کد خبر: ۱۴۰۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲ - ۱۸ تير ۱۳۹۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: با بهره‌برداری از کارخانه ذوب آهن پاسارگاد کوار برای سه هزار نفر به شکل مستقیم و ۱۵ هزار نفر به شکل غیر مستقیم ایجاد اشتغال می شود.
به گزارش شیرازه، ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس بیان کرد:کارخانه ذوب آهن پاسارگاد کوار در سال ۸۴ با اخذ مجوزهای قانونی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و اخذ تاییدیه‌ های لازم برای تامین مواد اولیه به شرط تکمیل زنجیره تولید شروع به طراحی و اجرای خطوط تولید در کوار کرد و در سال ۹۲ واحدهای ذوب و ریخته‌گری بسته و کوره پاتیلی مورد بهره‌برداری قرار گرفت که در سال ۹۸ نیز شاهد افتتاح واحد گاز زدایی و کربن‌زدایی در خلاء این کارخانه بودیم.
ایجاد ۱۸ هزار فرصت شغلی با افتتاح کارخانه ذوب آهن پاسارگاد کوار
او،  تصریح کرد: طبق برنامه و طراحی اولیه مجتمع ذوب آهن پاسارگاد کوار به منظور قطع کامل وابستگی به سایر واحدها، اجرای فازهای دوم و سوم واحدهای تکمیل و توسعه زنجیره تولید فولاد را نیز به شکل همزمان آغاز کرد و بر همین اساس نخستین واحد مگا مدول تولید آهن اسفنجی پارسال وارد مرحله بهره‌برداری شد و واحدهای دوم و سوم نیز هریک با یک و هشت دهم میلیون تن در سال در دست اجرا است که مقرر شده تا پایان سال ۱۴۰۱ آماده بهره‌برداری شود.

ظفر افشون ادامه داد: پنجشنبه ۱۹  تیرماه ۹۹  نیز شاهد بهره‌برداری از بخش گندله‌سازی این کارخانه با حضور ریاست جمهوری به شکل ویدئو کنفرانس خواهیم بود که قرار است خوراک آن از معادن منطقه نی‌ریز تامین شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود:کارخانه ذوب آهن پاسارگاد کوار مجاز است به منظور تکمیل زنجیره تولید فولاد نسبت به ساخت واحد کنسانتره سنگ آهن به میزان ۲ و نیم میلیون تن و یا واحد خرد کردن سنگ آهن به میزان پنج میلیون تن اقدام کند.

او، اضافه کرد: مجتمع ذوب آهن پاسارگاد کوار با اخذ ۷۰ میلیون یورو از محل منابع صندوق توسعه ملی به شکل کامل از خارج خریداری و وارد کشور شده است.

ظفر افشون اظهار کرد: کارخانه  ذوب آهن پاسارگاد کوار یکی از مهمترین تولید کنندگان بخش خصوصی کشور است که پارسال با ۲۶۰ میلیون صادرات جایگاه اول ارزآوری صنعتی را برای استان فارس داشته است و در صورت اطمینان از تامین مستمر سنگ آهن برنامه توسعه‌ای آن همچنان ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، زنجیره تولید این مجموعه را شامل تولید سنگ آهن، کنسانتره آهن، گندوله آهن، آهن اسفنجی و شمش فولاد دانست و تاکید کرد: در زمینه تحقق شعار جهش تولید و دستیابی به اهداف تولید، هدف گذاری تولید فولاد این واحد تولیدی در افق ۱۴۰۴ حدود ۵۵ میلیون تن در نظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: