کد خبر: ۱۳۹۷۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۹
امام جمعه شیراز:
آیت الله دژکام در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز به بیان مسائلی پیرامون اخلاقیات، نقش قوه قضائیه در تولید و رونق تولید، جهادکشاورزی و اقتصاد و مسائل بین الملل پرداخت.
به گزارش شیرازه، آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با عنوان اینکه رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی یکی از ویژگی امام خمینی (ره) را تحول خواهی و تحول آفرینی می دانند افزود: این تحولی که در جهان پیدا شد، شاید در روز نخست خود ما نیز باورمان نمی شد که جهانی شود، افراد خوش سابقه و باتجربه در تاریخ انقلاب به یاد دارند که درون کشور هم هنگامی می خواست انقلاب پیروز شود باورشان نمی شد تا چه رسد به صدور انقلاب.

وی تصریح کرد: اکنون که مشاهده می کنیم در آمریکا جلو کاخ سفید عده ای تکبیر می گویند و نماز اقامه می کنند می بینیم که این انقلاب جهانی شده است. باید دید این تحول جهانی که رخ داده است آغاز آن از کجا بوده است؟

گله مندی از گرانفروشی را به شفافیت و اطلاع رسانی تبدیل کنیم/ به افزایش بهره وری از زمین های زیر کشت و کشت های گلخانه ای فارس توجه شود/ جوان ها بدانند آشکارسازی چهره واقعی آمریکا لج بازی نیست

آیت الله دژکام با اشاره به کلام امام خمینی (ره) در مورد تحول در اشخاص گفت: امام فرمود تحول باید از فرد آغاز شود و درواقع نخست باید انسان ساخته شود، اینکه در نماز جمعه امام جمعه موظف است در هر دو خطبه مردم رابه تقوا دعوت کند همین است. اگر تقوا از خود انسان آغاز شد جامعه بشری را متحول می کند.

امام جمعه شیراز در مورد محافل امام خمینی (ره) در قم اظهار داشت: حضرت امام درس اخلاقی در قم داشتند و یکی از بزرگان فرمودند روزی که به درس امام می رفتند تا هفته بعد نکات اخلاقی بر روی من اثر داشت، مطالب حضرت امام در زمینه تربیت نفس و اخلاق در دو کتاب ایشان جمع آوری شده است، در کتاب چهل حدیث و کتاب شرح حدیث جنود عقل و جهل که این کتاب ها از کتاب های بسیار مهم اخلاقی حضرت امام به شمار می رود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ضمن اشاره به شهادت امام صادق (ع) در هفته آینده،  ضمن درخواست از مومنین درخصوص گرامی داشت و احترام ویژه نسبت به شهادت رئیس مذهب در مساجد به اندازه توان  و در چهار چوب رعایت مسائل بهداشتی بیان کرد: افرادی که در فضای مجازی فعالیت می کنند در این روز نقش ویژه ای داشته باشند تا دیگرانی که نمی توانند به دلیل مشکلات در این جلسه حضور پیدا کنند از ثواب معنوی آن بهره مند شوند.

آیت الله دژکام ضمن اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به استان فارس و سال جهش تولید افزود: در سفر آیت الله رئیسی  در مورد تولید و رونق تولید کار های خوبی صورت گرفت. در رابطه با برخی کارگاه های تولید که مشکلی برای آنان به وجود آمده و مجموعه های آنان ضرر می کنند ایشان به صورت ویژه مورد را بررسی می کنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم در همین مدت محدودی که ایشان بودند کار یک جمع قابل توجه کارگران مراکز تولیدی و صنعتی که گره خورده بود حل شود، استاندار و رئیس کل دادگستری نیز حضور داشتند که قول انجام کار دارند و امیدواریم مجددا نظیر این کار صورت گیرد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در مورد جواب آیت الله رئیسی به مشکلاتی که از طریق سیستم بانکی برای کارگاه های تولیدی و صنعتی استان ایجاد شده است گفت: آیت الله رئیسی نکته بسیار مهمی فرمودند که سود مرکب یا همان ربا را که باید جلو آن گرفته شود و همچنین بحثی داشتند در رابطه با کسانی که ممکن است برخی بد حساب باشند نباید واحد تولیدی بهانه کند تا بدحسابی کند، این نیز باید مورد توجه قرار گیرد هم بانک و هم مسئول واحد های تولید باید مراقبت کنند، آن فردی که ندارد بانک باید صبر دهد.

آیت الله دژکام در ادامه افزود: فرض کنیم به واسطه اینکه مشکلاتی جدی است بانکی یک مرکز تولیدی را مصادره کرد حق ندارد بانک تعطیل کند اگر نمی تواند مصادر کند نباید دادخواست دهد، امیدواریم قوه مقننه عزیزان نماینده ها این نکته را پیگیری کنند.
گله مندی از گرانفروشی را به شفافیت و اطلاع رسانی تبدیل کنیم/ به افزایش بهره وری از زمین های زیر کشت و کشت های گلخانه ای فارس توجه شود/ جوان ها بدانند آشکارسازی چهره واقعی آمریکا لج بازی نیست

این استاد دانشگاه با اشاره به مقوله گرانی در بازار اظهار داشت: این مسئله مقداری تحت الشاع کرونا است و مردم رنج می برند، گلایه هایی است، بنده عرض می کنم رهبر معظم هم فرموده اند هر کس به هر شکلی باید مسئله را حل کنند. بحث گرانی فشارهایی را ایجاد می کند اگر بخواهد تحلیل شود دو قسمت می تواند داشته باشد یک بحث تورم است و یک بحث دیگر گرانی فروشی است که تورم گرانی اقتصادی و گران فروشی از عامل ها سر می زد.

امام جمعه شیراز ضمن ابراز اینکه بی انصافی در موضوع گرانفروشی مسئله اخلاقی است اما تورم بیماری مجموعه اقتصاد یک دولت و یا یک کشور است گفت:  این دو مورد باید از یکدیگر جدا شود، برای هر کدام مسئول داریم، در قسمت تورم راه حل اصلی جلوگیری از آن نقدینگی به سمت تولید رود و افزایش پیدا کند، دولت مامور است این مسیر را از طریق وزارت خانه ها دنبال کند.

وی با اظهار اینکه در موضوع نظارت نهاد های مختلفی دخیل هستند بیان کرد: نظارت یک چیز و شفاف سازی چیز دیگری است، افرادی که در فضای مجازی کار می کنند، گله مندی را به شفافیت و اطلاع رسانی تبدیل کنیم، اگر کسی قیمت واقعی جنس را بداند کلاه بر سر آن نمی رود. صدا و سیما و فضای مجازی هرکدام به جای خود باید در این زمینه نقش آفرینی کنند.

آیت الله دژکام ضمن عنوان اینکه وزارت جهاد کشورزی به ویژه در فارس نقش عمده ای در تولید دارد و اگر بنا است جهاد کشاورزی کار کند باید از آن حمایت کنیم افزود: هنگامی استان فارس را نسبت به دیگر استان ها مقایسه می کنیم تولید بسیار زیاد است که باید از این مردم حمایت شود.

امام جمعه شیراز ضمن تشکر از زحمات  وزارت جهادکشاورزی، خواستار توجه افزایش بهره وری از زمین های زیر کشت و کشت های گلخانه ای شد تا اینکه ظرفیت های ویژه فارس نشان داده شود.
گله مندی از گرانفروشی را به شفافیت و اطلاع رسانی تبدیل کنیم/ به افزایش بهره وری از زمین های زیر کشت و کشت های گلخانه ای فارس توجه شود/ جوان ها بدانند آشکارسازی چهره واقعی آمریکا لج بازی نیست

آیت الله دژکام تصریح کرد: امیدواریم همه قوای دیگر مانند سابق که نظرشان مطلوب بوده است به فارس توجه ویژه کنند تا مسائلی که در استان داریم بتوانیم به خوبی مدیریت کنیم و مشکلات را حل کنیم.

نماینده ولی فقیه در فارس با عنوان اینکه این روزها شاهد آشکار شدن چهره آمریکا هستیم افزود: کرونا یک گوشه ای از چهره آمریکا را رو کرد و هم این رفتار های اخیر آنان در رعایت نکردن عدالت، یک موضوعی است که باید همه ما به ان توجه داشته باشیم.

وی در خصوص افکار بعضی جوانان در رابطه با موضع گیری ایران در مقابل آمریکا اظهار داشت: گاهی به نظر می رسد، مثلا جمعی شده اند می خواهند با یک کشوری لج کنند، مسلما در دین اسلام لج بازی نیست، آنان نمی توانند انصاف و عدالت را نشان دهند و بعد با فضا سازی تبلیغاتی می خواهند بگویند رئیس دنیا باشند. اگر کسی می خواهد رئیس باشد باید شرایط را محیا کند.

وی خطاب به آمریکا گفت: شما که نمی توانید در کشور خود عدالت و حقوق بشر را رعایت کنید می خواهید حقوق بشر را در ایران پیاده کنید؟ این حق ما است که اعلام می کنیم اما بنای لج نداریم، باید تحلیل در این مورد به درستی انجام شود، لج بازی در دین ما جای ندارد اما گرفتن حق باید صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در فارس در پایان دلیل پرده برداری از چهره پلید آمریکا را مدعی نشدن این استکبار دانست و افزود: همه کسانی که به نوعی در زندگی درگیر مسائل اجتماعی هستند باید در این ناحیه همکاری کنند، از نظر تبلیغات قدرت آمریکا را نداریم باید با استفاده از ظرفیت فضای مجازی جوان ها به میدان بیایند و در این مورد بحث کنند. امیدواریم در مبارزه با ظلم به گونه ای بشود که قدرت منطقه ای ایران مورد توجه عالمیان قرار بگیرد.

انتهای پیام/

گله مندی از گرانفروشی را به شفافیت و اطلاع رسانی تبدیل کنیم/ به افزایش بهره وری از زمین های زیر کشت و کشت های گلخانه ای فارس توجه شود/ جوان ها بدانند آشکارسازی چهره واقعی آمریکا لج بازی نیست


برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: