کد خبر: ۱۳۹۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۱ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس خبر داد:
مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس گفت: دانشجویان در زمان شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه ها نیزمی توانند بیمه شوند.
 به گزارش شیرازه، به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی فارس ابراهیم کشاورز با اشاره به فرصت بی نظیر دانشجویان برای بهره مندی از تسهیلات این طرح گفت : به منظور گسترش پوشش بيمه در جامعه، طرح بیمه دانشجویان از سال گذشته آغاز شده و همه دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند با مراجعه به مراکز تامین اجتماعی بیمه شوند.
تعطیلی دانشگاه ها مانع بیمه شدن دانشجویان نیست/ فرصتی کم نظیر برای تبدیل دوران تحصیل دانشگاه به سوابق بیمه ای
وی داشتن بیمه در دوران تحصیل و بهره مندی از آن به عنوان سابقه بازنشستگی را یکی از نیازها و دغدغه های جامعه برشمرد و اظهار داشت : با فراهم شدن این مزیت ، دانشجویان می توانند دوران تحصیلی را در قالب سوابق بیمه ای و بازنشستگی خود درآورند و بخشی از دغدغه های آتی خویش را رفع کنند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس در ادامه به معرفی نرخ های سه گانه 12و 14 و 18 درصدی بیمه دانشجویی پرداخت و افزود: این نوع بیمه با سه مبلغ 242 و 283و 363 هزار تومان بنا به انتخاب دانشجویان در نظر گرفته شده است و بر اساس میزان حق بیمه پرداختی آنان تعهداتی از قبیل مستمری ماهیانه بازنشستگی،پرداخت مستمری به بازماندگان و پرداخت ماهیانه مستمری ازکارافتادگی به بیمه شدگان ارایه خواهد شد.

کشاورز در خصوص  ارایه خدمات درمانی به آن دسته از دانشجویانی که در زمان تحصیل تحت تکفل والدین خود هستند نیز گفت: اگر در این حالت دانشجویی در کارگاهی مشغول به کار نباشد ، می تواند هم زمان با بیمه دانشجویی ، دفترچه درمانی خود را از طریق بیمه والدین خویش دریافت کند در غیر این صورت با پرداخت سرانه درمان ، دفترچه درمانی او از سوی تامین اجتماعی  صادر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خدمات تامین اجتماعی به دانشجویان داخل کشور با دانشجویان خارج از کشور از نظر مبلغ و مدت زمان بیمه پردازی تفاوتی ندارد گفت: علاوه بر این موضوع سوابق بیمه پردازی دانشجویان در آینده قابل انتقال به سایر صندوقهای بیمه ای و بازنشستگی می باشد.

مدیر کل تامین اجتماعی فارس در ادامه با برشمردن شرایط برخورداری از بیمه دانشجویی تاکید کرد : دانشجویان با دارا بودن شرایط سنی 18 تا 50 سال و تنها با ارایه کارت دانشجویی معتبر ویا گواهي اشتغال به تحصیل در یکی از مقاطع کاردانی ،کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه های داخل و یا خارج کشور به نزدیکترین شعبه و یا کارگزاری های رسمی تامین اجتماعی محل تحصيل و يا زندگي خود می توانند از مزایای این طرح استفاده نمایند.
 
کشاورز در مورد درخواست دانشجویان بالای 50 سال سن نیز تصریح کرد: این افراد حداقل می بایست معادل مازاد سنی نسبت به ۵۰ سال دارای سابقه بیمه باشند. یعنی اگر ۵۶ سال سن دارند، باید ۶ سال سابقه بیمه پردازی ارائه نمايند .
وی در خصوص آن دسته از دانشجويانی که در حین تحصیل مشمول دریافت مستمری بازماندگان هستند نیز گفت: این افراد مي توانند هم مستمری بگیر باشند و هم بیمه دانشجویی پرداخت نمانيد چون پرداخت بیمه دانشجویی ، مغایر با دریافت مستمری  بازماندگان نیست.
 
مدیر کل تامین اجتماعی فارس در پاسخ به این سئوال که آیا سال های تحصیلی دانشجویی در گذشته نیز مشمول این طرح می باشند یا خیر افزود : زمان مراجعه دانشجویان به شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی و انعقاد قرارداد ، ملاک آغاز این نوع بیمه است و توصیه ما به علاقمندان بیمه دانشجویی این است که در اولین فرصت برای بهره مندی از آن اقدام نمایند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: