کد خبر: ۱۳۹۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
در اولين جلسه ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس تشريح شد:
اولين جلسه ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس با حضور نهاد ها و دستگاه هاي عضو به همراه تشريح برنامه هاي دهه كرامت برگزار شد.
به گزارش شيرازه، اولين جلسه ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس با حضور نهاد ها و دستگاه هاي عضو برگزار شد. در اين جلسه حجت الاسلام نیازی؛ مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با عنوان اينكه یکی از وظایف ما در سازمان ميراث فرهنگي ارائه خدمات در گردشگری مذهبي مي باشد گفت: برگزاری تور های مختلف با محوریت حرم های مطهر و همکاری دستگاه های مختلف برگزار شود.

وی با ابراز اينكه آمادگي ارائه بسته های اقامتی ارزان قیمت با همکاری بخش های اقامتی برای خادمان رضوی داريم افزود: از این رو شیراز و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) بیشتر به افراد معرفی شود و با دعوت خادمان و مسئولان حرم هاي امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) ، حضرت شاهچراغ (ع) در دهه کرامت  در مشهد و قم نیز معرفی خواهند شد.

به گفته این مقام مسئول  افرادی که اسامی «فاطمه» یا «معصومه»، «احمد» و «رضا» با هر پسوند و يا پيشوند مي توانند در این ایام با ارائه کارت ملی از تخفیف ویژه در بازديد از اماكن گردشگري برخوردار می شوند . مسیر طریق الرضا باید احیا شود و مسیر حرکت امام رضا (ع) از استان فارس در فضای مجازی با طراحی نرم افزاری بیشتر به نسل جدید معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه آماده همکاری برای معرفی حضرت شاهچراغ (ع) هستیم، افزود: توسعه گردشگری مذهبی در سال جهش توليد برای اقتصاد هم خوب است و رونق اقتصادی سالم در بخش گردشگری مذهبی شکل می گیرد.

در ادامه جلسه جابر مهدیار مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس با اشاره به تشكيل قرارگاه بهداشتي احمد ابن موسي (ره) در مبارزه با ويروس كرونا گفت: اين كار باعث هم افزايي بين دستگاه ها شد و در دهه کرامت هم نیازمند هم افزایی از جنس آن است تا بتوانیم برنامه ها را اجرا کنیم.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس با اشاره به اینکه این هم افزایی باید با موضوعاتی که در سطح کشور باید از جمله جهش تولید گره بخورد، خاطر نشان كرد: امسال به خاطر کرونا حضور خادمان رضوی در اماكن کمررنگ تر شده است. اما سرکشی از ۴۴ بیمارستان و مراکز درمانی در سطح استان فارس خواهيم داشت.

وي تصريح كرد: با توجه به سال جهش تولید، سرکشی خادم یاران از کارخانه ها و تقدیر و تشکر از افرادی که در سال جهش تولید، کار چشمگیری انجام داده اند در دستور کار قرار دارد.

مهديار اظهار داشت: هرجا که نتوانستیم برنامه ها را به صورت تجمیعی انجام دهیم، سمت و سوی برنامه ها را به خانه ها برده ایم و 220 کلاس مخصوص بچه های پیش دبستانی در اختیار داریم و جشن ها را در این کلاس ها برگزار مي كنيم.

تقوا فر نماينده سازمان فرهنگی شهرداری در اين جلسه اظهار داشت: مشخص ترین كرا شهرداری شیراز به مناسبت دهه کرامت تبلیغات و فضا سازی شهری است. برگزاری جشن های فرهنگی و هنری با حضور تولید محتوا های ادبی، خوشنویسی برای دختران شهر و مسابقه ایستگاهی مادر و کودک، همایش گردشگری آیین های قومی و مذهبی، فرصت ها و جاذبه های گردشگری از ديگر برنامه هاي اين نهاد مي باشد.
وي در ادامه افزود: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته قصد برگزاري جشن ها در نقاط حاشيه نشين شهر داريم.
به گفته تقوا فر دفتر حمایت و هم افزایی سازمان های مردم نهاد در دهه کرامت افتتاح خواهد شد.

تجليل از دختران موفق فارس در روز دختر 

حجت الاسلام رحیم صفری گرایی معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس در ادامه اين نشست با اشاره به اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا جشن ها در امامزادگان و برنامه ها در فضای مجازی برگزار می شود افزود: شب های قدر برنامه های بسیار خوبی به صورت زنده برگزار شد و سوم تیرماه با ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر دهه کرامت آغاز می شود که باید از دختران موفق استان فارس در رشته های مختلف تجلیل به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه تجدید بیعت «حجاب فاطمی» که با حضور خدام حرم های مطهر با حضرت ام احمد (س)، مادر حضرت شاهچراغ (ع) انجام می شود، اظهار داشت: در پنجم ذیقعده روز بزرگداشت امامزادگان نیز برنامه های مختلفی از جمله نورافشانی و فضاسازی محیطی را خواهیم داشت.

حجت الاسلام صفری گرایی تصريح كرد: بقاع متبرکه این امادگی را دارد که جشن ها و مسابقات را در این دهه با همکاری حرم مطهر و دستگاه های مختلف اجرایی در فضای مجازی برگزار کند.
انتهاي پيام/


برچسب ها: شيرازه ، فارس ، شيراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: