تاریخی و گردشگری مانند گذشته رونق داشته باشند.

در طول تعطیلی مراکز فرهنگی، تاریخی و گردشگری فارس خسارت‌های سنگین اقتصادی به صنعت گردشگری استان وارد کرد که از جمله این آسیب‌ها، زیان میلیاردی هتل‌ها است.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: