کد خبر: ۱۳۹۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۱ - ۰۱ تير ۱۳۹۹
مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس با گرامیداشت یاد امام و شهدا و پاسداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از تدارک گسترده صدا و سیمای استان برای گرامیداشت این مناسبت سرنوشت ساز کشور خبر داد.
به گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس، سهرابی با بیان این که حفظ فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت که یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و انتقال دقیق و درست آن در قالب روایت صادقانه وظیفه همگان به ویژه سازمان های رسانه ای است، افزود: صدا و سیمای فارس که خود نیز در 8 سال دفاع مقدس منشاء اثر بوده است در چهلمین سالگرد این موضوع مهم و سرنوشت ساز برنامه ریزی مطلوبی تا پایان سال انجام داده است. 
 مدیر کل صدا و سیما از اختصاص یک برنامه شبانه در هفته با موضوع دفاع مقدس خبر داد و افزود :در این برنامه متناسب با نامگذاری هفتگی چهلمین سالگرد دفاع مقدس با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، سپاه فجر استان ، بسیج، ارتش، نیروهای انتظامی و دیگر سازمان ها و نهادهای دست اندرکار به ویژه بنیاد شهید و بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی جانفشانی دلاور مردان استان فارس در دفاع از کیان اسلامی در قالب برنامه ای تلویزیونی روایت می شود. 
سهرابی با اشاره به اتمام مستند سینمایی عبدا... که روایتی است از زندگی سردار سرافراز حاج عبدا... اسکندری به تولید بیش از 30 مستند دیگر از شهدای گرانقدر دفاع مقدس و مدافعان حرم اشاره کرد و گفت: باز پخش مستند روایت فتح در کنار تولیدات استانی، پخش فیلم و سریال¬های مناسب با دفاع مقدس، تولید ویژه برنامه¬های گفتگو محور با همین موضوع در تلویزیون، رادیو ، خبر و فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت. 
مدیر کل صدا و سیمای فارس در ادامه از موظف شدن واحد خبر مرکز برای تولید و پخش گزارش با موضوع ایثارگران در 
پنج¬شنبه¬های هر هفته خبر داد و گفت: رادیو فارس نیز با تولید و پخش برنامه های ویژه دفاع مقدس در قالب نمایش، گفتگو، گزارش و میان برنامه ¬های کوتاه و تامین برنامه های مناسب تا پایان سال این ایام را گرامی می دارد.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: رسانه، ابزار بسیار مناسبی برای پاسداشت و انتقال ارزش های دفاع مقدس است . فضای مجازی صدا و سیمای فارس  نیز علاوه بر باز انتشار برنامه های تولیدی رادیو و تلویزیون در قالب های عکس نوشت، فیلم نوشت، پوشه، کلیپ و دیگر قالب های استاندارد وظیفه خود در این خصوص را انجام خواهد داد.
سهرابی با اعلام این که برای ادای دین به جامعه بزرگ ایثارگری کشور از هیچ اقدامی کوتاهی نمی¬کنیم، اضافه کرد:برنامه سازان صدا و سیما موظف شده اند در برنامه های خود به تولید آیتم های مناسب با موضوع دفاع مقدس بپردازند و به همکاران سفارش شده است این روال را تا پایان سال برنامه ریزی کنند. 
مدیر کل صدا و سیما در پایان با قدردانی و قدرشناسی از خانواده های معزز شهدا، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم، جانبازان و ایثارگران از آحاد مخاطبان رسانه استانی خواست برای پربار شدن برنامه های برنامه ریزی شده تعامل و همکاری خود با صدا و سیما را با ارسال تولیدات مخاطب محور خود در قالب های مختلف افزایش دهند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: