کد خبر: ۱۳۹۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۰۳ تير ۱۳۹۹
مدیرکل آموزش و پرورش فارس:
فارس مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: طرح قاضی در مدرسه یکی از طرح‌های مؤثر در حوزه پیشگیری و مراقبت از آسیب‌های اجتماعی است که با هدف ارائه جذاب مسائل حقوقی به دانش آموزان در ۳۰درصد مدارس دوره متوسطه دوم فارس اجرا می‌شود.

فرهاد اسماعیلی ضمن تبریک هفته قوه قضاییه، گفت: هدف از اجرای این طرح آگاه‌سازی دانش آموزان  نسبت به جرائم و رفتارهای مجرمانه، کاهش خطرات بزه دیدگی و افزایش مسئولیت‌پذیری آنان در مواجه با اعمال و رفتارهای مجرمانه است.

به گزارش شیرازه به نقل از آموزش و پرورش فارس، اسماعیلی آگاه‌سازی نوجوانان و جوانان نسبت به تبعات رفتارهای مجرمانه و مجازات، آشنایی قضات با فضای مدارس و روحیات قشر جوان و نوجوان در جهت صدور آرای متناسب، ایجاد اعتماد و ارتباط مناسب بین دانش آموزان و دستگاه قضایی و ترویج فرهنگ قانون مداری در جامعه در مدارس را از دیگر اهداف اجرای طرح قاضی در مدرسه عنوان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین عنوان کرد: آشنایی دانش آموزان با موضوعات حقوقی باعث نهادینه شدن این آموزش‌ها در اذهان دانش‌آموزان و حتی خانواده‌های آنان شده و در آینده شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود.

اسماعیلی ادامه داد: حضور بیش از  ۸۵۰ هزار دانش‌آموز، خانواده‌های آنان و نیز مربیان و معلمان در استان فارس، جمعیت قابل‌توجهی را تشکیل می‌دهند که برای اهداف فرهنگ‌سازی، گروه بسیار باارزشی به‌حساب می‌آید.

او با تأکید بر ضرورت آگاهی همه آحاد مردم، به‌خصوص دانش آموزان از حقوق و تکالیف قانونی خود در جامعه، گفت: نوجوانان و دانش آموزان ما به دلایل و موضوعات مختلف از جمله اثرات شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای و همچنین  سایر آسیب‌های اجتماعی  نظیر اعتیاد و ...در معرض ابتلا به جرم و قانون‌شکنی هستند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: با آموزش و آگاهی بخشی به این قشر از جامعه و فرهنگ‌سازی و پیشگیری، می‌توان از تشکیل پرونده‌های جدید در دستگاه قضایی جلوگیری کرد.

اسماعیلی کاهش آسیب‌های اجتماعی را از جمله دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: همکاری دادگستری با آموزش‌وپرورش و ورود قضات متبحر به مدارس و آموزشگاه‌های استان در غالب طرح قاضی در مدرسه، بسیار کارگشا و مثمر ثمر است.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: