کد خبر: ۱۴۰۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳ - ۰۷ تير ۱۳۹۹
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس گفت: ۲ حامی محرومان مقیم تهران، کمک هزینه تامین مخارج معیشت و زندگی ماهانه ۸۰۰ یتیم فارس را تقبل کردند.

محمدبذرافشان، گفت: در چند روز گذشته ۲ حامی محرومان مقیم تهران، اقدامات لازم برای حمایت از ۸۰۰ یتیم استان فارس را انجام دادند و با کمک ۴۸۰ میلیون ریالی در هر ماه از این یتیمان حمایت خواهند کرد.

وی، از بردن نام این ۲ حامی به دلیل مسائل شخصی و اعتقادی خودداری کرد و اظهار داشت: سرانه کمک این ۲ نفر حامی ماهانه برای هر یتیم ۶۰۰ هزار ریال و در مجموع ماهانه ۴۸۰ میلیون ریال است. 

بذرافشان، با بیان اینکه اهالی فارس در سال ۹۸ افزون بر ۸۲۰ میلیارد ریال در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین (کسانی که سرپرست خانواده آنها از کار افتاده و یا بدسرپرست هستند) کمک کرده‌اند، گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون نیز مردم این استان و خیران حدود ۲۰۰ میلیارد ریال برای ایتام فارس کمک نقدی واریز کرده‌اند.

مدیر کل کمیته امام خمینی (ره)، اعتماد مردم به این نهاد را یکی از مهمترین سرمایه‌های کمیته امداد دانست و بیان داشت: یکی از اقداماتی که در حوزه طرح اکرام ایتام در این استان موجب اعتماد سازی بیشتر شده، این است که از سال ۹۸ حامیان به صورت مستقیم از طریق دستگاه خودپرداز می‌توانند کمک‌های خود را مستقیم به حساب ایتام واریز کنند.

وی، در بخش دیگری از مطالب خود بیان کرد: حدود ۱۵۰ هزار خانواده در استان فارس زیر پوشش حمایتی کمیته امداد این استان قرار دارند که این نهاد در قالب چند سرفصل از جمله اشتغال و توانمندسازی، مسکن، ازدواج و تامین اقلام جهیزیه از این خانوارها حمایت می‌کند.

اقدامات حمایتی در حوزه اشتغالزایی مددجویان و توانمندسازی آنها

بذرافشان همچنین با تاکید بر اینکه فارس در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۸ رتبه اول کشور را در جذب اعتبارات در حوزه اشتغالزایی مددجویان کسب کرده،، ادامه داد: در سال گذشته ۳۱۵ میلیارد تومان از منابع قرض‌الحسنه برای ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی در اختیار خانواده‌های زیرپوشش و غیر تحت پوشش قرار گرفته که ۸۰ درصد این بودجه برای خانواده‌های تحت پوشش و مابقی آن برای خانوارهای غیر تحت پوشش اختصاص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی و پیش‌بینی های انجام شده در سال ۹۹ بیش از ۴۳۰ میلیارد تومان بودجه برای ایجاد فرصت‌های شغلی و توانمندسازی خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد به ویژه در مناطق محروم این استان تخصیص داده شده است.

وی بیان داشت: همچنین در قالب کارآفرینی و اینکه اگر کسانی زمینه ایجاد اشتغال مددجویان این نهاد را در فارس فراهم و این قشر را با حقوق حداقلی مصوب و مورد تایید اداره کار به مدت حداقل سه سال بیمه کنند با ارائه مستندات، اولین ماه بیمه می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای هر فرد بهره‌مند شوند.

بذرافشان، با تاکید بر انجام حمایت‌های گسترده برای اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش این نهاد و همچنین مهیا کردن زمینه صادرات محصولات تولیدی این قشر، این هدف را در سال ۹۹ یکی از اولویت‌های اصلی کمیته امداد این استان عنوان کرد.
منبع: ایرنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: