کد خبر: ۱۴۰۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۱۹ تير ۱۳۹۹
مسئولان فرهنگی و مدیران سازمانهای متولی، رسانه ها، دستگاههای تربیتی و ارشادی موظفند ضمن حمایت از حجاب، این ارزش الهی، این افتخار و عزت زن مسلمان را تمجید و تحسین کنند و جهت شناساندن محتوای حجاب و عفاف برنامه ریزی نموده و از نفوذ مصادیق فرهنگ مبتذل غرب با هر عنوان و نامی جلوگیری نمایند.
زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد می توان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود و در عین حال, در متن و مرکز بود. می توان سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه ی  سیاسی و اجتماعی نیز سنگرسازی های  جدید کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد.(مقام معظم رهبری (مدظله العالی)- (15اسفند1391)
بیست و یکم تیرماه سال 1314 یادآور روزی است که طاغوتیان به پشتوانه مستکبران علیه عفاف و حجاب زنان مسلمان ایرانی هجوم بردند و از سوی دیگر یادآور حماسه‌ای دیگر از ایستادگی و مقاومت ملت ایران در مقابل توطئه ها و هجمه ها به کیان فرهنگ اسلامی مردم ایران در ترویج بی بند و باری اخلاقی و اباحه گری است. 
اکنون پس از گذشت 85 سال از چنین روز پلیدی که دیکتاتور ظالم وقت و نوکر مستکبران و استعمارگران، با حمله به مسجد گوهرشاد و به خاک و خون کشیدن مردم مظلومی که تنها گناهشان اعتراض به بی حجابی و بی عفتی بود و درصدد ترویج فرهنگ غرب در ایران بود می گذرد؛ همگی شاهدیم که مقاومتها و خونهای مظلومان آن روز، به هدر نرفته و امروز مقاومت در مقابل بی حجابی به درون گستره جغرافیایی دولت های غربی که خود مسبب، برنامه ریز و مروج بی حیایی و بی عفتی بودند، کشیده شده است و جهان نظاره گر جوشش و پویش گسترده و فراگیر زنان در دفاع و حمایت از حیا، عفاف و حجاب است.
در تمامی این سالها استعمارگران غربی گاهی با زور و جنایت قلدرمآبانه و گاهی با توطئه و نیرنگ و در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تبلیغات گسترده تلاش زیادی را برای محروم ساختن زنان ایران از این ارزش والای الهی انجام داده اند. اما زنان قهرمان و بیدار ایران با مقاومت در مقابل تمام این زورگویی ها و تحمیل های گسترده تبلیغات نشان داده اند که حاضرند از جان خود بگذرند ولی از عفت و حجاب خود هرگز. گواه این ادعا چادر خونین شهیده صدیقه رودباری و نسرین افضل و7 هزار زن شهیده انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند که چادر را کفن خود ساختند تا به پیاده نظامان فرهنگ غرب ثابت کنند که یادگار حضرت زهرا (س) نسل به نسل و قلب به قلب در این سرزمین ماندگار خواهند شد.  
جامعه زنان استان فارس ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و تاکید برتبیین ارزش های فاطمی در جامعه و دعوت تمامی زنان جهان به فرامین حضرت ختمی مرتبت، پیام آور رحمت، مبنی بر عفت و عزت فاطمی، هم پیمان با شهیدان واقعه خونبار گوهرشاد و هم قسم با شهیدان راه حفظ حیاء و غیرت ، اعلام می دارد:
مسئولان فرهنگی و مدیران سازمانهای متولی، رسانه ها، دستگاههای تربیتی و ارشادی موظفند ضمن حمایت از حجاب، این ارزش الهی، این افتخار و عزت زن مسلمان را تمجید و تحسین کنند و جهت شناساندن محتوای حجاب و عفاف برنامه ریزی نموده و از نفوذ مصادیق فرهنگ مبتذل غرب با هر عنوان و نامی جلوگیری نمایند.  
مجلس شورای اسلامی در قانون گذاری و نظارت، دولت در عقد قراردادهای بین المللی  و روش مدیریت دستگاههای فرهنگی و قوه قضانیه در اجرای قوانین عفاف و حجاب، جدیت و مراقبت داشته باشند تا خدای ناکرده, جهان اسلام بایک اندلس دیگر مواجه نگردد.
مبلغان دینی و معلمان مدارس و دانشگاهها نیز باید علاوه بر تبیین چهره به چهره در این امر مقدس، فضای مجازی، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را جزء لوازم ضروری و اولیه خود برای تبلیغ و ترویج حیاء و غیرت و پاسخگویی به شبهات قرار دهند و خود را ملزم به استفاده از آن و بهره گیری تبلیغی از آن بدانند، چرا که دشمن از این راه هجمه های زیادی را علیه زن و مرد مومن و مسلمان ایرانی وارد کرده است.
در پایان مصرانه از تمامی دستگاه های متولی عفاف و حجاب خواستاریم جهت شناساندن عمق و محتوای عفاف و حجاب برنامه ریزی و از نفوذ مصادیق فرهنگ مبتذل غرب با هر نام و عنوانی جلوگیری نمایند تا جوانان پاک انقلابی ما بتوانند در کمال آرامش روحی جسمی، اجتماع را به محیط مناسبی  برای کار و تلاش تبدیل و سلامت روانی و اخلاقی جامعه را تضمین نمایند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: