کد خبر: ۱۴۰۲۸۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - ۱۹ تير ۱۳۹۹
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس اعلام کرد:
روغنیان گفت: با تلاش شبانه روزی کلیه همکاران این شرکت و شرکت تعمیرات نیروی برق فارس که مسولیت جایگزینی ترانسفورماتور حادثه دیده را به عهده دارند و با حضور بیش از ۴۵ نفر روز عملیات نصب ترانسفورماتور جایگزین به سرعت و طبق برنامه زمانبندی در حال انجام است و ظرف یک هفته ی آتی این ترانسفورماتور به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش شیرازه، با شروع فصل گرما و افزایش استفاده از دستگاه های خنک کننده برقی در روزهای اخیر شاهد قطعی برق در برخی مناطق استان و خصوصاً شهر شیراز بودیم که همین امر موجب نارضایتی عده‌ای از شهروندان شده است البته به گفته مسئولان برق منطقه ای استان فارس بخشی از این قطعی برق به عدم مصرف بهینه شهروندان بازمیگردد.
نصب و بهره برداری از ترانسفورماتور جایگزین ظرف یک هفته ی آینده/آتش سوزی در ایستگاه ملک مکان شیراز موجب  قطع برق در برخی مناطق شیراز
 معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس در گفتگو با خبرنگار شیرازه،در خصوص این سوال که برای پیشگیری از قطع برق در برخی مناطق شیراز شرکت برق منطقه ای چه کارهایی انجام داده است، شهروندان را به رعایت الگوی بهینه مصرف برق برای عبور از نقطه اوج مصرف برق تابستانی دعوت و تاکید کرد: با بروز حادثه در ایستگاه برق ملک مکان شیراز مسوولیت شهروندی برای عبور از این بحران افزایش می یابد.

حمزه روغنیان با بیان اینکه همچنان تاکید ما بر کاهش مصرف بی رویه و مدیریت مصرف، تا نصب ترانسفورماتور جدید و تثبیت شدن شرایط تامین برق در شیراز است،گفت: گر چه بعد از وقوع حادثه آتش سوزی در ایستگاه ملک مکان شیراز موارد قابل اعتنایی از خاموشی در شیراز اعمال نشد اما این شرکت بلافاصله با ورود متخصصان و کارشناسان و اجرای برنامه مدیریت بار و همچنین بهره گیری از راهکارهای جایگزین در تامین و انتقال برق ، باعث شد تا برنامه خاموشی ناشی از صدمات این آتش سوزی در شیراز اعمال نگردد و برق مطمئن و پایدار تا کنون برای شهروندان تامین و توزیع شده است.

روغنیان با تاکید بر اینکه قطعی مکرر برق بعد از این حادثه در شیراز نداشته ایم، اظهار کرد: همه خطوط و پست ها و ایستگاههای برق در شیراز و سایر مناطق استان فارس به صورت ۲۴ ساعته با بهره گیری از سامانه اسکادا تحت مدیریت و پایش قرار دارند  و در صورت بروز هر گونه مشکلی در کمترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی می شود بنا بر این اکنون در این زمینه با چالش تکرار حادثه مواجه نیستیم.

وی در ادامه با تشریح اقدامات جایگزین و مدیریت بار برای تامین برق شیراز تا نصب ترانسفورماتور جدید گفت: متخصصان و کارشناسان شرکت برق منطقه ای فارس  با اعمال مدیریت بار و انجام مانور و تغییراتی در سطح شبکه سعی در تامین کمبودهای به وجود آمده ناشی از این حادثه آتش سوزی دارند و دراین زمینه به موفقیت های چشمگیر دست یافته ایم.

 روغنیان در خصوص آمادگی برق منطقه ای برای عبور از فصل گرما، ابراز داشت: با اعمال مدیریت بار در ایستگاههای شهید همت شیراز، امیرکبیر، میانرود، شهدا و  معالی اباد و مناطق برف فروشان و صنایع شیراز سعی شد تا در کوتاه مدت مشکل تامین برق مناطق غرب شیراز حل گردد، مشارکت در راه اندازی برخی از  دیزل ژنراتورهای بیمارستان‌ها در ساعات اوج بار به ویژه در محدوده مرکز به سمت غرب شیراز  و همفکری با دانشگاه  علوم پزشکی شیراز از اولویت هایی بوده که دنبال شده است.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس در ادامه با اشاره مجدد به آتش سوزی ایستگاه ملک مکان،عنوان کرد: برای پیشگیری از آتش سوزی در پست ها و ایستگاه‌های برق تدابیر لازم اندیشیده می شود و علیرغم آزمایشات لازم و سرویس و نگهداری تجهیزات، اما بروز حادثه در این تاسیسات گاه اجتناب ناپذیر است.

روغنیان اضافه کرد: استان فارس ۲۵۰ ایستگاه و پست کاهنده و افزاینده برق دارد ، هر چند همه این ایستگاه‌ها تحت پایش دایمی قرار دارند اما ممکن است گاه عوامل مختلف و غیر مترقبه موجب بروز حادثه شود ، نکته قابل توجه به روز بودن تجهیزات ایمنی و آمادگی نیروهای آتش نشان و امدادی شرکت برق منطقه ای استان فارس است که همیشه پای کار هستند و خود را برای مواجه با هر حادثه ای آماده می بینند. 

وی همچنین اظهار داشت : همه ایستگاه‌های استان فارس از تجهیزات مورد نیاز بهره مند هستند ، سامانه های فرونشاندن آتش و ایمنی در شرکت به روز رسانی شده و در این زمینه از آمادگی خوبی برخورداریم ، خدمات سرویس و نگهداری در ایستگاه‌های برق به روزرسانی شده و برای مقابله با حوادث احتمالی  آمادگی کامل وجود دارد.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس همچنین در باره خسارت آتش سوزی در ایستگاه برق ملک مکان شیراز گفت: کارشناسان در شرکت برق منطقه ای استان فارس و همچنین همکاران در شرکت تامین کننده ترانسفورماتور حادثه دیده اکنون مشغول بررسی ابعاد خسارت آتش سوزی در پست برق ملک مکان شیراز هستند ، از نزدیک ابعاد خسارت بررسی می شود و تا بررسی کامل صورت نگیرد خسارت های وارد شده قابل برآورد نیست.

روغنیان افزود: با تلاش شبانه روزی کلیه همکاران این شرکت و شرکت تعمیرات نیروی برق فارس که مسولیت جایگزینی ترانسفورماتور حادثه دیده را به عهده دارند و با حضور بیش از ۴۵ نفر روز عملیات نصب ترانسفورماتور جایگزین به سرعت و طبق برنامه زمانبندی در حال انجام است و ظرف یک هفته ی آتی این ترانسفورماتور به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است به گفته مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس  افزایش بار و اتصال ناگهانی درون ترانسفورماتور علت اصلی بروز حادثه آتش سوزی ۶ تیرماه جاری  در ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت ملک مکان شیرازبود که موجب  قطع برق در برخی مناطق شیراز شد./
انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: