کد خبر: ۱۴۰۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - ۱۳ تير ۱۳۹۹
نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ، بسیار مظلوم است، بر حمایت نمایندگان فارس از حوزه کتابخانه ها تاکید کرد.
به گزارش شیرازه ، روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، با حجت الله فیروزی نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی دیدار و با این نماینده مردم در خصوص مسائل، مشکلات و نیازهای کتابخانه های عمومی گفت و گو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار با ارائه گزارشی از قانون و تشکیلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مشکلات قانونگذاری و محدودیت های این سازمان فرهنگی عنوان کرد: اگر به حوزه فرهنگ توجه و در این زمینه سرمایه گذاری شود، مردم و جامعه منتفع خواهند شد شد. کتابخانه های عمومی نهادی کاملا مردمی، فرهنگی و خدمت رسان است و رسالت آن ارتقای سطح آگاهی و کیفیت زندگی مردم است. از نمایندگان مردم درخواست همراهی با کتابخانه ها را داریم و این حمایت می تواند از استان فارس شروع شود.
روح الله منوچهری همچنین با اشاره به مشکلات پیش روی کتابخانه های عمومی عنوان کرد: بودجه نهاد با کمبود روبه رو است و این سازمان برای ساخت، تجهیز و توسعه کتابخانه های خود بودجه عمرانی ندارد. این در حالی است که درآمد قابل توجه کتابخانه ها نیز اعتبارات نیم درصد شهرداری ها است که در بیشتر مواقع شهرداری همکاری لازم را ندارند.
او همچنین به کتابخانه های عمومی شهرستان فسا اشاره و عنوان کرد: در فسا ۷ کتابخانه عمومی و دو کتابخانه مشارکتی با زیربنای ۳۱۷۱ متر مربع وجود دارد و ۵ پروژه نیز در دست اقدام است.
منوچهری با بیان اینکه اولویت دولت ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه است گفت: در سال گذشته کتابخانه شهر قره بلاغ فسا به بهره برداری رسید و پروژه کتابخانه نوبندگان دیگر شهر فاقد کتابخانه فسا نیز در مراحل پایانی است.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ، بسیار مظلوم است گفت: از رفع مشکلات نهاد کتابخانه ها و ارتقای کتابخانه های عمومی حمایت می کنیم. هم به عنوان نماینده مردم و هم به عنوان شخص علاقه‌مند در کنار کتابخانه ها ایستاده ام تا مشکلات کتابخانه ها در استان و شهرستان برطرف شود.
حجت الله فیروزی با اعلام اینکه فارس با ۱۸ کرسی در مجلس ظرفیت مناسبی دارد، خاطرنشان کرد: نمایندگان فارس را برای اصلاح قانون نهاد همراه خواهیم کرد. لازم است که تعارضات قانونی این سازمان همراه با پیشنهادهای اجرایی و راهبردی به صورت دقیق ارائه شود.
او با بیان اینکه همه ما مدیون کتاب هستیم، گفت: تمام هزینه ها در حوزه کتاب، سرمایه گذاری مولد است. کتابخانه های عمومی می تواند خلأهای اجتماعی را پرکند.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در کتابخانه کودک فسا آرامش گرفتم، اضافه کرد: از کتابخانه های عمومی در شهرستان فسا بازدید کردم و خوشبختانه کتابخانه های عمومی به ویژه در حوزه کودک، شاداب و پویا است.
فیروزی در ادامه با تاکید بر اینکه شهرستان فسا به کتابخانه های بیشتر نیاز دارد، گفت: کتابخانه سیار باید برای خدمت رسانی به روستاهای مختلف به ویژه بخش جنوبی شهرستان راه اندازی شود.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: