کد خبر: ۱۳۹۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آخرین آمار مربوط به شیوع کروناویروس در استان فارس را اعلام کرد.
به گزارش شیرازه، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، افزون بر ۸۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است.

او اضافه کرد: از یک هزار و ۲۸۶ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تخصصی کووید۱۹ استان فارس، ۷۵ مورد مثبت شناسایی شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۵ هزار و ۶۸۷ رسیده است.

همتی، همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان فارس را نیز ۵ هزار و ۱۶ نفر اعلام کرد.

او تصریح کرد: یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته به علت ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داد که با این یک مورد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی در فارس به ۱۰۹ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۱۰۹ مورد فوتی استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون، ۶۶ مورد مربوط به شیراز، ۹ مورد مرودشت، ۴ مورد آباده، ۳ مورد کازرون، اقلید و پاسارگاد هر کدام ۲ مورد، داراب، رستم، زرقان، ارسنجان، سروستان، نی ریز و بیضا هر کدام یک نفر عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های استان فارس است.

همتی بیان کرد: آمار جانباختگان بر اثر کروناویروس در استان، ۵۹ درصد به مردان و ۴۱ درصد به زنان اختصاص دارد و میانگین سنی جانباختگان نیز ۶۵ سال است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز توصیه کرد: بیش از ۹۰ درصد جانباختگان در گروه سنی سالخوردگان و یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند، بنابراین لازم است بیشتر از گذشته مراقب سالخوردگان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای باشیم.

همتی با بیان اینکه بی تفاوتی‌های برخی افراد نسبت به اصول بهداشتی باعث شده ویروس در جامعه در حال انتقال باشد، تصریح کرد: مردم باید برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی، فاصله مناسب در روابط اجتماعی و استفاده از ماسک در زمان خروج از خانه را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: